Nabavka nove bele tehnike - misljenja

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Filipenko
_
_
Pridružio se: 26 Sep 2009, 22:50

Nabavka nove bele tehnike - misljenja

Postod Filipenko » 30 Maj 2015, 00:53

Moram da nabavim skoro kopletn belu tehniku, ne bih davao mnogo para ali da rade bar 5 godina. Zanimaju me samo sledece firme, pa pre svega i vase misljenje o njihovim aparatima za ove namene:

- mikrotalasna, kombinovani sporet, kombinovani frizider+zamrzivac, aspirator, usisivac, klima, toster

- Candy, Indesit, Whirlpool, Midea, Tefal, Moulinex, Hoover,

Vidim Midea, Whirlpool ima klime, frizidere pa kakvi su sada sa kvalitetom. Od frizidera, sporeta moze Candy, Whirlpool ili mozda cak Indesit (znam da su ves masine prosecne). DeLonghi, Kenwood moze toster. Hoover, Zanussi usisivac.

Dakle, jeftinije njihove serije ne trebaju mi munje. Ne bih uzimio Gorenje, Vivax, Vox, Fox, Beko, TCL i slicno

Hvala na brzoj pomoci!

Korisnikov avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 09 Jul 2009, 13:06
Kontakt osoba: ivan
Fiksni telefon: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: Nabavka nove bele tehnike - misljenja

Postod dodig » 30 Maj 2015, 20:16

Od svih tih proizvodjača koje si nabrojao.. Ipak je gorenje u prednosti iz više razloga.. Kad se odulčiš za gorenje nabrojat ću ti prednosti. Možda bolje rečeno kad te zianteresiraju gorenjevi aparti

Filipenko
_
_

Postod Filipenko » 30 Maj 2015, 21:16

dodig napisao:Od svih tih proizvodjača koje si nabrojao.. Ipak je gorenje u prednosti iz više razloga.. Kad se odulčiš za gorenje nabrojat ću ti prednosti. Možda bolje rečeno kad te zianteresiraju gorenjevi aparti

<a kapiram da je sve slicno, mislio sam i na Gorenje, ali se u Srbiji sve to sklapa losije nego u Sloveniji...

A kakavi su Hansa sporeti?

http://www.cbt.rs/sporeti/hansa_sporet_fcmw54009-20161

Korisnikov avatar
GTI
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 14 Jan 2009, 22:53
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Postod GTI » 30 Maj 2015, 21:23

Slazem se sa kolegom Dodigom.Posto si vec naveo da bi bilo pozeljno da ti uredjaji traju bar 5 godina,zasto ne bi kupio uredjaje koji imaju 5 godina garancije...
Nemoj da te zavaraju sva ta zvucna imena jer je danas sve krs,ali evo nekih smernica.
Kombinovani frizider ako hoces da traje i da moze da se popravi uvek,kupi Total No Frost,po mogucnosti LG,Samsung ili Indesit.Znaci samo Total No Frost,nikakav frostless i slicne nazive jer vecina takvih ima samootapajuci frizider i imaces veoma skupu popravku ili ces baciti uredjaj nakon 5 godina kad cevi istrule.
Mikrotalasna LG,ves masina Gorenje,klima manje vise bilo koja ako je u pitanju fix speed uredjaj.
U vezi Vivax klima imas pogresne predrasude jer oni samo lepe svoje ime na klime koje proizvode Midea,Gree i TCL.Gree modeli jako lepo rade (preporuka za ACP12CH35GEK).
Majstore,pošto je to i.............koliko će to da košta?!

Filipenko
_
_

Postod Filipenko » 30 Maj 2015, 23:55

Hvala na savetima. Pa recimo i Candy ima 5 godina garancije, tako da je to egal sa Gorenje.Znam da je to Kitaj. E sad za Whirlpool sam imao fina iskustva sa kilmama i friziderima za relativno male pare. Danas naleteh na Ariston frizidere i Indesit sporete pa su i oni u igri :)

Korisnikov avatar
GTI
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 14 Jan 2009, 22:53
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Postod GTI » 31 Maj 2015, 12:06

Egal sa Gorenjem?
Raspitaj se koliko kosta elektronika ves masine za Gorenje,a koliko za Candy.To je samo jedan primer.
Majstore,pošto je to i.............koliko će to da košta?!

Korisnikov avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 26 Jun 2008, 23:19

Postod Kobac » 01 Jun 2015, 06:51

Generalno pravilo je da se uzima uredjaj sa sto duzom garancijom, sa sto boljom podrskom i da se dosta kupuju kod nas.
Dzabe ti kvalitet (relativni) ako kada nesto strada (a verovatno hoce) ne mozes nigde deo da pronadjes.

