Grande Punto ECU

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Grande Punto ECU

Post napisao baracuda » 07 Apr 2020, 16:41

AUTO ELEKTRONIKA
VRSTA VOZILA: putnički auto
PROIZVOĐAČ: Fiat
MODEL: Grande Punto
GODIŠTE:2007
****************************
PREDMET SERVISIRANJA: ecu
IME/PROIZVOĐAČ:
OZNAKE:IAW5SF8.NS /HW401/1804-L08
OZNAKE DODATNE:
****************************

SIMPTOMI:
Auto je kupljen los.Posle par meseci radjena polugeneralna kao reklamacija placu,a posle4 meseca otkazao ECU.U medjuvremenu promenjen je majstor,koji je pretresao auto zamenio bregastu,ocistio karter od opiljaka(prvobitni "majstor" je polugeneralnu "dobro" uradio) i u nedostatku gorenavedenog modela ugradio drugi ECU (valjda se gleda u oznaci NS,ali nisu imali srece u trazenju).

DETALJAN OPIS KVARA:
Svetli sve zivo na tabli.motor radi lose,slabo vuce,da bi uopste radio otkacen je plinski uredjaj...

PREDUZETE RADNJE:
Auto je odvezen kod istog majstora da proba da pogasi sve i da ukljuci plin u eksploataciju,odnosno da namesti auto da radi kako treba.Moje pitanje je sledece.Moze li u drugi ECU da se reprogramira original sadrzaj iz prvobitne ECU iako je drugi model?Koliko se razumem u elektroniku,iako se ne bavim autoelektronikom,mislim da moze ali niko lud to ne radi jer treba pola auta da prepravlja,i da gasi sve sto ovaj model nema,....Da li je ovo izvodljivo da se prepravi da radi "k`o nov" ili da se savetuje prodaja ovog auta ili ceka ECU iste oznake....ako moze odgovor od nekog ko se u ovo razume...

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Grande Punto ECU

Post napisao buzdumra » 07 Apr 2020, 17:12

taj auto je krs vrati to tamo na plac...to bi bilo najbolje resenje !
na bilo kom motoru novijem to sto neko zameni karike i stavi lezajeve misli da ima nesto ,.,.al samo misli...
-uzgred proveri da nije precvikao reper-zub na remenici radilice .

-nisi napisao koji je motor ?

-ima druga varijanta , kupis drugi ecu od istog modela i istog motora sa istom opremom virdzinizuje se ecu i nastekas
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Grande Punto ECU

Post napisao baracuda » 07 Apr 2020, 17:18

Mislim da to radi ovaj majstor ali sam posumnjao zato sto je posle njega auto dosao sa losim radom motora,gasio se i iskljucen plinski uredjaj.Pominjano je i neko uzlebljivanje,pa mislim da je to sto ste rekli verovatno oko remenice.Malo podataka imam jer nije moj auto,ali sam se pausalno naslusao prica pa rekoh da pitam nekog iskusnijeg.Motor je 1368cc ali ne znam da li je 16V ili 8V....Oko ECU ne znam sta ce da radi,a da li je majstor nesto vec za...bo u medjuvremenu ne znam znam samo da je taj motor radio skoro ko traktor...I sve da je odradio dobro,da je motor sada dobro spakovan,zbog cega sija mill, airbag,abs i ne znam sta jos???Prvo mu ler gas ne valja a o lampicama i da ne govorim....ili je sve to i dalje neispravno a pogaseno na placu da auto samo prodje prodaju....

zoran radivojevic
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 01 Okt 2012, 23:58
Location: obrenovac
Specialty: tv

Re: Grande Punto ECU

Post napisao zoran radivojevic » 10 Apr 2020, 21:43

Airbag moze da sija zbog neispravne spulne volana,sto je kod mene slucaj na Grande Puntu 1.4tjet.Znaci ako sijaju neke lampice ne mora da znaci da je do ECU,los rad motora moze biti i do bobina.Samo treba odvesti auto kod pravog majstora i sve moze da se resi.

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Grande Punto ECU

Post napisao skyline-GTR » 14 Apr 2020, 12:45

Nakon zamjene ecu-a jel radio proxy alignment na autu?
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Grande Punto ECU

