Midea CSU12HHAA nece da greje

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
lud ko struja
_
_

Midea CSU12HHAA nece da greje

Post napisao lud ko struja » 28 Okt 2014, 21:38

Prvo pozdrav najboljem forumu servisera u regionu!
Imam problem,klima nece da greje,samo bruji (spoljasnja) ili malo bruji pa i to prestane. Unutrasnja namestena da duva maksimalno,a jedva se oseti.Hladjenje je radilo normalno,cirkulacija isto.Klima je ciscena i proveravan je freon pre par meseci,sve je bilo u redu.
Jedini problem do sada su bila ona krilca koja pri gasenju drndaju jos neko vreme (10-15s motor kao da ne zna da su se vec zaklopili),sve drugo je odlicno radilo.

Sta to moze biti? Ako nije previse komplikovano (ako je neki ventil,kondenzator i tako to) mogao bih i ja da probam da resim.Ako treba nesto dodatno da se proveri kako bi lakse utvrdili kvar,recite!

PS Ne znam koje su to ID ili EAN oznake sa poledjine ali imam ovu fotku http://i.imgur.com/lD0ijNE.jpg

gelevski
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Rade Gelevski

Re: Midea CSU12HHAA nece da greje

Post napisao gelevski » 28 Okt 2014, 21:53

Kad si spomenuo kondezator pa proveri ga.Najverovatno nece da krene kompresor,pa samo brui.

nike
gxu
gxu
Warranty service: Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone, Hendi, Omniwash, Icetech, ItalIce
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 28 Okt 2014, 21:56

lud ko struja je napisao: i proveravan je freon pre par meseci,sve je bilo u redu.
Eto gdje bi mogao biti problem.
Kako je provjeravan freon?
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

lud ko struja
_
_

Post napisao lud ko struja » 28 Okt 2014, 23:37

Ne znam nisam gledao ali je isti serviser koji je montirao i vakumirao klimu to radio i posle toga je radila celo leto bez problema.Uvek nosi sa sobom sve,manometre,freon i jos sto cuda.Sad je u inostranstvu u gostima pa nece doci bar nedelju dana a ne bih da igram lutriju sa nekim sveznalicama pa bih sam da proverim,ako nije nesto komplikovano.
Znam da odvrnem,zavrnem,promenim ventil,lemim sve i svasta,nisam strucan ali imam malo iskustva u majstorisanju i ne bojim se :ups:

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 29 Okt 2014, 02:00

Napiši u profil svoju lokaciju tj. grad pa da vidimo ko može da ti pomogne.

Ovako je to neozbiljno , kao nešto bruji zuji a u stvari ništa nisi otvorio i pregledao i premerio .

zzz
_
_

Post napisao zzz » 15 Nov 2014, 21:14

Isto problem s grejanjem, klima kad se upali samo polako pokrene ventilator unutra, pa tek nakon minut-dva pokrene i spoljni i pocne da greje. Onda 3 minuta radi (skoro uvek tacno u sekundu) i onda se unutra cuje tiho "tik" a napolju se ventilator ugasi (unutra nastavi da se vrti i greje). Samo je to jako lose (slabo) jer ni temperatura nije velika a i ventilator ne duva uopste jako (iako je podesen na najjace). Kao da daje 1kW a ne 3.9kW koliko pise. I tek kad se napolju ono sace zaledi (sad ovih dana, na 10-15°C) onda ili ide u defrost ili ponovo pokrene ventilator. Ako se u nakon nekog vremena (20-30min rada bez ventilatora) ugasi (preko daljinskog, ono napolju se instant otopi tj. ispari (nista ne curi dole). Otvarao sam unutrasnju, vadio one sonde termostata - nema promene. Otvarao sam spoljasnju, unutra sve deluje ok i struje ima dok vent (spoljasnji) radi, kad se ugasi onda nema (na tom 3 ili 4 kontaktu, ne secam se sad koji je). Meni deluje onda da je problem unutra, a ne nesto napolju (kondenzator ili sl.)?
Jel ima neko ideju sta joj je?

nike
gxu
gxu
Warranty service: Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone, Hendi, Omniwash, Icetech, ItalIce

Post napisao nike » 16 Nov 2014, 00:17

Problem je najvjerojatnije u plinu. Treba vam majstor koji će povući plin i izvagati koliko je bilo unutra. Na osnovu rezultata toga ispitivanja se dalje postupa!
U svakom slučaju nije pametno da nestručna osoba išta dira jer je može struja ubiti i plin ozlijediti na više načina!
Moja majka se grozi express lonca, a tamo je tlak 100 puta niži nego u klimi. Mislim da je prilično oprezna i pametna! Takvi su naši stari! :uca:

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 16 Nov 2014, 00:48

nike je napisao: Moja majka se grozi express lonca, a tamo je tlak 100 puta niži nego u klimi. Mislim da je prilično oprezna i pametna! Takvi su naši stari! :uca:
:tooo: lolzi lolzi
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

zzz
_
_

Post napisao zzz » 16 Nov 2014, 14:54

nike je napisao:Problem je najvjerojatnije u plinu. Treba vam majstor koji će povući plin i izvagati koliko je bilo unutra. Na osnovu rezultata toga ispitivanja se dalje postupa!
U svakom slučaju nije pametno da nestručna osoba išta dira jer je može struja ubiti i plin ozlijediti na više načina!
Moja majka se grozi express lonca, a tamo je tlak 100 puta niži nego u klimi. Mislim da je prilično oprezna i pametna! Takvi su naši stari! :uca:
:mrgreen:
Hvala na pomoci, zvacemo servisera da proveri/dopuni. Sto se tice plina nisam strucan ali sa elektrotehnikom i (malo manje) elektronikom se druzim od malih nogu i do sada je proslo bez ikakvog incidenta. Hvala i na dobronamernom upozorenju, svakako.

[offtopic]Planiram nabavku inverter klime pa me zanima sta preporucujete, samo "japance" ili u obzir dolaze i "kinezi"?[/offtopic]

nike
gxu
gxu

Post napisao nike » 18 Nov 2014, 06:48

zzz je napisao: Hvala na pomoci, zvacemo servisera da proveri/dopuni.
U slučaju nedostatka plina, lonac prvo treba zakrpati, pa tek onda dopunjavati!
Planiram nabavku inverter klime pa me zanima sta preporucujete, samo "japance" ili u obzir dolaze i "kinezi"?
GREE je OK!

Zaključano
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”