OBD II USB (Opel Tech)

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao ado_89 » 23 Nov 2008, 01:59

Pozdrav forumasi, opet ja. Heh

Ovako, javljam se sad sa problemom prirode autodiagnostike... Naime kupio sam Opel Tech2 USB kablo i dobio program uz njega. Ali sa tim programom mogu ocitati samo motor i greske na njemu. Nista vise. Sa programom AB-COM citam sve sa motora, i measuring blocks i greske, ali airbag i abs ne mogu nikako... (detaljnije receno, sve funkcije na pin 7 (motor, immo...) rade, a na pin 12 (airbag, abs...) nece.

trenutno imam upaljenu sijalicu od airbaga (greska ispod suvozacevog sjedista u konektoru, tako su ustanovili prosli put na dijagnostici, a sad hocu da budem svoj majstor)....

sta mi predlazete da uradim sa ovim, da li mogu kako prepraviti sam uredjaj, pa da K liniju preusmjerim na pin 12 ili slicno.

auto je Astra 1.6 16v 2000 god.

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao basti » 25 Nov 2008, 15:28

ma da ........preusmeris liniju i klik .........pootvaras sve vazdusne jastuke da vidis jel rade lolzi

salim se
PC EXPERT

ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao ado_89 » 27 Nov 2008, 00:09

ja mislio ti pametniji :lala:

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao skyline-GTR » 03 Dec 2008, 00:17

ja sam sa mojim pravljenim takvu astru citao bez problema,jedino nisam mogao uci u centralno zakljucavanje jer koliko sam kasnije saznao nije ni imala comp za daljinca a kasnije sam nasao da je greska bila u daljincu.pravljeni samo K linija sam je sebi po pinovima prebacivas
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao ado_89 » 03 Dec 2008, 00:25

jel imas semu od tog pravljenog, i koji sw si koristio? ako nije problem da odg, nadam se da nisam dosadan. pozdrav

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao rubin_miki » 03 Dec 2008, 00:46

ovaj krakani "kao toboze opel tech", nema blage veze sa orig opel techom..3/4-tine ne radi sto radi pravi opel-tech2..drugo..za malo para sad se moze nabaviti opelscener koji opet je sto puta bolji od onog prvog, a je opet sto puta losiji od op-coma koji isto sad moze da se nadje po ok cenu..naravno, izmedju svih se ipak vodi rat ko ce jeftinije (samim tim i vise prodatih uredjaja) a ipak je najbolja opcija orig ili bar da nije klon kineski..e sad..kome treba, uvek ce prvo kupiti klon da bi posle izvesnog vremena kad vidi sta moze a sta ne, a sta pravom majstoru treba, kupice ili mnogo dobar klon, ili orig..
zasad, kao ok po ceni ali i po mogucnosti varijanta, ostaje OP-COM USB CAN..znaci, da moze i najnovija vozila..a to na 3, 7, 8 ili 12 pinu, pa brcni ti sam K-liniju gde treba i cao, radice..ili ako hoces elegantno, kupi interfejs sa multiplexerom..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao ado_89 » 03 Dec 2008, 00:53

al to je problem kako da prespojim K liniju na pin 12... Da li mogu direktno na konektoru ili ipak moram tamo negdje na ploci??? Ako ce vam lakse biti da slikam sam uredjaj pa da mi objasnite.

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao rubin_miki » 03 Dec 2008, 01:09

ne znam dali ti je interfejs van konektora, ili je u samom konektoru..kako i da je, otvori konektor koji ide u OBD, i slobodno prespoji 3, 7,8, 12 pin preko otpora od 10-tak oma......znaci, svi zajedno u cvor i teraj......
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao ado_89 » 03 Dec 2008, 01:17

problem je kako da nadjem k liniju, kad je pun vrag nekakvih IC-ova u kutiji. probao sam zamijeniti pin 7 i 12 al nista nisam dobio :oklagija

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao rubin_miki » 03 Dec 2008, 01:27

samo da te priupitam..se ti razumes dobro u elektroniku? citanje shema, IC, datashetova?
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao ado_89 » 03 Dec 2008, 01:35

tu i tamo, citat znam samo ne bas sve u detalje kao vi....

skolujem se jos uvijek :uca:

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao rubin_miki » 03 Dec 2008, 10:15

ma u ovom moru od elektronike svi se skolujemo jos.....nego..tvoj interfejs je sa sve multiplexserom izgleda..sve dok ne pregleda i ispita neko ko se razume u to, tesko da ces ga videti popravljen..uslikaj ga da ga vidim, ali bez merenja bice veoma tesko..da mi je ovde, lako cemo...
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao ado_89 » 03 Dec 2008, 11:58

slika


slika


mozes i meni da kazes sta da premjerim, pa pokusam... mada :shock:

