Frizider buka i problem

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
qwertex0r
_
_

Frizider buka i problem

Post napisao qwertex0r » 09 Dec 2014, 11:33

Zivim u garsonjeri, pa samim tim spavam u istoj prostoriji gde je frizider. Do sada sam ziveo u kuci u kojoj je kuhinja (kao i frizider) bila odvojena, pa nisam slusao buku koji proizvodi frizider. Trenutno imam neki daewoo mali (u visini sporeta i sudopere) sa komorom, koji se ukljucivao na svakih pola sata otprilike i radi oko 15tak minuta. Kada se ukljuci, najpre krene zvuk zujanja i posle tih 15-tak min, pocne da se cuje nesto poput proticanja i sustanja vode.

Zvuk mi ne smeta toliko preko dana, medjutim dok spavam, preko noci me probudi 2 do 3 puta, pa sam hteo da ga zamenim nekim tisim, po mogucstvu necujnim. Da li neko moze da mi preporuci neku marku i model koju poseduje ili zna sta bih od tehnologije (poput no frost) trebao da trazim po prodavnicama. Nisam nesto primetio da se reklamiraju frizideri po nivou buke. Kod kuce imam neki Bosch donet iz Nemacke, koji se uopste ne cuje, ali nazalost u pitanju je neki stariji model koji se ne pravi vise, a nisam u mogucnosti da ga donesem ovde. Cenovni rang bi mi bio do 30k din.

Takodje, probana su 2 nova termostata. Prvo je ubacen od kombinovanog frizidera, radio je (i iskljucivao se) duze, sto je bilo super, medjutim problem je bio sto se u komori otopi sav led koji se prethodno uhvatio, pa curi voda. Tako da sam morao da iskljucim tu opciju.

Sada je ubacen termostat od istog tipa frizidera i radi jos cesce nego prvi. Pali se na svakih 2 minuta i radi minut. Trenutno je ukljucen na 3, a ima raspon do 7. Zna li neko sta da radim da se pali sto redje (ili bar kao sa termostatom iz kombinovanog) ili da preporuci neki sto tisi frizider?

Soko
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Re: Frizider buka i problem

Post napisao Soko » 09 Dec 2014, 12:45

Besumni je jedino apsorpcioni tj. modeli do 1960. koji su radili bez kompresora punjeni amonijacnom mesavinom.
Ne verujem da ces danas naci takav u prodaji. I dalje se proizvode za mini-barove u hotelima jer je i tamo frizider pored kreveta ali ih nema u regularnim prodavnicama.

Svaki u redovnoj prodaji ce poceti rpe ili kasnije da zuji i huci. Nema tu nekog velikog izbora.

qwertex0r
_
_

Post napisao qwertex0r » 09 Dec 2014, 12:59

OK, hvala na odgovoru, to sam i primetio kad sam trazio po netu. Svaki put su izlazili ti za hotele. Jel znas mozda neki koji je tih ili bar da li postoji neka tehnologija koja proizvodi sto manje buke? Kao sto rekoh imam taj Bosch kod kuce i skoro ga je nemoguce cuti, a radi odlicno.

Takodje da li mozda znas sta uraditi sa postojecim, jer ocigledno nije problem do termostata? Mozda promeniti kompresor ako se to uopste isplati.

Soko
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Soko » 09 Dec 2014, 14:11

Tehnologija je ista vec 50 godina, samo se fluidi menjaju malo cesce.
Nemam preporuku jer ce (skoro) svi biti jako tihi dok su novi ali ce pre ili kasnije poceti da zuje ili hukcu.
Koliko dugo ce potrajati tisina, stvarno je tesko proceniti.
Po nekoj logici, trebalo bi da su modeli sa inverterskim kompresorima bolji jer se kompresori jos uvek ne proizvode masovno, skupi su pa nema razloga da previse stede na materijalima.

qwertex0r
_
_

Post napisao qwertex0r » 09 Dec 2014, 15:36

Pa u sustini nije mi bitno toliko ako vremenom pocne da se cuje vise. Dovoljno je da izdrzi 6 do 12 meseci ako je moguce, a ne verujem da bi to bio problem.

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 09 Dec 2014, 22:02

Kupi frižider kome je isparivač zaliven u zid , leđa , a ne taj kome se vidi isparivač . I buke će biti mnooooogo manje.

qwertex0r
_
_

Post napisao qwertex0r » 10 Dec 2014, 10:03

Nisam siguran sta je isparivac, ali ako je to ona "resetka" preko cele zadnje strane, ovaj frizider ne poseduje to.

