Izbor tv-a

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
batica
_
_

Izbor tv-a

Post napisao batica » 14 Jul 2015, 23:39

Resih i ja da se modernizujem i da budem u trendu sa novim tehnologijama.Pored starog tv koji radi savrseno kupio bih noviji tv ,samo koji led ili plazmu 21 inc .Jedni kazu jedno drugi drugo a mene interesuje misljenj majstora.I dali kupovati ovde ili doneti iz nemacke.

alexa_pg
gxu
gxu

Re: Izbor tv-a

Post napisao alexa_pg » 15 Jul 2015, 00:17

Kupujes li ti monitor ili televizor?
Salim se.
Plazme 21" ne postoje. Preciznije, plazme se ne prave manje od 32"
Prema tome rijesili smo izbor TV-a
Jedina vakcina
samodisciplina.
Ostani doma

batica
_
_

Post napisao batica » 15 Jul 2015, 15:58

Izvinjavam se 42 inc plazma ili led.Koji su se bolje pokazali .Pitanje je sad ? Ja sam jos uvek u onom starom kad su bili samo cm pa dok prebacim u inc to je muka

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 15 Jul 2015, 17:28

Kvare se i jedni i drugi.
Plazme imaju daleko bolju sliku od lcd-a... no vremena se menjaju, ali za ovo treba izdvojiti dosta novaca ako će biti lcd.
Uvek je bolje kupiti brend(panasonic, philips, sony, samsung, lg...), nego nobrand (vox,fox,vivax,quadro,beko..)
Za brendiran uređaj će se lakše naći delovi .. daljinski upravljač, kada zatreba, dok za nobrand to baš i nije slučaj.
Kvalitet i slika, kao i korisničko upravljanje uređajem (softver) su uvek bolji kod skupljih modela nego kod najjeftinijih iako su brendovi u pitanju. Što znači da ako ti je budžet ograničen onda možeš kupiti i nobrand uređaj.

Što se tiče kvaliteta slike po meni najbolji su Panasonic, Pioneer, pa ostali japanci .. Sony, Philips, pa onda koreanci LG, Samsung.. pa tek dosta iza svi ostali jer su bazirani na kineskim jeftinim projektima.
No, možeš kupiti neki jeftini Samsung pa da se razočaraš u sliku .. a isto važi i za Sony i Philips ..

Najbolje bi bilo da ispregledaš forume gde se vode diskusije o kupovini novih uređaja, jer se mi ovde ne bavimo tim stvarima.

Ponovo napominjem, a i dodajem da je vrlo važno upoznati se sa lokacijama servisne mreže. Odnosno da je servisna mreža u garantnom roku dobro rasprostranjena i tebi najbliža i da ne moraš ako zatreba slati tv na drugi kraj države ako se uređaj pokvari u garantnom roku.
Takođe da ako ti je budžet ograničen kupi neki najjeftiniji i koji je tebi najlepši ... i to ne mora da bude 3D, FullHD i ostale džidžimidže, jer ih i tako nećeš iskoristiti, a koristeći ih samo ćeš se više nervirati nego uživati u njihovim ekstra funkcijama.

3D televizije neće biti još zadugo, FullHD televizije takođe, a naročito preko kablovskih distributera, a koji pokvare kvalitet slike i tako ih distribuiraju korisnicima, zarad boljeg iskorišćenja svojih resursa i infrastrukture, a opet radi uštede.
To što sam napisao "zadugo" to i nije baš toliko dugo, ali tvoj novi tv će verovatno (99,99%) završiti na reciklaži pre nego se sve ove novine široko budu koristile.

Najvažnije je samo da tv ima HDMI ulaz, a svaki novi uređaj ga sigurno (100%) ima.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”