Kakvi su Plasma televizori ? Utisci

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Kakvi su Plasma televizori ? Utisci

Post napisao fanzo » 17 Sep 2006, 02:51

Da čujemo utiske vlasnika Plazma televizora i kvalitetu prikaza slike sa tv kanala.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

tatamata
_
_

Post napisao tatamata » 07 Feb 2007, 07:42

Nista posebno sto se tice slike u odnosu na klasican CRT
Jedino sto pomalo odusevljava velicinom i dizajnom
Jedan mi je na testiranju pa cu objaviti neka moja zapazanja ali u majstorskim temama :mrgreen:

cubica
gx
gx
Warranty service: Profitech, ERG, Planet House, Vimport..

Post napisao cubica » 07 Feb 2007, 09:46

Plasma + LCD = NJESRA

Zaboravio sam da dodam 100Hz TV-e.
Jednoga dana kad im dovoljno padnu cene i kada dodje HDTV pricacemo o njima, za sada-pogledajte gornju formulu. Usput, NJESRA nije neki novi teh. izraz, standard i sl vec, znate i sami sta.....
navedene vrste ostaju samo kao kic ili trend za bogate budale!!!

pozz,

MILAN :mrgreen:
PROSONIC is the best!

mladen mladenov
gx
gx

Post napisao mladen mladenov » 07 Feb 2007, 13:47

Isao sam na par mesta kod ljudi koji su kupili plazmu i k.bioskop da im to sve smontiram,posle sam se i cuo sa par njih i nisu nesto zadovoljni,pogotovu gde nema kablovske pa signal nije cist,po meni suvise osetljivo,jedino sto neko rece lepo izgleda ali ja licno nikada to nebi kupio,dosta njih je imalo problema sa samsungovim plazmama neke linijice su se pojavljivale neznam kakve licno nisam video. i jedino je komsija zadovoljan on ima philipsovu mada se meni i dalje nesvidja kad odem kod njega i vidim kao da je razdesena konvergencija pa su titlovi nekako sarenkasti, neko to mozda i neprimeti ali mi koji se bavimo ovim poslom vidimo svaki djavo da nekazem drugacije,

CRT je yess yess zakon............

Vojvoda
____
____
Contact person: Mirko

Post napisao Vojvoda » 07 Feb 2007, 16:20

Gledao sam ih, popravljao ali sve u svemu ne bi menjao moj philips G90B ni za jedan od njih. Ništa od svega toga NJASRA dok tu prste ne umeša Proka pronalazač i malo to bolje uradi. :mrgreen:
Moje je mišljenje da je mnogo bolja varijanta da se za te pare koliko košta jedna plazma kupe dva bogato opremljena crt tv-a približnih dimenzija ekrana, a da ta NJASRA ostavimo lovatorima i da ih DEREMO ZA POPRAVKE. :D :D :D
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

cubica
gx
gx
Warranty service: Profitech, ERG, Planet House, Vimport..

Post napisao cubica » 07 Feb 2007, 17:55

Tako je drugari, jedina iznimka je BAMBI plazma, volim je jer mi nekako neda da odrastem, jos kad se prelije pivcigerom...

MILAN :mrgreen:
PROSONIC is the best!

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 07 Feb 2007, 20:19

Bambi...mmm...umesto u mleko..u pivo :mrgreen:

Pojedini prodavci plasma i lcd televizora se služe raznim trikovima ... u obliku kvalitetnijeg izvora signala ...bilo kakav hd plejer ...kompjuter...i slično...slika je tada fantastična ...ali :!: kada kupac stigne kući i prikači ga na zemaljsku antenu...vidi čuda...NESTALO :mrgreen:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Vojvoda
____
____

Post napisao Vojvoda » 07 Feb 2007, 20:34

AVANTI PREVARANTI :-:

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 07 Feb 2007, 20:46

Neverovatno je kako u život ulaze nova "naprednija" tehnička rešenja,koja su gora od prethodnih zastarelih.i to ne samo kod TV-a.U svim oblastima.
I sad kaže neko,ma nismo se još privikli!!!???Pa šta ima da se navikavaš na nešto što je dobro. :evil: Znači da ovo ne valja.Ko da sad svi kupimo cipele za broj manje pa da se navikavamo dok se ne razgaze.
Na običan TV signal slika je totalno bez veze.
Gledao sam Sony negde oko 80 cm dijagonale CRT (uz sve mane što se tiče kvaliteta i trajanja) koji je imao NEUPOREDIVO bolju sliku od svih plazmi i LCD u radnji.Doduše i on je bio skup (oko 115000 din).

BD-electronic
gx
gx
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 07 Feb 2007, 20:49

Da li su ovo realni odgovori ili se malo bojimo ove tehnike :?:
Ja se slažem da još uvjek nebih uzeo plazmu, sem veličine nikakvu prednost nevidim jedio da je tanji od CRT-a
I skuplji normalno :mrgreen: :!: :mrgreen:

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 07 Feb 2007, 21:27

sve ce preci u lcd i plazma sad je BUM tako da sad su skupi ali vidjecemo jos...
sjecate se na sajmu tehnike kako je to radilo pre par godina cist promasaj slika kilava nema ni osvetljaj (metalna)......,a sad ? i sigurno ce doci do (zive)
:mrgreen: treba cekati.... i produvati alat :mrgreen:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 07 Feb 2007, 22:04

