Razlog izmene posta...

Ovde možete pitati ako Vas nešto interesuje u vezi foruma. Pročitajte obaveštenja!
HOME -- SERVISERI -- FOTOGRAFIJE -- UKRATKO
tom
gxu
gxu
Contact person: TOME
Specialty: tv

Razlog izmene posta...

Post napisao tom » 15 Okt 2009, 15:46

Često puta se nalaže potreba da se izmeni post zbog recimo neke nenamerno napravljene greške ili neka pogrešna informacije koja se kasnije pokaže netačna.
Svako ima mogućnost da svoj post izmeni, ali svako nema mogućnost da zna zašto je post bio izmenjen, jer pri dnu prozora stoji samo da je post izmenjen tad i tad od samog člana koji je postovao.
Imam predlog ako je moguće da se da opcija, grafa "Razlog izmene posta" koja bi bila ispod dosadašnjeg teksta izmene i gde bi kratkim rečima opisao razlog , tako da bi naredni čitalac posta posle izvesnog vremena ukapirao zašto je post izmenjen...
E sad koliko će se toga članovi pridržavati, jeste pitanje, ali ipak mislim da oni koji imaju doblest i želju da bi napisali zašto su izmenili svoj post, da bi to učinili bez dvoumljenja... :fanzo:

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Re: Nisam dobro napisao prvi put :)

Post napisao kisko » 15 Okt 2009, 17:57

Bojim se da nema od tog nista :? ,jedino urednik kad menja i dopise a taj koji je menjao post to je obicno zbog upozorenja urednika,.... i da je hteo poshtovati pravila nebi ni menjao post.
Znaci sumnjam da ce upisivati razlog izmene...
uvek ima nesto interesantno

Stolle
Site Admin
Site Admin

Re: Razlog izmene posta...

Post napisao Stolle » 15 Okt 2009, 20:23

Ponekad upišem, ali zaista retko. Uglavnom ako je nešto važnije i to u zadnje vreme. Često ispravim, recimo naslov, lakše mi nego da pišem da se ispravi i to se posle pretvori u raspravu, kako, zašto i td.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 15 Okt 2009, 20:40

Slazem se sa tomom da bi valjalo da pise razlog izmjene. Ovo bi trebalo da bude i dio bontona na Netu. E sad, hoce li clanovi da pisu ili ne neka im je na obraz sto vele Crnogorci. Ovdje ne mislim na izmjene koje pominje Stolle.
Koliko je to ruzno kad se izmijeni predhodni post evo jedan primjer (neka se autor ne osjeca prozvanim. Slucajno je izabran ovaj post. Mogao je biti skoro svaki)

viewtopic.php?p=46512#p46512

Autor teme iz njemu samo znanih razloga obrise kompletno svoj post a ostali clanovi koji se diskusijom nadovezuju na temu odjednom pricaju nepovezano.
Ne znam da li forumski alati mogu za zabrane kompletno brisanje posta ali bi moj predlog bio da se razmisli i o tome.
Alexa

mesecar
___
___

Post napisao mesecar » 15 Okt 2009, 22:10

Kako veli Aleksa, to jeste i mora da bude deo bontona. Ja svaki put kad menjam post, bilo svoj ili tudji u dnu napisem edit: razlog zasto je menjan. I na ovom i na svim forumima gde boravim. Cesto se zbog izmenjenog posta gubi smisao nekog posta ispod njega kasnije napisanog. Eventualno kad menjam prvi post neke svojer teme i kad je razlog ocigledan a to je dopisivanje onog statusa aparata (reseno, nereseno...) onda nisam pisao to edit: mada cu se potruditi da i u tim slucajevima upisem to.
Ali to je sve individualno i stvar je vaspitanja autora posta (kucnog i ovog novog IT) kako ce postupiti.
Eventualno ne treba pisati razlog izmene kad niko nista nije pisao u temi iza tog izmenjenog posta, kad je on poslednji. Mada i tada bi bilo kulturno napisati.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 16 Okt 2009, 21:40