Takodje hteo sam da pitam, koliki je normalan vremenski interval izmedju 2 paljenja frizidera (dakle kad ne radi i dok se ne cuje), a koliko prosecno treba da radi. Trenutno stoji na 3, a ima raspon od 1 do 7, pali se na svaka 2 minuta i radi minut. Kao sto rekoh, u pitanju je mali klasican frizider, koji ima gore komoru za zamrzavanje (nije kombinovani).

goranfri
gxu
gxu
Manitowoc

Post napisao goranfri » 10 Dec 2014, 12:17

Ta rešetka odpozadi se zove kondenzator.

qwertex0r
_
_

Post napisao qwertex0r » 10 Dec 2014, 13:13

OK, razumeo sam. Hvala. Mozes li mi odgovoriti ono za vremenske intervale na koliko se frizider pali i koliko dugo radi, jer mislim da kompetentniju osobu od tebe ne mogu naci da pitam to?

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mića

Post napisao bimba1958 » 10 Dec 2014, 13:19

sve zavisi od :temperature prostorije,tipa termostata,na koliko je podesen termostat ,koliko leda ima u,na isparivacu........ :pivopije:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

qwertex0r
_
_

Post napisao qwertex0r » 10 Dec 2014, 14:15

bimba1958 je napisao:sve zavisi od :temperature prostorije,tipa termostata,na koliko je podesen termostat ,koliko leda ima u,na isparivacu........ :pivopije:
- Temperatura prostorije je oko 20 stepeni, s tim sto cesto otvaram vrata od terase, pa je mozda i niza za stepen - dva.

- Mastor rece da je ubacen termostat bas od ovog tipa frizidera. Znaci od frizidera koji nije kombinovani.

- Podesen na 3, ima raspon od 1 do 7.

- Isparivac izgleda identicno ovom sa slike (dakle nema gornju stranu) i na njemu ima par milimetara leda, mozda 3-4.

slika

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 10 Dec 2014, 17:20

Nije dobro da se tako cesto ukljucuje i iskljucuje..2minuta pa pauza 1 min....to ne valja...Za tako kratko vreme cudi me da uspe da krene kompresor.
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Soko
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Soko » 11 Dec 2014, 08:48

Imas 2 mogucnosti - ili nije odgovarajuci termostat ili kapilara (ona zica unutra) nije postavljena pravilno. Ne sme tako cesto da su ukljucuje ni tako kratko da radi. Kompresor trpi najvise 6 startova za 1 sat tj. na svakih 10 minuta (ukljucujuci tu i vreme rada).
Moguce da ti je to subjektivna procena (nocu vreme leti jer prebrzo spavamo :) ).
Sedi pored njega 10ak minuta pa izmeri te intervale - ne mora bas u desetinku tacno. Dovoljno je da vidis da li je to minut ili ipak nesto vise.

goranfri
gxu
gxu
Manitowoc

Post napisao goranfri » 11 Dec 2014, 19:06

Nije odgovarajući termostat .

qwertex0r
_
_

Post napisao qwertex0r » 12 Dec 2014, 09:42

@Soko veruj mi, merio sam na stopericu pola dana i palio se i gasio tacno po minut dva. :)

Sve u svemu, primenjeno je najelegantnije i najskuplje resenje. Kupljen je novi.

natasa
_
_

Post napisao natasa » 11 Jun 2015, 00:06

Postovanje svima.

Imam identican problem sa friziderom, u pitanju je Beko sa delom za zamrzavanje, ne znam gde se gleda model, pozadi ima neki barkod sa brojevima iznad i ispod crtica.
Frizider je bio u funkciji dve godine, pa je nekoliko godina stajao da bi opet bio u upotrebi od 2011 godine do danas.
Pre nekoliko dana sam cistila zamrzivac, iskljucila sam frizider iz struje, ubacila serpu tople vode i led je jednostavno kliznuo napolje.
5-6 dana nakon ciscenja frizider pocinje da se pali i gasi na svakih 3 minuta, nesto klikne, pocne da zuji i ugasi se i tako non-stop, to manicno paljenje traje vec dva dana, do juce je radio normalno.

Kompresor je topao a cevi su hladne.

Gume na vratima dobro dihtuju, zamrzivac normalno hladi kao i frizider.

Veceras sam ga iskljucila iz struje pa cu ga opet ujutru ukljuciti jer drugo resenje nemam... Bila bih vrlo zahvalna ako bi neko mogao da mi da nekakvu sugestiju sta moze biti problem, posto pretpostavljam da takav rad frizidera nije normalan. :-(

Hvala unapred na bilo kakvom odgovoru!

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 11 Jun 2015, 09:14

Imate problem sa začepljenjem ili kompresorom ili startnim uređajem kompresora. Potražite pomoć majstora dok/ako još nije kasno za kompresor. Odmah isključite frižider.
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”