Instrument, unimer predlog za kupovinu

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Instrument, unimer predlog za kupovinu

Post napisao dejan-dexi » 12 Dec 2013, 22:44

Ma di da pada , da ga imam , nosio bih ga ko privezak oko vrata.

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 12 Dec 2013, 22:48

Aha , imam lična ikustva tako da ...

Extech nam je pukao od hladnoće ( stajao na hladnom ) a na reklami ga gaze kolima itd , nije to baš sve tako.

Ponavljam , jedno je rad u servisu a nešto drugo je rad na terenu :yeah:

Ovo mi je bio prvi Fluke ali i on je preminuo usled mehaničkog oštećenja :m:
Prilog
Fluke 11.jpg
Zadnja izmena: goranfri, dana 12 Dec 2013, 22:53, ukupno menjano 1 put.

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao dejan-dexi » 12 Dec 2013, 22:53

Slazem se :pivopije:

Damiru
___
___
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao Damiru » 12 Dec 2013, 23:09

Ovo je preterivanje, ali je realno. Robusna kućišta, zaštita na svim opsezima do 8kV, preciznost. Sve to košta. Za merenje napona i struje, naročito ako ne treba da meri RMS ili na par decimala - svaki će da odradi posao.
Prvi instrument koji sam ja imao (ne mogu da ga prežalim) bio je EI Norma D1216. Spalio sam ga nepažnjom posle manje od dve godine kad sam greškom približio pipalicu do visokonaponske diode jednog lampaša (bio sam mlad i neukusan)... Posle sam imao "neke" samo da rade posao i ni jedan nije dugo izdržao. E, onda je došao na red prvo Fluke 12b. Kasnije sam ga prodao i kupio Fluke 111, kojeg sam posle nekog vremena opet prodao... Itd. Da ne smaram.
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao dejan-dexi » 12 Dec 2013, 23:18

E da , podseti me , predhodni instrument sam spalio , bukvalno spalio :palacinke: , kada sam na mikrotalasnoj cackao oko trafoa , naravno luda glava zaboravila da iskluci iz struje .
Eto samo nepaznja ih ubija kod mene

spiki
_
_

Post napisao spiki » 12 Dec 2013, 23:54

Ajd kad smo vec polako krenuli u off, da cujem misljenje iskusnijih za Sanwa instrumente?
Vidjam dosta Sanwa RD701, pa me zanima vase misljenje... :)
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.

Damiru
___
___
Kontakt:

Post napisao Damiru » 13 Dec 2013, 00:43

Koristio bi ga za...?

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 13 Dec 2013, 07:56

Sanwa su odlicni instrumeni tako da Deki pogledaj ovde, ima sigurno nesto sto ti odgovara:

Kod: Označi sve

http://esns.rs/category/katalog/alati-i-oprema/merni-instrumenti

birocip
Preminuo
Warranty service: Fox
Contact person: Zoran
Phone number: 38126654100
Kontakt:

Post napisao birocip » 13 Dec 2013, 09:28

Extech EX 505
na ovoj sajtu ima i akcija za fluke

http://www.micom-tm.com/index.php/sr/akcije/86-akcijska-prodaja-instrumenata?a_id=54

http://www.youtube.com/watch?v=3WeDfEG7kxA
Ako nemate sada dovoljno vremena za svoje zdravlje,kasnije ćete odvojiti mnogo više vremena i novca za svoju bolest

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 13 Dec 2013, 09:41

Ne vidim svrhu kupovanja Fluke instrumenta ako ga nećeš redovito kalibrirati. Tko to od vas, koji imate Fluke, redovito radi?

Njegova točnost ovisi o kalibraciji, jednako kao i kod jeftinog instrumenta. Jeftinjaka promijeniš svake 2 godine za cijenu jednog kalibriranja Flukea, i imaš točniji instrument nego 10 godina star nekalibrirani Fluke.

Što se tiče zaštita od krivog spajanja, najbolja zaštita je izgoren instrument. Kupiš novi, opali te po džepu i uprži nove neuronske veze u mozgu. Slijedeći put ti neuroni nešto rade prije nego počneš spajati.

Inaće, ja slinim za Fluke 190

http://en-us.fluke.com/products/portable-oscilloscopes/fluke-190-ii-portable-oscilloscope-190-202.html#fbid=PEaEwZ7GugY
tako da napokon i "vidim struju", ali to će i dalje ostat samo slinjenje, jer mi praktički, trenutno u životu ne treba.

Naravno da ne treba uzimati ovakvo govno:

http://www.idealo.de/preisvergleich/Liste/82630477/duewi-07980-multimeter.html
jer je to čisto smeče (ali ipak bolje od "prob-lampe"). Imam ga u kući. :mrgreen:

Jedan provjereni UNI-T odrađuje posao i dobra je investicija za onoga kome njegove specifikacije odgovaraju. Kupiš novog za 4-5 godina.