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao rubin_miki » 03 Dec 2008, 13:37

znaci, ovako, ajd da pokusam da ti pomognem..svaki od K izlaza za u OBD..3, 7, 8, 12..ide u po jedno SI9241AEY - Single-Ended Bus Transcei..tebi ne valja rece 7..prosledi instrumentom u koje IC ide..kupi isto takvo i zameni ga..u najgorem slucaju..nadji koji je za 3 posto se skoro i ne koristi trojka i prebaci IC na 7..nadam se da si me razumeo..
znaci, instrument u ruke i prosledi sve dobro..
rad na ovakvim uredjajima zahteva dobro potkivanje iz elektronike, isto tako i od automotiv, i poznavanje kako funkcionise komunikacija auto-interfejs-pc..vise od ovoga ne mogu da pomognem, ostalo je na tebi..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao rubin_miki » 03 Dec 2008, 13:59

ili ako ne mozes nista da uradis, nadji nekog u tvom gradu koji se bavi (ali neko profi) sa vracanjem kilometraza na autima, ti momci znaju sta tacno treba da urade da bi ti radio interfejs..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao rubin_miki » 04 Dec 2008, 22:47

a evo kako izgleda orig tech i njegova cena je paprena, preko 3000 evros....
Prilog
tech2 origjidji.JPG
tech2 origjidji.JPG (26.73 KiB) Pregledano 4733 puta.
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

jagzzy
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 25 Jan 2009, 19:47
Location: Belgrade

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao jagzzy » 25 Jan 2009, 22:05

evo i ja da izjavim nesto ... :tooo:
OPEL TECH USB (gore navedeni) nije cak ni clone vec samo USB K line interface sa par dodatih elemenata ima 4 kom si9243 ili 9241 i 74hct21 i naravno FT 232 BL ili RL..pojedine verzije imaju i 5 si9243 i taj 5-ti je podesen na L liniju ..tako da isti uredjaj radi i sa Vag com 311.2 sa starijim VW vozilima....... ja sam ih napravio ko zna koliko komada .......taj uredjaj ne multiplexira nista vec salje upit na sve K linije pa koji modul odgovori...ako mozes ikako preradi ga da bude na com port ...pronadji Rx Tx i GND i prespoji na max 232 pa na com port...(javi se na PP objasnicu ti kako).... tako ce ulaziti u sve module... problem je u tome sto to nije pravi usb za taj uredjaj vec usb adapter sa FTDI chipom... sto znaci virtuelni com port...jer sam soft nema varijantu usb vec uglavnom mozes da biras od com port 1 pa do com port 4.... skoro nista ne radi dobro sa tim usb prelazima osim Vag , BMW , Merecdes .....moze se desiti da na nekom autu udje u sve module a da na sledecem modelu ostvari komunikaciju samo sa instrument tablom i ABS-om ili sl...naime cak ni OPEL SCANNER verzija 10165 na usb.. ne radi kako treba odn . polovicno jer je na virtuelnom com-u...u neke module ulazi u neke ne..problem je najcesce u baudrat-u..dok Opel scanner ista verzija softa na com port radi perfektno. Tek najnovija verzija Opel Scannera sa Canom 10169 radi na Usb (ali je to pravi usb a ne virtuelni com port) ....OPCOM usb 080014.. ( sa svojim driverima) radi perfectno i jedini je koliko znam od ovih after market uredjaja koji ima multiplexer sa relejima gde su sve K linije potpuno razdvojene...radi odlicno i vozila sa Can komunikacijom Astra H i Vectra C)...........

OPEL TECH 2 original je uredjaj za profesionalce...i ova cena je po meni OK

ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao ado_89 » 27 Jan 2009, 15:12

da se javno zahvalim gospodinu jagzzy na pomoci. pokazao mi je kako i ulozio mnogo truda i zivaca da mi pomogne prepraviti obd i napokon radi. jos jednom veliko hvala

ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao ado_89 » 31 Jan 2009, 01:46

znam da cete reci da sam dosadan, ali eto sto se voli nije na odmet.


OP COM 070319

da li se ta verzija moze nabaviti (citaj kupiti) na netu, ili ako neko ima da posalje mailom. Imam sad ovo kablo i rade mi svi programi (TECH 2) ali nemam svih opcija za programiranje, a ovaj op com ima tu mogucnost (a ja imam samo demo). Pa bi volio ako mi neko moze pomoci. POzdraV

MOBILTRONIC
_
_
Postovi: 12
Pridružen: 21 Feb 2009, 19:02
Location: BiH,USK,Cazin

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao MOBILTRONIC » 21 Feb 2009, 19:29

Ado prijatelju ja sam radio sa MPX OP TECH 2 i sa OP com verzijama i sve su radile dobro sa tim interfejsom koji je to sigurno provjereno MPX no tu je stvar i do programa.Naime u mene je com verzija i sigurno radi OK ali se u tih interfejsa zna dogoditi prekid K-line od SI do konektora ali i napajanje na nekom od krugova.Ja sam inače iz Cazina a popravio sam čovjeku u Travniku 4 kom tih koji su imali svi isti kvar od kojih sam jedan ostavio sebi i evo radi dobro.Što reče urednik da se provjeri to se mora uraditi znalački.Jaggzy,kako li,reče za OP-COM CAN verziju na usb port 1.18 i 1.20 koje rade perfektno i koristim ga u radu ali i prodaji.Sa tim programom možeš i običnim K-L interfejsom raditi ali moraš ubadati u konektor ali to su kolege već rekle.Ja imam projekat za te sve interfejse kao i šeme pa tako ako treba info za pinout i sl.tu sam.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”