Frižider-Da li je dobro urađen?

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
ahim
_
_

Frižider-Da li je dobro urađen?

Post napisao ahim » 13 Jul 2011, 07:16

Radi se o Elektrolux frižideru koji je slabo hladio,pozvan majstor,pokušao zamenu kompresora na terenu,mučio se, odlazio kući ,dolazio ponovo,ostavio ga da radi,sutradan frižider nije uopšte hladio.Došao ponovo i rekao da mora da ga nosi u servis.Bio mu u servisu 10 dana.Kada ga je doneo kaže "sad je sve u redu".5-6 dana frižider radi, ali mi se ne sviđa kada hladi rešetka pozadi je neujadnačeno ugrejana,prvi deo ne može da se drži ruka,drugi deo malo hladniji,treći mlako,četvrti hladan.Gledao sam na drugom frižideru koji imamo tamo je rešetka cela iste temperature.Inače dok je kući pokušavao zamene govorio je da neće da ide freon,da ima čepova,čistio sa freonom r11,menjao filtere... Voleo bih da znam na čemu smo i čemu se možemo nadati.Hvala!

goranfri
gxu
gxu

Re: Frižider-Da li je dobro urađen?

Post napisao goranfri » 13 Jul 2011, 09:32

Koji je model , na koji freon je radio a sa kojim je sada napunjen ? Ako je bio na R600a a sada napunjen sa nekim drugim biće problema.

Premalo informacija si dao.
Da li se piše odvojeno kao uvod u pitanje a dali se piše spojeno kad je u pitanju radni glagolski pridev od glagola dati , sumljam ili sumnjam

ahim
_
_

Post napisao ahim » 14 Jul 2011, 07:10

Freon je r134a.Time je i punjen.Mada od juče ponovo ne hladi ništa osim komore,ne gasi se itd :oklagija Moraću sa majstorom obaviti mali razgovor.Već treći put se snalazimo za namirnice.

ahim
_
_

Post napisao ahim » 30 Okt 2011, 22:10

Frižider popravljen kod drugog majstora.Zamenjeno ulje u kompresoru,ubačen novi freon u skladu sa uljem kompresora(tako kaže majstor),usput pronašao gde je ispuštao freon i frižider sada radi normalno već dovoljno dugo da se može reći da je popravljen! :pivopije:

nike
gxu
gxu
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 31 Okt 2011, 08:03

Daklem pretpostavljam da je stvarni scenarij bio ovakav:
>Frižider je bio na R600, pa je onaj prvi majstor promijenio kompresor i stavio onaj na R134A (jeftiniji) bez da je ispirao sistem , pa se to sve štopalo i "puštalo plin" pa je ispirao sa R11 ali nije mogao isprati jer se preostalo mineralno ulje pomiješalo sa POE uljem u novom kompresoru, pa je ovaj drugi majstor još jednom promijenio ulje (smanjio ostatak mineralnog ulja na manje od 5%), propuhao sistem, "pronašao" "propuštanje" i stavio plin R134A ponovo.

Savjet:
Skupljaj novce za novi frižider, trebat če ti uskoro!
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

ahim
_
_

Post napisao ahim » 18 Dec 2011, 23:40

Nisam dugo na forumu pa da odgovorim.Bolje ikad no nikad.Potražio sam drugog majstora, i kada sam objasnio jednom o čemu se radi uputio me na "pravog" koji rešava malo složenije slučajeve.Majstor pregazio 60-tu,da ne dužim našao gde je curio freon,objasnio mi da je ovaj pre njega prepunjavao itd.Kaže da je zamenuo ulje u kompresoru i uskladio freon sa njim.Šta bi bi,ali frižider se vrati u normalu i radi bez problema već nekoliko meseci.Tako da za sada od kupovine nema ništa. :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”