Aiwa (HV)GX 1100 problem sa nekim funkcijama

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Kole
_
_

Aiwa (HV)GX 1100 problem sa nekim funkcijama

Post napisao Kole » 04 Jun 2015, 10:01

Imam video rikorder kao u naslovu, i za njega imam daljinski Jolly made for you 2:1.

Međutim, imam problem sa dve funkcije, kojima ne znam kako da pristupim. Prvo, trebalo bi da promenim izlazni rf signal, jer se sudara sa nekim kanalom sa kablovske pa imam interferentne smetnje, kao mutnu sliku itd. Pozadi nema onog šrafčića na rf modulatoru, ili se barem ne vidi od spolja, pa ne znam kako bih promenio. Kad uđem daljinskim u meni za podešavanje kanala, vidim odrednicu Chanel/Cable: AV, ali ne mogu da mu priđem. Ne znam da li vredi da otvorim video, ili je kod tog modela izmena samo preko daljinskog? Kad gledam kasete, mogu i da izvadim kabl, ali bih želeo da se koristim i tjunerom videa za gledanje tv, jer moj televizor ima samo 30 mesta za memoriju, a kablovska daje 65 kanala.

Drugo, kad sam u meniju tajmera za snimanje, vidim da postoji opcija za sp/lp,koja bi mi dobro dosla radi ustede vhs kaseta, ali ni tome ne mogu da pristupim, koje god dugme pritisnuo na daljinskom.

Ako imate neki savet, dobro bi mi došao. Čitao sam neki service manual na Internetu, ali nisam video rešenje za ove probleme.

Hvala i pozdrav.

Kole

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463
Specialty: tv

Re: Aiwa (HV)GX 1100 problem sa nekim funkcijama

Post napisao miodrag popovic » 04 Jun 2015, 10:51

ako se ne snadjes drugacije postupi ovako:
-VCR i TV spoji sa SKART kablom,ne sa antenskim
-antenu podeli spliterom,jedan kraj u TV,drugi kraj u VCR;
tako ces resiti problem ometanja i mesanja signala,naravno kada hoces gledati VCR TV prebacis na neki od AV1,AV2...
Sto se tice LP/SP prvo pogledaj na samom VCR-u da li ima natpis LP/SP,ako se ne hvale onda ni nema tu opciju bez obzira sto postoji u meniju pa je tako ne mozes ni pozvati.Ako ima ostaje opcija da se pronadje original daljinac
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Kole
_
_

Post napisao Kole » 05 Jun 2015, 13:10

Hvala za ideju za SCART, to bi moglo biti najjednostavnije rešenje.

Inače u service manualu stoji da se RF OUT može menjati od 21-69 UHF, ali ne stoji kako daljinskim ili unutar uređaja, a isto nema ni kako se menja sp/lp.

Možda moj daljinac Jolly MFY 2:1 to i ne može, iako su mi rekli da podržava sve funkcije kad sam ga kupio, ili treba pritisnuti istovremeno više od jednog dugmeta, ko to zna.

Eto primera kako savremena rešenja prave problem. Videorikorderi iz osamdesetih su imali na sebi dugmad za sve funkcije, a na daljinskom samo par dugmadi za operacije trake, kanal+/-, power on/off, i ako nemaš original, svaki Pilot supertel to pokriva, sve drugo nije problem ustati i namestiti na aparatu. A sad - nemaš originalni daljinski i možeš da se slikaš za mnoge funkcije.

Pozdrav,

Kole

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 24 Jun 2015, 04:59

Sa daljinskim uključi i odmah zatim ugasi video.
Pritiskaj Kanal+ i kanal- tastere dok se ne pojavi "RF OUT C--"
Promeni kanal sa +/- tasterima, na željeni kanal.
Ugasi video na OFF.
To bi trebalo biti to.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Kole
_
_

Post napisao Kole » 08 Jul 2015, 10:32

Uspelo je, hvala Fanzo!

Svim korisnicima SBB - namestite videorikorder rf out na 66 kanal UHF, on je potpuno slobodan i nema nikakvih smetnji.

Pozdrav,

Kole

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 08 Jul 2015, 12:48

Hvala tebi što si nam dao povratnu informaciju.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”