Ja svoje rekao! Haugh! :fanzo:
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 13 Dec 2013, 09:55

miodrag popovic je napisao:Ova

http://allegro.pl/miernik-uniwersalny-uni-t-m-890c-890-c-i3673078733.html
imam dva u servisu 10-tak godina.Praznim sa njim elektrolite na podrucju za zujalicu piiiiiiiiiiiiiiiiiiii dok se ne isprazni [uglavnom 300V napunjene].Padne par puta dnevno sa visine 1m na tvrdo.Vise puta ostao na podrucju amperi i mjeren 220V,razleti se osigurac bilo na televizoru ili razvodnoj tabli u servisu.Perem ih sundjerom i sapunom,osusim krpom.Baterija 9V obicna traje oko mjesec dana [ima auto off].Znaci istestirani maksimalno.
PAZI! iskljucivo od ove firme da kupis,ako kupis jer ima kineskih kopija prodaju ih po 600 dinara.Ja kada sam kupovao bili su 25 evra.Koliko je ovo na linku sto sam postavio neznam,cisto mi je pretraga izbacila pa sam postavio.Ove kineske kopije zaista izgore na mjerenje 220V
Obrati paznju na sliku i UNI-T oznaku proizvodjaca,bas takvi su moji.
Bilo ih je prije 10 godina kupiti donosili su na buvljake,sad samo kinezi...
Imam sličan takav mali instrument i ime mu je MASTECH. Kupljen negde na nekom buvljaku pre možda oko 15 godina, možda sam ga kupio u Segedinu ili u Budimpešti na kineskoj pijaci i to baš od kineza. ne znam koliko je koštao, ali je bio dosta jetiniji od Metexa u to vreme..Kupio sam ga za merenje temperature i za to ga jedino i koristim. Ima Ktip sondu koja se još uvek nije raspala, niti žica otpala sa nje.. Još uvek je u njemu baterija 9V koju sam dobio sa njime .. neka kineska :lala: .. al' stvarno ! i ja se čudim.

Pre jedno dve tri godine jedan komšija me zamoli da mu u Pančevu kupim neki najjeftiniji instrument. I ja mu kupim jedan sličan mali. Otvorim ga i uporedim sa mojim, ma ništa nije isto. Moj je napravljen masivno, a ovaj novi nekako sve jadno izgleda unutra. Na mom se display može izvaditi i postaviti u neki drugi položaj a da pritom ostane u funkciji i da radi, a na ovom nema šanse, sve zalepljeno ..

Baš iz tog razloga pišem ovo, jer pre 10.god nešto.... nema šanse da sada nađeš isto. Unutra je garant drugačiji.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice

Post napisao nike » 13 Dec 2013, 10:02

Uni-T je kinez bio i ostao. Ima i njegovih loših kopija.
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

Damiru
___
___
Kontakt:

Post napisao Damiru » 13 Dec 2013, 10:14

nike je napisao:Ne vidim svrhu kupovanja Fluke instrumenta ako ga nećeš redovito kalibrirati. Tko to od vas, koji imate Fluke, redovito radi?
Njegova točnost ovisi o kalibraciji, jednako kao i kod jeftinog instrumenta. Jeftinjaka promijeniš svake 2 godine za cijenu jednog kalibriranja Flukea, i imaš točniji instrument nego 10 godina star nekalibrirani Fluke.
...
Slabo pratiš na času. :lala: Ja sam svojevremeno pitao ko u Srbiji radi kalibraciju i (doduše ne redovno) odneo sam ga. Posle skoro 4 godine i dalje je bio u naznačenim granicama.
Što se tiče poređenja tih jeftinih g*vana sa kvalitetnim instrumentima, u tu diskusiju ne ulazim. Svako ima pravo da za svoje novce kupi šta želi. Ja lično ne volim te jeftine gluposti, jer sam se dovoljno opekao u prošlosti. Primera je bilo nekoliko (od pogrešnog prikaza do totalnog divljanja), jer ni jedan jeftin instrument nema ni propisnu zaštitu. ogledajte samo ona g*vna sa staklenim osiguračima, terminalima koji dele merenje struje i napona, opcije za merenje pojačanja tranzistora i slične gluposti.
Teško je nekome preporučiti bilo šta, jer smo svi različiti. Bitno je čime se čovek bavi i šta će taj instrument da radi. Ako se neko zadovoljava jeftinim a dobrim, ja samo kažem - neka je sa srećom i :pivopije:

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 13 Dec 2013, 10:15

Kupovao sam prijatelju koji radi belu tehniku i neke druge instrumente na pijacama ... neke po oko 8-11€.
Kada ga spojim na merenje napona , a napon na displeju varira, kada ga spjim na merenje otpora brojevi šetaju, em je netačan.
Em, tog prijatelja poznajem poprilično dugo i za svo ovo vreme bacio je više novaca na instrumente nego ja na jednog Metexa, a koji ima zaštitu od pogrešnog spajanja na opsegu za merenje otpora i napona i struje.
Znači sve godine kupujući jeftine instrumente nikada nije ništa tačno izmerio, samo se nervirao. Koristi instrument mnogo manje nego ja u mom poslu, a potrošio je mnogo više novaca , a sve za smeće. Znam tačno, jer sam mu ja samo kupio bar 5 komada. Da m ne shvatite pogrešno, on me je sam zamolio da mu kupim to..

