Panasonic TX-L32C2EA HDMI ne radi

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
MbyLegend
_
_
Contact person: Milan
Specialty: computers

Panasonic TX-L32C2EA HDMI ne radi

Post napisao MbyLegend » 04 Jul 2014, 00:25

U pitanju je navedeni model Panasonic TX-L32C2EA, oznaka na ploci je TZRXF01QFA-M, a ploca izgleda isto kao na ovoj slici:
slika

Problem je u tome sto HDMI ulaz, koliko se meni cini, ne radi kako bi trebalo da radi. Kada je TV povezan na racunar, racunar ga detektuje kao drugi displej i ispise da je Panasonic TV i u trenutku kada bi trebalo da izbaci sliku ostane samo crn ekran na TV. Probao sam sa drugim izvorom signala (neki samsungov resiver koji sam prethodno testirao na nekoj plazmi i radio je), testirao sam i kabal (HDMI na HDMI) na toj istoj plazmi, takodje i on je radio, donijeo sam i kabal (DVI na HDMI) koji se isto ponasa kao i prethodni. Uradio sam upgrade firmware-a na zadnju verziju, nije pomoglo. Nasao sam na netu neki SELF CHECK koji mi je ispisao da su sve komponente OK.
Prije je sve to normalno radilo, medjutim stara graficka mi je crkla koja je imala HDMI izlaz pa tako da nisam koristio duze vrijeme TV preko komp. Nabavio novu graficku i onda sam primjetio da nece da radi.
U pitanju je moj TV. Ima li neki nacin da uradim jos neku provjeru ili da nosim do majstora ili da trazim drugu plocu ?
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

zozontv1
___
___

Re: Panasonic TX-L32C2EA HDMI ne radi

Post napisao zozontv1 » 04 Jul 2014, 06:22

Ako se HDMI uluaz povezuje sa HDMI sorsom pod naponom- zna da dođe do ''crkavanja'' HDMI ulaza. Negde sam pročitao da ''Panasonic'' nije hteo ni da prizna garanciju u takvim slučajevima.....

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 04 Jul 2014, 09:50

HDMI je sinonim za jedno veliko sranje. Nigde ne postoji uputstvo za povezivanje dva uredjaja HDMI kablom koji se generalno kache direktno na video procesor (nema nikakve zastite)...Kao sto rece Zozon, verovatno je doslo do statickog praznjenja i ostecenja modula...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

SaleSk
___
___
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 04 Jul 2014, 11:22

zozontv1 je napisao:Ako se HDMI uluaz povezuje sa HDMI sorsom pod naponom- zna da dođe do ''crkavanja'' HDMI ulaza. Negde sam pročitao da ''Panasonic'' nije hteo ni da prizna garanciju u takvim slučajevima.....
Ovo je apsolutno tacno.
Ne samo sto ne priznaje, vec ni dok je u garantnom roku nastao problem, oni se suprotstavljaju sa izgovorom da to nije njihova krivica.
U principu mnogo Panasonic TV-a imaju ovaj problem sa HDMI-om.
Iz ovlascenog servisa sam dosao do nekih informacija da ako se uradi fleshovanje, problem se resava, osim ako nije crko video ulaz....

Zato najbolje bi bilo pravac servis pa da vide dali to moze nekako da se opravi ili treba nova ploca...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

MbyLegend
_
_
Contact person: Milan
Specialty: computers

Post napisao MbyLegend » 04 Jul 2014, 12:59

Cijenjeni majstori, hvala na vremenu koje ste odvojili da mi odgovorite. Znaci vjerovatno je crkao video ulaz, jer sam vec digao novi softver na TV i nije rijesilo problem. Koliko sam vidjeo vodovi sa HDMI ulaza direktno vode na BGA Chip. Nadao sam se da je mozda "zaglupio" pa sam uradio softver preko SD kartice, ali kao sto sam vec rekao nije pomoglo. Pokusacu da odnesem u servis, kada nadjem vremena, mada predpostavljam da ce mi biti savjet da kupim drugu plocu, ili cu pokusati da spojim preko COMPOSITE ulaza.
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”