Kako u Expert team ? :D

Ovde možete pitati ako Vas nešto interesuje u vezi foruma. Pročitajte obaveštenja!
HOME -- SERVISERI -- FOTOGRAFIJE -- UKRATKO
Avatar
tbag
_
_
Postovi: 30
Pridružen: 11 Sep 2010, 00:31
Location: Vranje

Kako u Expert team ? :D

Post napisao tbag » 12 Sep 2010, 22:15

Šta treba da mogu da vidim teme koje se nalaze u delu foruma za Expert team?Pročešljao sam forum skoro detaljno i nalazim da je koristan.NEmam vremena da idem polako :D .Ako treba neka provera znanja prihvatam svaku proveru (elektroničar - automatičar - IT professional ).Ajmo neki odgovor na ovu temu u skorije vreme jer ne volim neizvesnost :P . :pivopije:

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao Stolle » 12 Sep 2010, 22:17

Kao i svuda, treba pročitati pravilnik :mrgreen: :
viewtopic.php?p=10324#p10324
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao goranfri » 12 Sep 2010, 22:44

U strpljenju je spas , rekoše neki veoma učeni i mudri ljudi.

Avatar
tbag
_
_
Postovi: 30
Pridružen: 11 Sep 2010, 00:31
Location: Vranje

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao tbag » 12 Sep 2010, 23:25

Bio sam brzoplet malo :mrgreen: , mene servis TV-a ne zanima .Mislio sam da je u tom delu foruma nešto šira tematika za konstrukcije i automatiku.Servis je malo da ne budem nadmen "sitan" za moj krug interesovanja :) .Radi se o tome da servis mnogo brzo rešavam (izuzev Tv-a ... smatrao i još smatram da je neisplativo osim za TFT koji raduckam) u odnosu na ono šta sam sebi zadam da napravim :D i jeste ....nikad mi nije dosadno :D :D ... ako nemam šta da radim sam dam sebi zadatak :D ...a kad ja dam zadatak :tuptup: e tada počinje veselje ... inače što se tiče projektovanja u elektronici ... to radim svakodnevno za bilo koju oblast industrije,audio tehnike,merne,izvršne ili upravljačke elektronike ili za auto elektroniku.Takođe računare radim i poznajem ako ne 100% :D onda 99% problematike kao i servis za istu.Tako da družićemo se bez Expert zone :D ... ali će mo se družiti kvalitetno u to sam siguran. :pivopije:

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao goranfri » 13 Sep 2010, 00:55

Ma jasno , ovde smo mi sitna buranija , za TV majstori i za Belu tehniku majstori.

Nista tu nema mnogo zanimljivo.

Avatar
tbag
_
_
Postovi: 30
Pridružen: 11 Sep 2010, 00:31
Location: Vranje

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao tbag » 13 Sep 2010, 01:01

E .ebi ga...nisam ni pomislio to šta si napisao.Samo sam izneo polje svog interesovanja.Nemojte pogrešno da me shvatite molim vas nisam hteo da budem ni zajedljiv ni uvredljiv.Spreman sam za saradnju i ukoliko nađem bilo koga da mogu da pomognem naravno da ću pomoći.Opet se izvinjavam ako je nešto pogrešno zvučalo.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao goranfri » 13 Sep 2010, 01:09

Ma nismo mi zajedljivi i uvredljivi , ovde su uglavnom sve šampioni i stari vukovi , ne ljutimo se mi , samo se šalimo. :yeah:

Avatar
tbag
_
_
Postovi: 30
Pridružen: 11 Sep 2010, 00:31
Location: Vranje

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao tbag » 13 Sep 2010, 01:24

:tenk: ... :rodjus: lolzi lolzi ... :tooo: A ja mislio samo ja ne spavam :mrgreen: .Sad kada smo se upoznali vreme je da počnu projekti da lete na sve strane :lala:

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5344
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao buzdumra » 13 Sep 2010, 02:34

hehe meni treba projekat jedan ali vredan
tbag je napisao:Radi se o tome da servis mnogo brzo rešavam
reci mi kako da taj projekat realizujem ,ajd nisi valda zaspo :pivopije: :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
tbag
_
_
Postovi: 30
Pridružen: 11 Sep 2010, 00:31
Location: Vranje

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao tbag » 13 Sep 2010, 11:21

De ti neki opis za projekat za početak :D .

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao stojkePN » 13 Sep 2010, 11:47

@buzdumra citas li ti pravila :oklagija Gde je popis, sasija, model kako da ti neko pomogne da gleda u pasulj :oklagija Banuj se odmah lolzi lolzi lolzi lolzi :lala:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5344
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao buzdumra » 14 Sep 2010, 02:08

@stojkePN ti si mi pomogao u svakom postu koji si napisao :lala: hehehe :pivopije:
a za pravila nikad nisam cuo :dmzs:
tv mi nesto zapinje i nikako da naucim servisirati bez po muke pa reko da se obratim coveku ako moze da pomogne neka pomaze stvar je hitna ,a para bitna :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
tbag
_
_
Postovi: 30
Pridružen: 11 Sep 2010, 00:31
Location: Vranje

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao tbag » 14 Sep 2010, 14:46

Ali čovek ne radi TV uređaje uopšte lolzi nisi čitao moj post gore :D .Ja lično zadam sebi domaći pa se ubijem od posla dok ga rešim :hmhm: .I tako ako ko ima pametan domaći :yeah: i da još može i koji dinar da se zaradi tada bi bilo :kolce: .Ali koliko sam ja naučio pre bi kao serviser za kosilice zaradio nego kao automatičar i elektroničar :D .Kad stane mašina svi obećavaju brda i doline , kad se napravi i treba da se plati tad svi odu i sakriju se iza brda i dolina i trinaest gora :D .