Priča o tome da kupiš jeftini instrument pre nego da Fluke nosiš na kalibraciju ne stoji, jer taj jeftini nije kalibrisan, totalno je neprecizan, a najviše nervira šetanje brojeva na skali.. Nije čak ni za brza merenja na terenu, jer ništa ne pokazuje tačno. To je obično smeće.

No, instrument za možda 40-50€ bi mogao da prođe za nekoga kome nije bitna veća preciznost.
Treba da se zapitaš za čega ga najviše koristiš.
Zatim da li često umeš da pogrešiš opseg kada meriš nešto. U ovom slučaju autoopseg je odlična solucija da ga ne spržiš u većini slučajeva.
I ja eto imam jeftini instrument koji sam opisao u prethodnom postu, ali ga koristim samo za neke određene stvari, jer znam kakve mogućnosti (verovatno) ima.

To što ima na našem tržištu je samo zato što postoji jedan, dva uvoznika i onda svi valjaju njihovu robu .. a to i nije neki izbor.

A ono krajnje .. evo iz prve ruke .. zadnji instrument (sebi) sam kupio sigurno pre više od 15.godina. Već neko vreme ponekad razmišljam da kupim neki, jer su mi ova dva metexa i moj prvi iskra33 već dosadili :lala:
Dva metexa sam u životu uspeo i da spalim i to kada sam bio mlađi .. jednog sam bacio, a drugog reinkarnirao u merenje esr.
Viđao sam po oglasima spaljene Fluke instrumente, tako da priča o spaljivanju ili ne, ne leži. jednostavno desi se ... kada radiš svaki dan ima zilion kombinacija, a za koje proizvođač nije uspe da napravi zaštitu..

Pratim temu i možda i ja kupim nešto :lala:

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 13 Dec 2013, 10:24

Kada pišemo o preciznosti, mi majstori ne mislimo na laboratorijsku preciznost.
Da neko ne pomisli pogrešno ili da pomisli kako smo kao .... mi što preferiramo malo bolje lolzi :mrgreen:

Sve metexe, a kupio sam ih 4+1(Iskra33) u životu za svojih 25.god rada, sam kupio bez doplate 50DEM(čini mi se da je toliko koštalo) na kalibraciju. Ko je stariji, a gledao je ili kupovao, sigurno se seća ove doplate. I svi oni "nekalibrisani" mere kako treba. Neke sam i ja sam kalibrisao povremeno. Unutraimaš 2-3 trimera i podesiš kako hoćeš lolzi :mrgreen:

nike
gxu
gxu

Post napisao nike » 13 Dec 2013, 10:25

Evo, ovi su na glasu kao dobri:

http://www.home.agilent.com/en/pc-1000004008%3Aepsg%3Apgr/handheld-digital-multimeter-clamp-and-calibrator-meters?nid=-34618.0&cc=HR&lc=eng
http://www.youtube.com/watch?v=9nYd09fxF1I
Zadnja izmena: nike, dana 13 Dec 2013, 10:38, ukupno menjano 1 put.

Damiru
___
___
Kontakt:

Post napisao Damiru » 13 Dec 2013, 10:27

Slažem se. I više nego dobri.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 13 Dec 2013, 10:27

Nisam dugo pratio, možda već ima instrumenata koji imaju opciju "samokalibracija" ... kao ono samoštelujući ventili :lala:

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao dejan-dexi » 13 Dec 2013, 20:41

Odoh danas do banke .... nalozi za prenos itd ... A prekoputa je belielektronik,
tako da sam sebi prekratio muke i kupio MY68 , cena se uklapa u ono sta sam napisao (lista zelja lolzi lolzi )
http://www.belielektronik.rs/Alati-i-in ... i/INS-MY68
Malo je glomazniji nego sto sam mislio , ali cu mu napraviti mesto u torbi, pa neka ga dok i njemu ne dodjem glave :lala: :lala:
Hvala jos jednom svima :pivopije: :pivopije:

Damiru
___
___
Kontakt:

Post napisao Damiru » 13 Dec 2013, 20:55

:pivopije:

Nego, gledam tu ljutu specifikaciju i napomene:
Prvoklasni instrument za industrijsku ili laboratorijsku upotrebu.
I ne mogu da prestanem da se smejem. Bojim se da ću se ugušiti od smeha. :lala:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”