Nabavka nove bele tehnike - misljenja

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderatori: goranfri, nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Korisnikov avatar
cubica
gx
gx
Pridružio se: 15 Nov 2006, 11:23
Specialty: tv-multimedia

Re: Nabavka nove bele tehnike - misljenja

Postod cubica » 24 Jul 2015, 03:18

update teme: danas me zove tasta, kaze rikno friz ne hladi vec ceo dan...Gorenje. kazem joj pipni pozadi motor je li vruc ili hladan..kaze vruc usijao se...e super kazem, rikno motor..
to je dole na prelazu Uvac sa Bosanske strane...okrenuo sam dole jednog momka koji radi u prodavnici i rekao odnesi novi friz tasti, defrost bez komore, teraj sta hoces! Garancija joj istekla sad krajem Maja...eto...
@obod, moze i ta solucija, polovna sa ino kazanom, moze Indesit recimo ali starija sa mehanickim programatorom a ubaci se ino kazan od novije i zastopuje susenje i eto dobre masine.

cuby :?
PROSONIC is the best!

Obod
_
_
Pridružio se: 11 Maj 2011, 02:11

Postod Obod » 24 Jul 2015, 03:50

Hvala cubica, ali bolje Gorenje 583 nego da komplikujem sa Indesit, jer nisam majstor ;)

Crko motor kod tašte ko da je znao da je istekla garancija, mamumu njegovu :oklagija

Korisnikov avatar
cubica
gx
gx
Pridružio se: 15 Nov 2006, 11:23

Postod cubica » 24 Jul 2015, 14:31

pa sta se to sve na tašte bacilo...aaaaa :tooo:

cuby :pivopije:
PROSONIC is the best!

Rodjak90
_
_
Pridružio se: 02 Avg 2015, 16:32

Postod Rodjak90 » 02 Avg 2015, 17:14

Zdravo,

Nov sam ovde,pa da se predstavim.

Radim u Emmeceti na odeljenju bele tehnike,pa ukoliko nekome treba pomoc prilikom kupovine neka mi se javi slobodno.

Otvorio sam dosta ves masina i znam koliko toliko sta valja :)

Pozz.

Soko
_
_
Pridružio se: 16 Jan 2012, 09:28

Postod Soko » 15 Avg 2015, 13:43

Ja sam za svadbu dobio od majke Indesit , neki navodno bolji model.
Posle 5 godina otisao lezaj, lupa, drnda - popravka "koliko hoces" psoto nije vise u garanciji.Prodao je majstoru za 50 EUR i kupio polovnu Miele za 180. To je bilo pre 5 godina.
Od tada uopste ne znam da imam masinu u kuci. Radi, cuti, lepo pere, dobro cedi, an centrifugi samo zuji, ne cuje se kad izadjes iz kupatila...
Nista kvalitetnije nisam uneo u kucu.

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 02 Avg 2006, 06:41
Fiksni telefon: 0038121781575

Postod fanzo » 15 Avg 2015, 13:56

Mislim da uopšte nije merodavno upoređivati mašinu koja košta 200-300€ sa mašinom koja košta 1000.
Miele najjeftinija veš mašina kod nas je 100,000.din, a Indesit 24,000,din.
Što dolazimo opet do zaključka .. kol'ko para... :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu
Pridružio se: 21 Mar 2010, 11:35
Kontakt osoba: NIKE
Specialty: whitegoods

Postod nike » 15 Avg 2015, 16:00

cubica napisao:update teme: danas me zove tasta, kaze rikno friz ne hladi vec ceo dan...Gorenje. kazem joj pipni pozadi motor je li vruc ili hladan..kaze vruc usijao se...e super kazem, rikno motor..

cuby :?

Cuby, ja još u svom životu nisam našao riknut motor a da je vruć! To ti je ko topli mrtvac! :shock:
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!

Soko
_
_
Pridružio se: 16 Jan 2012, 09:28

Postod Soko » 17 Avg 2015, 11:37

fanzo napisao:Mislim da uopšte nije merodavno upoređivati mašinu koja košta 200-300€ sa mašinom koja košta 1000.
Miele najjeftinija veš mašina kod nas je 100,000.din, a Indesit 24,000,din.
Što dolazimo opet do zaključka .. kol'ko para... :lala:

Slazem se, naravno.
Nisam ni poredio novu masinu nego polovnu koja je kostala manje nego nova Ariston i slicni brendovi.
Evo vec je premasila radni vek tih novih a ne naziru se problemi i jos manje njen kraj. U tom smislu je bila poruka.
Inace nisam pobornik polovnih stvari ali danas su nove, pristupacne toliko lose da ima smisla gledati u tom pravcu.