Korisnikov avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 09 Jul 2009, 13:06
Kontakt osoba: ivan
Fiksni telefon: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Postod dodig » 01 Jun 2015, 14:20

Kolegu su ti uglavnom sve objasnile, ja bih samo još nadodao: svi ovi brendovi koje si nabrojao puno lošije stoje sa rezervnim dijelovima od gorenja, što to znači? Znači da za najmanju sitnicu moraš dugo čekati na servis.. A o elektronici da i ne govorim...e tu j čekanje po pravilu i ido mjesec dana. Pazi da ti žena ne uteče čekajući majstora

Obod
_
_
Pridružio se: 11 Maj 2011, 02:11

Postod Obod » 12 Jul 2015, 05:19

Kada je već otvorena tema. Izabrao bih između ove tri:

Kod: Obeleži sve

http://www.winwin.rs/bela-tehnika/ves-masine/masine-za-pranje-vesa/masina-za-ves-6kg-800obr-a-indesit-iwsd-60851-c-eco-4745061.html

http://www.winwin.rs/bela-tehnika/ves-masine/masine-za-pranje-vesa/masina-za-ves-6-5kg-800obr-a-gorenje-w-62y2-s-1152131.html

http://www.winwin.rs/bela-tehnika/ves-masine/masine-za-pranje-vesa/masina-za-ves-koncar-vm-06-7-fc-7kg-600obr-a-4755611.html

Na jutjubu gledao kako indesit seku kazan i vade ležajeve.
Gorenje kazan da li je rastavljiv ili i tu mora da se seče?
O Končaru pojma nemam, ali ovako na oko ne izgleda loše, kažu nema reklamacija, Vi mislte?

Onu "standardnu" Gorenje 60085 koja je sada mašina nasledila sa kojom oznakom ?

Gorenje 583 jel sve imaju mehanički programator i prohromski kazan. Ako je tako, onda su nepoderive jel?
Hvala.

Korisnikov avatar
cubica
gx
gx
Pridružio se: 15 Nov 2006, 11:23
Specialty: tv-multimedia

Postod cubica » 13 Jul 2015, 06:57

Nije ni Gorenje sta je bilo...ni izbliza a narocito za Srpsko trziste . Po mom misljenju, Beko (Arcelik holding) je daleko bolji i ozbiljniji proizvodjac u Evropi.

cuby
PROSONIC is the best!

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 02 Avg 2006, 06:41
Fiksni telefon: 0038121781575

Postod fanzo » 13 Jul 2015, 10:56

Imam Gorenje veš mašinu staru oko 7-8 god. U kazanu je zaliven ležaj, a koji crkne posle par godina (oko 5 ako radi svaki dan) i menja se ceo kazan.
Nakon još godinu dana popustili su amortizeri.
Mašina je bila duplo skuplja od njihovog najjeftinijeg modela.
Popravljao sam je jer je ipak isplativije nego kupiti novu u njenom cenovnom rangu.

Ne postoje nepoderive mašine. Možda Miele ili neka Bosch - Siemens (iste su) ali u cenovnom rangu od 1500€++
Bosch i Siemens su koliko sam video potpuno iste mašine.

Skoro sam gledao frižidere. Beko frižideri ubedljivo najviše smrde kada se otvore vrata. Završna obrada je očajna.
Moj šogor ima Beko zamrzivač, pa to zuji kao traktor i kao da se nikada ne gasi, po ceo dan drnda.
Moj Gorenje stari frižider radi ko singerica i posle više od 10 godina rada.
Na prvi pogled, a zavirujući iza vrata frižidera, solidno mi deluju Bosch frižideri, ali za neku normalnu cenu nemaju ventilator, a friz nije nofrost. Za iste novce (ista veličina) može se kupiti neki Whirlpool koji ima i ventilator i komplet je nofrost (frižider i zamrzivač) i indikacije temperature, filter itd (neke gluposti).
Kod frižidera sam primetio jednu zanimljivu sitnicu (ustvari i nije) jeftiniji modeli imaju debljinu zida oko 2,5-3cm, a skuplji 4cm. Deblja izolacija znači i manje utrošene energije za rad uređaja.

Zanussi i AEG takođe kao i Bosch-Siemens, za puno novaca nude samo "očerupane" modele. Što u današnje vreme i nije baš nešto. U današnje vreme kada digitalni merač temperature košta u proizvodnji 2$ .. šta reči...