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao chellawy » 14 Sep 2010, 16:08

Ima sve ga pomalo.
Nista nije apsolutno....
Mozda .... Definitivno se slazem da je stvarnost takva da u zadnjih 10ak godina nema novih pocetnika u oblasti servisiranja TV, Video i audio opreme. jednostavno potrebno je mnogo ulaganja, vremena novca rada itd......

Ali opet nije tacno da neko ko je u ovom poslu 15, 20 i vise godina , ne moze danas da zaradi dovoljno za zivot.
Zavisi koliko je ko sposoban , koliko odgovorno radi itd....

Ako gledamo sta je lakse ond bi svi bili politicari ili lopovi ......

Nemojte da diskusija o ovome preraste u raspravu ja sam ja a ti si niko i nista.... !!!!!

Molim da se ovakve teme ostave za kafanu. A tamo cete me naci kad nisam ovde na forumu.....

Pa ako ste dovoljno raspolozeni da platite pivo (tj gajbu)
izvol'te na megdan :pivopije: :pivopije: :pivopije:
Na forumu molim za postovanje i red i mir
ziveli :pivopije: :pivopije:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
tbag
_
_
Postovi: 30
Pridružen: 11 Sep 2010, 00:31
Location: Vranje

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao tbag » 14 Sep 2010, 17:10

Ma koja rasprava :lala: .Relanost je to kako sam napisao i da nije 100% onda je u velikom delu.Ja 15godina radim elektroniku i od nje živim sve vreme i izdržavam i porodicu sada.Ali kad sagledam šta mogu da stvorim a čime zarađujem samo postanem tužan i tu ni pivo ne pomaže.Ali takva je realnost.TV - 6000din. nov , Mini linija 2-3000din. nova ... ja odmah digo ruke od toga ... e sad profi ozvučenja,auto ozvučenja,automatika za auta i industriju tu bude šta.Klasičan servis kod sitnih zezalica (termo osigurač kod trafoa,izgorela štampana veza,prekinuta pletenica kod malih zvučnika,zamena vešanja,crko izlazni integralac (cirka 1,5 :mrgreen: ) i sl. popravke to matiram u 3 poteza i bude sitno neka para.Ali,kad dođe premotavanje zvučnika(10" pa naviše),servis mixete koja košta 1500-2000 eura ,servis automatike na proizvodnoj traci tu je posebna priča ali bude kako sam naveo u prethodnom postu.Jedino se lepe pare uzmu kad bukvalno moram da sam napravim sklop koji menja neki deo pregorene lelektronike koji ne može da se popravi.Sve u svemu , za TV servis teško da će ko da se pograbi jer se TV počeo da svodi na jednu pločicu koja će verovatno za neko vreme da cela ide kao servisni deo.Može da se ubode koji dinar nisam reko da ne možekod TV servisa,ali sam napomenuo a i ti si sam rekao nije perspektivan da se ljudi trude da počnu.J.bena vremena su sada.

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao Majstor Duja » 14 Sep 2010, 19:41

tbag:
ne mozes suditi po Vranju kakva je situacija svugde...ja jos uvek popravljam te "televizore od 6000din" mada je najjeftini u prodavnici u Novom Sadu 12000din tako da ne znam o kom se uredjaju radi...prosecan LCD je 40K dinara tako da mesta za odrzavanje itekako ima....
Ako ti ne odgovara ovaj posao nemoj se baviti njime, nadji drugi - ne vidim razlog za zalopojke i pesimizam, moj utisak je da previse pises na forumu a nista konkretno nisi rekao. Ovo je tehnicki forum i sluzi za razmenu znanja iz polja elektronike. Ako zelis nesto da naucis citaj postove, koristi search a ako imas nesto da kazes gledaj da je to vezano za tematiku.
Ovo sto si napisao gore je "mlacenje prazne slame"...izvini na direktnosti ali iritira me sto moram da citam ovakve postove na ovom forumu. Fanzo je ucinio mnogo i napravio je ovim forumom ogroman korak napred za nas servisere i ovakvu kuknjavu i apatiju ne zelim da vidim ovde - jer joj nije tu mesto.
Mislim da sam bio dovoljno jasan.
:pivopije:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
tbag
_
_
Postovi: 30
Pridružen: 11 Sep 2010, 00:31
Location: Vranje

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao tbag » 14 Sep 2010, 21:53

Ko sunce jasan.Tačka stavljena :D .Što se tiče foruma sve sam živo iščitao.Sve ok nema ničeg lošeg u tvom komentaru.Slažem se da mi post nije ok sa jedne tačke gledišta.Ja televizore ne radim i nikad nisam radio i to je to i to je naravno samo moja stvar.Svi postovi ovde (a najmlađi sam član) su na mestu,ima gde sam pitao ima gde sam pomogao.Nastavljamo dalje :pivopije: .Ako neko smatra da mi postovi ovde nisu ok nek obriše nebitno mi je.Ali to važi samo za ovaj topic.I još nešto,gledište sam izneo samo za Vranje i okolinu.Pozdrav, :pivopije:

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kako u Expert team ? :D

Post napisao Stolle » 14 Sep 2010, 22:10

Ok, ispričali smo se, mislim da je bilo dosta u ovoj temi.
Da nešto i radimo.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori

Natrag na “Pitanja - Predlozi - Obaveštenja Molimo nove članove da obavezno pročitaju.”