Mislite sta ocete ali tehnika ima da nas pregazi i to je to.kad sam letos bio u italiji i francuku tamosne trgovine nemaju u prodaju CRT tv nego samo LCD i
PLASMA e sad tamo je standard drugi pa moze im se.zato dobro je da zivimo u ove zemlje gde 90% gradjana jos zele da kupe tv do 100e e onda mi stupamo na scenu :mrgreen: pozdrav...
-će izginemo ki Mančester

Sucro
_
_

Post napisao Sucro » 18 Feb 2007, 00:09

LCD odnosno liquid-crystal display kao tehnologija danas je sve zastupljeniji kod proizvodjaca monitora, flat-a, laoptopa itd, iz licnog iskustva, kuci imam oba i jednu katodnu crt i 1 lcd monitor, sto se tice napora za oci bolji je lcd, manje zamara, manje zraci , to je cinjenica, medjutim licno meni je bolji kvalitet prikaza na CRT-u, bolje boje, realnije, ono mi je sve kao neka plastika sto i jeste izmedju stakala :), ali eto danas ga sve ljudi vise koriste, da li je to neko pomodarstvo, pa da sto je tanji to je bolji :) ili vec , ko mu ga zna :)!

Pozdraf ;)
Ja nisam kao ti!

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX

Post napisao chellawy » 18 Feb 2007, 12:09

mozda da se ta tehnologija pocela razvijati ranije dok su i CRT radjeni kvalitetno
sada u ovo vreme napredak te tehnologije je vrlo upitan, jer kao sto svi vidimo kvalitet je retka pojava.
Pa kako onda moze da bude bolji neki levi LCD od videokolor CRTa. nema sanse :---:

a to znaci da ce vecina tih LCD i plazmi da budu loseg kvaliteta i da ce se nakon kvara bacati u vecini slucajeva. iz vise razloga kao sto su skupi delovi i popravka i nemogucnost nalazenja delova i servisnih upustava....

znaci crt ce jos dugo da zivi.....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

nesko101
_
_

Post napisao nesko101 » 10 svi 2007, 02:03

Jedina prednost plazme. lcd televizora je sto ne zraci stetno kao elektroni katodne cevi u svemu drugom je gori od crt.Samo zato i samo zbog manje potrosnje on je nadvladao crt.A i cene su sve blize prosecnom kupcu.Pa ko zeli sacuvati vid za starost isplati se kupiti.

Vojvoda
____
____

Post napisao Vojvoda » 10 svi 2007, 15:17

MANJA POTROŠNJA , NE ZRAČI ...ne bih se baš složio.

Ko je radio dosada plazme pa zavirio na onu malecnu etiketicu pozadi uređaja što je lepi svaki proizvođač i sadrži podatke o uređaju, mogao je da primeti da se brojka pod stavkom potrošnja i sa oznakom W iza nje kreće od 300 - 500, znači kao omanja grejalica. Kod CRT-a ta cifra skoro nikad ne pređe 80W. Ne treba mnogo matematike da se ustanovi koliko ŠTEDI plazma.
Recimo:
500W x 6 sati dnevno (u proseku) x 30 dana u mesecu = 90kW plazma
80W x 6 sati dnevno (u proseku) x 30 dana u mesecu = 14.4kW crt
Iz ovoga se lako vidi da ti plazma prvo ozrači novčanik kad je kupuješ, a onda ga zrači redovno svakog meseca preko računa za struju.

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung

Post napisao filka » 10 svi 2007, 18:34

Da da to je tako sto se tice potrosnje enormno je velika ali ko ima da da 1500eura za tv taj se da plati i struju bar bi tako trebalo da bude :mrgreen: pozdrav...
-će izginemo ki Mančester

nesko101
_
_

ODGOVOR EXPERT KOLEGAMA

Post napisao nesko101 » 11 svi 2007, 06:01

Izvinjavam se kolegama na nepreciznosti kada sam mislio na potrosnju mislio sam na lcd.Tacno je da plazma trosi od 300-500w ali ona koja trosi 500w ekran je 60 inca tako da i crt sa tom dijagonalom ne trosi mnogo manje a i cena takvog CRT sa 60 inca ne kosta ispod 100.000dinara.Drugo vec sad imaju plazme koje imaju 550 milijardi boja 8192 nijanse sive boje sto garantuje prirodniju i intezivniju sliku sa kontrastom 10.000:1 osvetljenjem 1.300 cd/po metru kvadratnom. a i panasonic je napravio novi plazma televizor koji ima cak 26% manju potrosnju od sadasnjih iste dijagonale.Ali toshiba najavljuje vec 2007 godine prestanak proizvodnje plazma televizora i najavljuje novu generaciju koja ce biti kombinacija crt i plazme.sony isto tako ne proizvodi plazme.Isto tako LCD televizori su sve boji tako da sad vec imaju karakteristike kontrast 5000:1 osvetljenje 500 cd/m2.ugao vidljivosti do 178 stepeni.Plazma je za sada boja za gledanje filmova od LCD ali i to je dovedeno u pitanje.plazma isto trosi i do 50% vise energije od LCD.Na kraju novi plazma televizori imaju HDMI prikljucak i nemozemo njih uporedjivati sa CRT koji su napravljeni bolje za analogne signale.A i CRT hteli mi to ne hteli prestaje da se proizvodi u evropi 2009 i postaje proslost mada za nas to nece da vazi.sto se tice mene ja navijam za LCD mozda toshibina kombinacija CRT-LCD. :lol: :lol: POZDRAV KOLEGAMA. :oops:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”