Mašine za sudove. Ako hoćeš da kupiš neku koja ima automatski program, onda moraš izdvojiti najmanje 450€.
Automatski program omogućava u zavisnosti od zaprljanosti sudova, uštedu utrošene energije i vode, kao i uštedu kanalizacije.
Za Bosch-Siemens ili AEG treba 600€ +++ za tako nešto.
Takođe važi isto .. kao i za frižidere, jedan digitalni termometar ili odloženi start na led diplejem od svega 3 cifre poskupljuje mašinu za od 100-150€ pa nadalje ..
Jeftiniji modeli (verovatno je ista osnova kao i na skupljim modelima - karoserija, pumpe i ostalo) imaju po jednu led diodu za indkaciju odloženog starta (3-6-9h) pa to sve u proizvodnji košta manje od jednog centa...
Jeftiniji modeli takođe nemaju mogućnost uštede energije i vode u vidu automatskih režima pranja. Bučne su i čak i ružno izgledaju, a da ne spominjem kako korpe zapinju, vrata se loše otvaraju i zatvaraju itd ..
Gledajući šta ima na tržištu u današnje vreme, jedino Whirlpool daje najviše za određenu svotu novca, a takođe i dizajn im nije loš, ali naravno u cenovnom rangu iznad 350-400€. Za nešto slično Bosch je preko 550€.
Zanimljivo je i to da većina uređaja u STBY režimu troše oko 1W, dok Bosch troši 0,1W. čak i kod jeftinijih modela.

Većina novijih uređaja u STBY režimu troši oko 1W, dok neki troše i 10x više kao naprimer klima uređaji, koji mogu trošiti i do 15W u stby.
Pa sve to puta broj uređaja u kući i tako ispadne kada nikoga nema u kući da se troši 20-30W na 1 sat. To sve lako može da izađe na mesečnom nivou oko 20kWh... za ništa..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 12 Avg 2006, 23:35

Postod Stolle » 13 Jul 2015, 11:37

fanzo napisao:Beko frižideri ubedljivo najviše smrde kada se otvore vrata. Završna obrada je očajna.

A kako tek šporet smrdi, :m: ne možete da zamislite. Evo ga onaj moj posle godinu dana, ne baš redovne upotrebe, još rasteruje komarce. :m: Plus što se stalno čuju "eksplozije" dok se rerna zagreva i hladi. Završna obrada, užas.
Tako da...BEKO ni slučajno. Ja sam morao taj zbog dimenzija, nije bilo drugog takvog, ali da sam znao za ovaj smrad, probio bih zid bolje. :fanzo:
Kako samo to prodaju u Evropi nije mi jasno. :roll:
Za GORENJE mašinu za pranje ne znam šta da kažem. Napravljena je u Sloveniji, do sada nije bilo problema, tri i po godine, ali nije u žestokoj upotrebi kako drugde rade, tako da što je kod mene ne mora da bude i drugde. Ali za module stoji. Za istu cenu mašine, moduli su i do tri puta jeftiniji od nekih drugih firmi.

Korisnikov avatar
cubica
gx
gx

Postod cubica » 13 Jul 2015, 12:23

Gorenje sam licno ja nasao u Indiji u firmi Calcom, od njih su kupovali robu, lepili nalepnice Gorenje i prodavali ovde, od Kineza su kupovali masine za sudje..ista takva se prodavala kao Midea za mnogo manje pare, naravno, isto ne valja nicemu ali je jeftinija jer se ne zove Gorenje...masine za ves i sudje su ocaj..elektronika kao list papira..odlicno je osmisljena..bilo koja varnica na trijaku i MCU je pukao...a uvek su NEC, znaci nepopravljivo, kupujes drugu.
E sad ja i ne mirisem mnogo tehniku lolzi vise gledam funkcionalnost.
e Gorenje ima dobre kedere, to je tacno.

cuby
PROSONIC is the best!

Korisnikov avatar
batica
_
_
Pridružio se: 28 Jun 2015, 12:39

Postod batica » 18 Jul 2015, 10:01

Da i ja kazem svoje iskustvo,muku sam mucio sa gorenjem elektro sporetom te crkne jedan grejac te drugi te nevalja termostat tako da sam vise obilazio radnje svaki dan.To mi se sve smucilo tako da resih da kupim ALFA PLAM-Vranje elektricni sporet i za divno cudo prijatno sam iznenadjen,pouzdano radi i evo vec 3 god bez mana .Tako da ga mogu preporuciti nije izgled prva liga ali zato lepo radi. :lala:

