Akai klima, problem, greska

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Millan
_
_

Akai klima, problem, greska

Post napisao Millan » 04 svi 2013, 14:08

Pozdrav svim forumasima,
Ovako, Akai klima stara jedno 10-ak godina, 12-ica, na unutrasnjoj jedinici stoji oznaka KFR-35.... Trenutni problem je: Startuje se normalno, upali ventilator(spolja i unutra), kompresor, pocne da hladi, posle 5 min, gasi se kompresor, zatim spoljasnji ventilator, krilce se okrece prema dole(inace stoji u vertikalnom polozaju), i prestaje da hladi, samo duva unutrasnja jedinica. Posle 10-ak min, ponovo se sve upali, krene normalno da radi minut,dva, i ponovo se iskljuci, i tako u nedogled... Prosle godine u prelaznom periodu, prilikom grejanja, desavalo se slicno, s'tim sto posle, izvesnog perioda mucenja i ne grejanja :) , zacuje se zvucni signal bip biiiiip(jos uvek ga se secam :mrgreen: ), jednostavno se ugasi klima i na displeju ispise gresku E4.
Dolazila su dva majstora, proslog leta. Prvi je otvarao spoljasnju jedinicu, i rekao da je kompresor vreo, pokidao je zastitu oko njega da bi se kao hladio i dosao do zakljucka da je moguce da on ima neki problem i predlozio da kupim drugu klimu... :roll: I jos je rekao da je u njoj Matsushita kompresor i da klimu sa takvim kompresorom sada necu nigde naci da kupim... Naravno, dopunio klimu, cini mi se da je par dana hladila ok, i posle ponovo po starom. Posle je drugi isto dopunio klimu, ali je rekao , da u njoj ima gasa i da je moguci problem do kompresora ili elektronike... Takodje je dva dana radila ok, i posle po starom.
Kako god bilo, ova klima ne radi kako treba, i treba nesto preduzimati po tom pitanju... :uca: Ja sam se vec pripremio za kupovinu nove, ali reko' da predocim problem i ovde, gde ima dosta profesionalaca, mozda je to i neki "banalan" kvar. Inace nigde po netu nisam mogao da pronadjem, sta oznacava greska E4... Eto, usput da kazem da sam merkao Mideu MS9A-12HRN1...
Hvala unapred, na predlozima, sugestijama, oko eventualnog popravka... :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”