Protocni bojler Sutjeska ne greje vodu

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Kole
_
_

Protocni bojler Sutjeska ne greje vodu

Post napisao Kole » 23 Okt 2013, 12:53

Imam protocni bojler Standard - Sutjeska, kapaciteta 8l, snage 2KW. Prestao je da greje vodu, a termostat mu je ispravan, jer uključuje struju na grejač. Sumnjam da je pogrešno povezan jer glinerica stalno pokazuje prisustvo napona, čak i kad je isključen zidni prekidač. Kad okrenem termostat do temperature uključenja (iako je isključen zidni prekidač), detektujem glinericom prisustvo napona na oba pola grejača. Da li je to normalno?

Kada ga je majstor montirao pre pet godina, udarila ga je struja, iako je zidni prekidač bio isključen, pa se prilično uplašio i odustao od daljeg rada na toj temi.

Imam inače grejač za Sutjesku snage 2KW, izvađen iz drugog bojlera istog tipa od 5l, ispravan. Da li treba da zamenim grejač? Savet bi mi dobro došao.

Hvala i pozdrav.

Kole

Majstor Duja
____
____
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Protocni bojler Sutjeska ne greje vodu

Post napisao Majstor Duja » 23 Okt 2013, 12:58

Kole, pozovite nekog proverenog elektricara da proveri prvo instalaciju a zatim i bojler.
Mi nismo sajt za pomaganje u samoubistvu i spaljivanju imovine i dobara - ako me razumete...
:pivopije:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Kole
_
_

Post napisao Kole » 23 Okt 2013, 15:34

Da, naravno da ću to da uradim, ali me zanima mišljenje stručnjaka, šta bi mogao da bude uzrok problema i moguća rešenja?

Zanimljivo je da postoji napon i pored toga što je zidni prekidač isključen. Inače smatram da je majstor počinio grešku što pre montaže bojlera nije odvio osigurač, i to je platio strujnim udarom. Ipak, to mu nisam rekao, jer smatram da je glupo da amater podučava profesionalca.

Tako da me interesuju razmišljanja stručnjaka sa ovog foruma.

Pozdrav,

Kole

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Post napisao dejan-dexi » 23 Okt 2013, 16:13

Verovatno je direktna faza za na bojler , a prekidac sece nulu , desavala mi se takava situacija xxx puta .
I poslusao bih kako Majstor Duja kaze , :pivopije: :pivopije:

darko080372
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Darko
Specialty: whitegoods

Post napisao darko080372 » 23 Okt 2013, 16:35

Moj savet je da se dogovorite i odes Deki sve prekontrolises i otklonis kvar.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”