Sasvim ste u pravu .. sve je to odraz kulture .. i ne razmišljanje kako će to igledati kada neko bude kasnije čitao ..
Mogu da zabranim izmene postova, ali u tom slučaju se neće moći dopisivati naslov teme ili ispraviti neku štamparsku grešku nastalu prilikom pisanja ... mogu da zabranim samo brisanje postova, ali izmene ne .. vidim da neki članovi povremeno brišu svoje postove, ali nemam vremena da pogledam i ispravljam ako se izgubi smisao teme u tom brisanju, jer bih to mogao po vaz dan da radim... kao Sizif.. a toliko vremena baš i nemam.
Momentalno nije zabranjeno ni ispravljanje ni brisanje svojih postova. Usput gore sam napisao razloge, pa vi sad vidite.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

tom
gxu
gxu

Post napisao tom » 17 Okt 2009, 01:04

Ja sam mislio na ovo da kad izmenim post dobijem ovo na aplikaciji. Znači ja sam izmenio namerno post dodajući jedan smajli da se vidi da ispod izmene ne mogu napisati Razlog zašto sam izmenio post onako kako je Stolle izmenio i kako to izgleda u postu...
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 17 Okt 2009, 01:16

Tu opciju imaju urednici tog dela foruma :pivopije:

tom
gxu
gxu

Post napisao tom » 17 Okt 2009, 01:29

Vidim da urednici imaju tu opciju, ali kad bih ja kao član kao i svaki drugi imao tu mogućnost ja bih uvek pisao zašto sam izmenio post da ne bi došlo do zabune , nagađanja, ili pitanja "Zašto je ovaj menjao post...možda se obrukao" i svakojakih pretpostavki... :mrgreen:

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 17 Okt 2009, 03:13

tom je napisao:Vidim da urednici imaju tu opciju, ali kad bih ja kao član kao i svaki drugi imao tu mogućnost ja bih uvek pisao zašto sam izmenio post da ne bi došlo do zabune , nagađanja, ili pitanja "Zašto je ovaj menjao post...možda se obrukao" i svakojakih pretpostavki... :mrgreen:
I tu nije roblem jer" niko nezna sve" a posto je ovo forum za razmenu iskustava mislim da uopste nije problem ako neko pogresi...(zato postoje urednici :mrgreen: )......napises post i menjas ga a ako urednik vidi neki nedostatak ili nesto drugo uvezi posta to ce i napisati u izmeni.
Sve preko toga bi bila "prevelika sloboda" tu nemislim na to pravo da izmnis sopstveni post( a to mozes dok neko sledeci ne napise odgovor :mrgreen: ) znaci ima vremena za izmenu a da to forum ne registruje :lala: e sad ako si sklavirio posle par dana "da si lupio glupost" kao sto se svakom desi,za to postoje urednici koji ce to resiti.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 17 Okt 2009, 12:55

Treba da se napiše zašto je izvršena izmena, jeste i odraz kulture. Ali ako pišemo kod svake ispravke, recimo u naslovu zbog crtice ili razmaka ili neke druge manje greške, onda bi previše postova bilo "potpisano" razlogom izmene i forum bi bio prilično išaran. I to i u expert delu, ne samo u javnom. A još kad bi videli koliko izmena ponekad ima....a za to treba i prilično vremena. Lakše mi je i brže da ispravim nego da opominjem i ponavljam po hiljaditi put šta i kako upisati.
Dakle, moje mišljenje je da je za svaku izmenu, koja može da utiče na diskusiju u temi, u redu i treba napisati razlog, a za sitne, da ne kažem manje bitne ili skoro nebitne za samu temu i diskusiju, ne mora.
I kod susreta, prečesto rukovanje ne spada baš u kulturno ponašanje, pa da ne preteramo sad baš kod svake sitnice.... :mrgreen:

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 17 Okt 2009, 13:19

:tooo:

tom
gxu
gxu

Post napisao tom » 17 Okt 2009, 14:14

Stolle je napisao:....Dakle, moje mišljenje je da je za svaku izmenu, koja može da utiče na diskusiju u temi, u redu i treba napisati razlog....
E to je bila moja poenta :tooo: da i ja imam tu mogučnost "Razlog"...

Razlog izmene je zbog dodatka dosadašnjem tekstu "E to je bila moja poenta": da i ja imam tu mogučnost "Razlog"...

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 18 Okt 2009, 06:01

tom je napisao:.. da i ja imam tu mogučnost "Razlog"...
e, u tom slučaju ćeš se morati prijaviti za urednika.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori

Natrag na “Pitanja - Predlozi - Obaveštenja Molimo nove članove da obavezno pročitaju.”