TV Grundig Super Color C8402 savet

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Kole
_
_

TV Grundig Super Color C8402 savet

Post napisao Kole » 08 svi 2015, 13:34

Imam TV Grundig Super Color C8402, star preko trideset godina (Zapadna Nemačka).

Loše hvata sa sobne antene UHF, VHF još gore, a sa kablovske nikako. U početku slika je crno bela i mutna, posle dođu boje, koje su ok i slika bude bistrija. Uskoro kad bude digitalizacija neću više moći da ga koristim, a ja bih ga koristio na analognoj kablovskoj, da malo prištedim Sony Trinitron koji intenzivno gledam.

Mislim da mu treba popravka ili zamena tjunera, ali me brine što ako ga ugasim, pa ubrzo upalim se ekran osvetli crveno na kratko 1-2 sekunde i onda se normalizuje. Razmišljam da li to ukazuje na istrošenost katodne cevi. Ne bih da se namučim i popravim ga, a onda ubrzo crknu topovi i dam ga na kilo.

Hvala i pozdrav,

Kole

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv

Re: TV Grundig Super Color C8402 savet

Post napisao miodrag popovic » 08 svi 2015, 15:10

Hm.Ekran na tom TV-u je najmanji problem.Tjuner neispravan,a po opisu jos verovatno MF,PAL i fokusiranje slike[fokus ili kaskada].Majstor koji je radio te grundige pod uslovom da ima jos delova mogao bi sve da popravi da radi TV sa savrsenom slikom,pa i da ga preradi sad za digitalizaciju [ako nema SKART].Samo neverujem da bi se postigla isplativost rada,tu treba potrositi pola dana rada,pa cak i da su delovi besplatni eto cene popravka preko vrednosti TV-a.

Ukratko ne brini se oko ekrana,cak i da je los moze da se regenerise i da radi jos 5 godina.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Kole
_
_

Post napisao Kole » 11 svi 2015, 08:29

Hvala puno na savetu.

Videcu sta cu s njim, tj. da li se isplati vuci ga u servis. U svakom slucaju kad prestane analogni zemaljski signal sa Avale on mi vise ne sluzi nicemu, jer ne moze da uhvati kablovsku, zbog neispravnog tjunera.

Pitanje za ekran sam postavio iz razloga sto se moj otac setio da kad ga je kupio 1984. za 1000 nemackih maraka su mu rekli u radnji da je radni vek njegove katodne cevi 15000 sati rada, a po mojoj racunici on je to odavno prevazisao, mislim da je dosad za ovih 30 godina nabio preko 25000 sati rada.

Pozdrav,

Kole

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao Ribery » 11 svi 2015, 22:58

Bolje je mozda da kupis neki drugi TV, ovo je stvarno neisplativo :roll:
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”