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin

Postod fanzo » 17 Avg 2015, 14:37

Soko napisao:...Inace nisam pobornik polovnih stvari ali danas su nove, pristupacne toliko lose da ima smisla gledati u tom pravcu.

Naravno .. slažem se.

zoranpetrovic
_
_
Pridružio se: 06 Okt 2015, 12:22

Postod zoranpetrovic » 26 Dec 2015, 19:16

Ja generalno nemam problema sa belom tehnikom i kvarovima -- sva tehnika je starijeg datuma.Ali ozbiljno razmisljam da je mnogo pametnije kupiti polovnu belu tehniku iz inostranstva.Sta je vazno kod bele tehnike - polovne - ne treba zuriti sa kupovinom , nego ako je moguce planski i polako zanavljati uredjaje u kuci.U poslednje vreme sam imao prilike da vidim i deo asortimana -- ljudi verujte ima sta da se pazari i izabere i to jako vredne uredjaje po solidnim cenama.Sustina je odvojiti vreme i novac planiran za tako nesto i POLAKO bez zurbe, mesec , dva , tri........
Sto se tice novih uredjaja svasta sam se naslusao i za mene bas iznenadjujuce.Proizvodjace koje ja imam u mojoj kuci su

Frizider 13 godina -- Gorenje
Zamrzivac 15 godina -- Elin
Sporet 14 godina -- Indesit , sporet 4 godine -- Gorenje
Ves masina 15 godina -- Gorenje.................itd.

To sve radi bez ijednog problema a pogotovo ves masina -- dva deteta.Imao sam prilike da razgovaram sa korektnim prodavcem Gorenje kada sam kupovao sporet -- covek kaze -- ovaj sporet se proizvodi u Sloveniji i kosta toliko i toliko.
A sve ovo ostalo se proizvodi valjda Ceska,Slovacka ili tako nesto i nosi naziv Gorenje.Po meni korektno receno.
Sve vise sticem utisak da je odnos KVALITET = CENA , sve vise u korist CENA.Kvalitet je po meni previse skup i precenjen, odnosno mnogo su visoke cene.

zoranpetrovic
_
_
Pridružio se: 06 Okt 2015, 12:22

Postod zoranpetrovic » 26 Dec 2015, 19:31

Da dodam -- Nemacki proizvodjaci obicno imaju precenjeno visoku cenu uredjaja.Suvise visoka cena za kvalitet koji nude. :m: :m:
A cuo sam i podatak da recimo Bosch uredjaji koji mogu da se kupe kod nas, takvih uredjaja nema u Nemackoj u prodaji.Prodaju se pod drugim oznakama i brojevima.

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin

Postod fanzo » 26 Dec 2015, 19:52

zoranpetrovic napisao:....
A cuo sam i podatak da recimo Bosch uredjaji koji mogu da se kupe kod nas, takvih uredjaja nema u Nemackoj u prodaji.Prodaju se pod drugim oznakama i brojevima.

Dobro si čuo.

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 12 Avg 2006, 23:35

Postod Stolle » 10 Avg 2017, 13:37

Stolle napisao:
fanzo napisao:Beko frižideri ubedljivo najviše smrde kada se otvore vrata. Završna obrada je očajna.

Pon Jul 13, 2015 11:37
A kako tek šporet smrdi, :m: ne možete da zamislite. Evo ga onaj moj posle godinu dana, ne baš redovne upotrebe, još rasteruje komarce. :m: Plus što se stalno čuju "eksplozije" dok se rerna zagreva i hladi. Završna obrada, užas.
Tako da...BEKO ni slučajno. Ja sam morao taj zbog dimenzija, nije bilo drugog takvog, ali da sam znao za ovaj smrad, probio bih zid bolje. :fanzo:
Kako samo to prodaju u Evropi nije mi jasno. :roll:
Za GORENJE mašinu za pranje ne znam šta da kažem. Napravljena je u Sloveniji, do sada nije bilo problema, tri i po godine, ali nije u žestokoj upotrebi kako drugde rade, tako da što je kod mene ne mora da bude i drugde. Ali za module stoji. Za istu cenu mašine, moduli su i do tri puta jeftiniji od nekih drugih firmi.

Pečem krompir, eno ga još uvek smrdi. lolzi :m: Užas.

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”