Post napisao baracuda » 21 Apr 2020, 19:34

Nisam pisao nista oko teme jer auto tek sutra ide ponovo kod majstora.Do tada na temu nisam imao nista novo.Videcemo sta ce cika majstor da uradi.Malo sam citao oko virgin ecu-nabacivanje nove centrale na auto,ali posto ne znam tematiku,ono sto mi nije jasno je da (po meni) nova centrala bi trebalo da potera auto normalno,bez gorepomenutih problema.Ono sto mi nije jasno je pojavljivanje svih problema oko lampica koje pre kvara motora i ecu nisu postojale.Da li moze da se dijagnostikom sakrije(citaj pogasi) problem,ako je auto imao sudar pa recimo nema airbag(i da se izgasi lampica dijagnosticki),da su ubacene kocnice bez ABS a auto ima ABS (da se pogase lampice na boardu-kao da je sve u redu) itd....Ovo sve pitam jer iz iskustva kolege znam da je kupovao ABS kocnice za Multiplu,(obicne 1000din-sa ABS 3500 din),da mu se pojavljivale greske iza zamene jednog tocka i da je shvatio da je vlasnik pre njega uradio jeftiniju varijantu i za drugi tocak,i da ce ga kostati jos toliko da ugasi lampicu.Na kraju je "majstor" uradio "genijalnu" stvar-skinuo KM tablu,otvorio je i prelepio lampice sa IZOLIR TRAKOM-POKRIO IH!!!Nista ne sija!!!!SVE OK!Ovo kazem jer me interesuje sta je sve uradjeno na placu i koliko je auto maskirano ispravan.......

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Grande Punto ECU

Post napisao ROAMER » 21 Apr 2020, 21:09

Sve sto si nabrojao moze da se uradi. Sto hardverski sto softverski. Samo je pitanje koliko ce da te kosta.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Grande Punto ECU

Post napisao baracuda » 21 Apr 2020, 22:13

Znaci ili dobro poznavati da odaberes auto i na dijagnostiku pre kupovine,ili plakati posle kupovine ako ne daj boze naletis na nalickan KRS!Cisto retoricko pitanje,sta sve auto plac mora da zadovolji oko auta da covek moze da se odbrani od ovakvih prodaja,pogotovo licima koja znaju samo gde se ubacuje kljuc u bravu,i odabir auta tipa-vidi sto ima lepu boju?Videcemo sta ce se odigrati na kraju sa ovim autom,mada ja licno sumnjam da je dobar deo ovoga sto sija stvarno neispravno.Ali da ne trcim pred rudu,sacekacemo sta majstor ima da kaze....

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Grande Punto ECU

Post napisao ROAMER » 22 Apr 2020, 00:24

Pa postenje prodavaca polovnih automobila je nadaleko poznato. Nema sta da brines. Od njih su posteniji mozda jedino advokati.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Grande Punto ECU

Post napisao buzdumra » 23 Apr 2020, 10:56

Dosao neki iz Budve na Cetinje pa kod nekog
Cetinjanina na auto placu gleda auta…Zagledao se u jedno auto pa pita kakvo je.
Cetinjanin odgovara: Super auto,motor odlican, a nije ti puno preslo.Jedna
baba ga je vozila samo do prodavnice,apoteke i tuda po gradu.Gume su mu
perfektne, ide samo tako.Servisirano je redovno i nije izlupano..Ma auto samo takvo…
Kaze covjek: Dobro,dobro…A ono tamo auto ( pokazujuci na neko drugo) ?
A Cetinjanin odgovara: ISTA PRIČA,SAMO DRUGA BABA
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Grande Punto ECU

Post napisao baracuda » 29 Apr 2020, 19:15

Da zavrsimo pricu...kola dosla od majstora,ne racunajuci zamenu jednog klipa i karika na motoru na prvu reklamaciju auto placu,zamenjen ECU,bregasta,uljna pumpa,ispran motor od opiljaka.Nakon toga majstor je uspeo da pogasi sve lampice i ukljuci oba pogona-3 dana auto bio kod njega.Auto po prici vlasnika sada bolje vuce-15-20%.Valjda je to to.Da se razvodnjava prica dalje nema smisla.Auto je u startu bio los,kostao je kao svetog Petra kajgana.3500e cena plus 450e za naknadni rad,i od zadnjih 6 meseci sigurno 2 meseca nije vozen.Slazem se sa buzdumrom oko zamene karika i klipa.To je prva pomoc ,a GENERALNA JE GENERALNA,gde se sve uz dobrog majstora zategne kako treba.O prici o reatestu plina za mesec dva koje ce da kosta jos nemam komentar.Uz sve ovo auto je prevazisao sam sebe po ceni,a da li ima jos neka slaba karika na autu pokazace vreme.Nek im je sa srecom eksploatacija....

satelitko
gx
gx
Postovi: 316
Pridružen: 21 Feb 2009, 10:55
Location: slovenija
Warranty service: -
Specialty: tv

Re: Grande Punto ECU

Post napisao satelitko » 01 svi 2020, 21:34

Ova priča podsjeća me na mog tasta, koji je davno u vremenima Juge prodao Simcu Major negde u Crnu goru. Za vrlo dobre pare.
Za koji mjesec dana, stigla je dopisnica: "Ne pali, ne grija, pušta ulje, pička si me zajebo! "

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”