Korisnikov avatar
cubica
gx
gx

Postod cubica » 18 Jul 2015, 11:16

Batice, sve je danas sto se kupi solidno nekvalitetno...malo je i tesko polemisati o kvalitetu u danasnje vreme jer sve naginje ka potrosackom drustvu..znaci, kupis-recikliras-kupis...U danasnje vreme, proizvodjaci se vise ne probijaju na trziste kvalitetom, vec cenom..sve je tu jasno.
filozofija svih proizvodjaca je da se napravi nesto sto jeftinije a da odsluzi garantni rok. Takodje, a sto je pogubno i za nas servisere i za potrosace, jeste da je izuzetno vidljivo da je ceo inzinjering tih firmi orijentisan ka tome da se prave uredjaji koji se kasnije ne mogu servisirati. Ili...mogu se servisirati ali samo u njihovim servisima i samo sa njihovim rez. delovima -.--pa eto opet njima zarade i uposljenosti.
Ono sto nama ostaje je izabrati manje zlo..eto...

pozz,

cuby
PROSONIC is the best!

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin

Postod Stolle » 18 Jul 2015, 11:53

Šporet sam zaboravio, takođe GORENJE, običan, najprostiji. Star je negde oko 15 godina, redovno se koristi.
Posle 6-7 godina se je pokvario prekidač za rernu. Original je jako skup, oko 30€, pa sam uzeo u ASWO jeftiniju verziju, oko 10€. Evo ga još radi.
Ne sviđa mi se što je sve na papučice, ako je negde nešto malo labavo, istopi se plastika. Ali izgleda da tako sad rade skoro svi.
Nema šrafčića i keramike kao nekada.

Korisnikov avatar
cubica
gx
gx

Postod cubica » 18 Jul 2015, 13:04

Stolle, Gorenju je ostalo samo ime..kao i drugima na kraju. Iskrine busilice i gorenjski mikseri jos rade...nema vise toga...gotovo je sa tim...nije primenljivo za ovo vreme...ili u prevodu: bila baba devojka :) i tako za ceo asortiman proizvoda...ista prica :(
Da bi sto vise onemogucili servis van gar. roka, proizvodjaci sve vise izbacuju razlicitih proizvoda, tako da ne mozemo ni da ih propratimo kroz radni vek ( a koji je tek malo iza gar. roka) tako da vise nismo ni u stanju da dajemo korisne preporuke kupcima.
Pri tome su kupci solidno zbunjeni i sludjeni pricama trgovaca...ima ih dosta koji kod mene udju u servis i pitaju zar se i LCD kvare??? a ono vec generacije LCD i plazmi u autu :)

cuby
PROSONIC is the best!

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin

Postod Stolle » 18 Jul 2015, 15:32

cubica napisao:...zar se i LCD kvare???

To pitaju i mene. :mrgreen:
Mada sve više ima i onih koji su shvatili da su novi uređaji poprilično nepopravljivi. I TV i BT i sve ostalo. :fanzo:

Korisnikov avatar
cubica
gx
gx

Postod cubica » 18 Jul 2015, 17:16

cela jedna ludnica sa svim tim...s'jedne strane su oni koji bi da za sitne pare kupe nesto kvalitetno, pa se posle cesu po glavi :D a ima doduse, samo mnogo manji broj onih, koji bi izdvojili vise novca i kupili nesto kvalitetno..a i tu je problem, upravo zbog ovog sto smo pricali. evo juce jedan dolazio da preuzme Indesit sa popravke, kaze neisplativo mu da plati 8.000 popravku, i kaze kupio sam novu :) Pa dobro, kazem, sta ste pazarili? kaze on Koncareva 22.000 platio...
e nazdravlje, kazem mu ja pogodio si ki prstom u ... :tooo: kako da mu kazem neka te dobro posluzi? :fanzo:

cuby :lala:
PROSONIC is the best!

Obod
_
_
Pridružio se: 11 Maj 2011, 02:11

Postod Obod » 24 Jul 2015, 02:52

Hvala na lepom dijalogu, bogme strašno! Dođe mi da kupim polovnu u nekom servisu Gorenje 583 sa mehaničkim programatorom i kazanom od inoxa. Ta bi trebala da bude nepoderiva, a oko 12 000 din su remontovane. Remont u smilsu kod neke zamenjen (premotan) motor, ili lageri, ili i jedno i drugo, pa Vi znate bolje nego ja :) .

Sad da li to uraditi ne znam, ali ću je morati sam popravljati ako rikne jer nemam garanciju verovatno. Trebalo bi da sve umem sam da odradim, kao na Obodu wm 616. Na njemu otišao bubanj, cepa veš, centrifuga na motoru i istopio programator nekoliko kontakata, dakle može da se popravi, ali žene neće da čuju :)

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”