Laptop kamera na USB

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
marko50
gx
gx
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia

Laptop kamera na USB

Post napisao marko50 » 26 Okt 2014, 20:41

pozdrav ljudi, nisam znao u koju grupu da stavim ovo pa reko najbolje ovde, zanima me da li neko moze da mi pomogne, imam jedan laptop msi koji ima na masci mesto za kameru medjutim nije predvidjena na tu plocu, a ja sam gledao na netu da moze da se preveze kamera sa nekog drugog laptopa na usb i da to radi, pokusao sam sa kamerom od mediona i od hp-a znaci obe kamere imaju po 4 zive i to su data+, data -, +5v, GND, to sam prevezao na usb i kada ukljucim u neki racunar prepozna ga i ispise usb not recognized da li je neko ovo radio, i da li ima ideju sta i kako obe kamere su sa laptova za koje postoje drajveri samo za windows vista a ja radim na sedmici medjutim probao sam i na xp pronadje id kamere ali je ne vidi kao kameru i ne mogu da instalira drajver, da ne treba da nadjem neku kameru za koju postoji driver na win7?

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Re: Laptop kamera na USB

Post napisao Majstor Duja » 27 Okt 2014, 14:36

I tvoja specijalnost su kompjuteri?

Jednostavno ti je kamera outdated/predated ili jednostavno nije kompatibilna sa OS-om ili nekom procedurom u samom windowsu jer je usran i prekomplikovan.
Moj slucaj:
koristio sam dugo jednu usb kameru na XP-u pa sam prestao da je koristim par godina. Posle sam je opet prikljucio i ne radi, nikakvi update-i nisu pomogli. Zatim mi je pao sistem, pa sam reinstalirao istu verziju OS-a tj vindovsa i kamera je opet radila kako treba...
Da li sam se dalje udubljivao u uzrok problema? Ne. Ne zanima me...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

MbyLegend
_
_
Contact person: Milan
Specialty: computers

Post napisao MbyLegend » 27 Okt 2014, 15:20

Provjeri opet jesi li zice povezao kako treba. Najvise mi lici na to da nije dobar ili raspored zica ili kontakt. Mogao si nam reci i koji je laptop u pitanju i na koji usb i kako si povezao.
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

marko50
gx
gx

Post napisao marko50 » 27 Okt 2014, 20:10

e ovako u pitanju je MSI M760 ms-6312 fabricki nema kameru to sam rekao i prevezao bi je na jedan usb port naravno tako da usb konektoru odlemim data + i data - nozice, kamere sam probao od mediona nekog, od hp-a dv6000 i od nekog acer aspire laptopa, svi su oni predvidjeni za windows vista ali bez obzira pronasao bi bar nesto, evo veceras cu prelemiti nov usb kabl i probati pa javljam da li se ista popravilo...

Ps. probao sam na vise racunara i na xp i na7 i stvar je svuda ista...

marko50
gx
gx

Post napisao marko50 » 27 Okt 2014, 21:18

evo sve prelemijo, pregledo, iskontroliso sve je 100% ok sto se hardware - a tice e sad sto se tice software-a nesto koci jer je i dalje isti problem nemam ideju sta dalje raditi...

MbyLegend
_
_
Contact person: Milan
Specialty: computers

Post napisao MbyLegend » 27 Okt 2014, 22:46

ne znam sta bih ti rekao, samo mi pada na pamet da si okrenuo data linije ili da si pomijesao sa mikrofonom, cini mi se da ti moduli imaju i mikrofon integrisan ili da ti nisu ispravni moduli.
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

marko50
gx
gx

Post napisao marko50 » 28 Okt 2014, 08:46

moduli su ispravni, radili su nekada na laptopovima, a sto se tice mikrofona to su ove kamerice bez njega, imaju samo 4 zice zelenu belu brvenu i crnu nema tu neke matematike zasto ne radi nemam pojma probacu namerno da zamenim data + i data - pa mozda slucajno uplai :roll:

milan
Preminuo

Post napisao milan » 28 Okt 2014, 15:24

Moras prvo probati USB cameru (ORIGINALNU) bilo koju da ubodes u USB na laptop da vidis da li radi.
Drugo, ako nema svoju kameru, logicno je da nema ni soft za nju pa ga treba instalirati.
Mozda si ovo sve i probao pa je ovo pisanje nepotrebno.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”