LG 32LD750 - problem sa hladnim startom

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
katamaran
_
_

LG 32LD750 - problem sa hladnim startom

Post napisao katamaran » 15 Okt 2015, 10:55

Od pre nekih 5-6 dana televizor nece da se upali iz prve nego najcesce tek iz drugog pokusaja. Kad se upali radi najnormnalnije bez ikakvih problema.

Vec mesecima skoro po pravilu par minuta po paljenju iz televizora dolazi neki visokofrekventni tihi ton koji nestane posle par minuta. Sad kad se desi da ne upali iz prve cuje se dosta intenzivan slican ton pa pretpostavljam da ima neke veze sa problemom

Od kad je pocelo ovo da se dogadja dva puta (edit da pojasnim : dva dana za redom)sam ga upalio bez ikakvih problema iz prve tako sto sam minimalno dogrejao sobu klimom sa 19C na 21-22C (kolko je verovati senzoru na klimi) Start je bio najproblematicniji onog dana kad sam ga nosio kod majstora pa uredjaj onako ohladjen odmah probao da upalim sa sve otvorenim vratima i prozorima u kuci. Mislim da je prilicno izvesno da temperatura ima veliki uticaj na ovaj problem. Sto je hladnije problem je gori a izgleda da problema ni nema kad je temperatura dovoljno visoka.

Pomenuti majstor ga je ovlas pogledao i on pretpostavlja da nije problem do power board-a jer su naponi navodno dobri a nijedan kondenzator nema vizuelni znak propadanja. Moja laicka pretpostavka je da problem ipak moze biti tu i da je dobre napone dobio po zagrevanju problematicnog dela. Kao sto sam rekao televizor radi savrseno kad se upali. Ako ga tako zagrejanog ugasim i brzo ponovo upalim pali bez problema.

Gde bi najpre mogao biti problem?

Planiram da probam sa zagrevanjem fenom pre paljenja umesto klimom. Ako upali mozda tako uspem preciznije da pronadjem sta treba grejati.

nec
gxu
gxu
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: LG 32LD750 - problem sa hladnim startom

Post napisao nec » 15 Okt 2015, 12:25

Nemoj grejati MENJAJ MAJSTORA
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

katamaran
_
_

Post napisao katamaran » 15 Okt 2015, 12:59

Sto da menjam majstora?

Ovo sa grejanjem bih pokusao da bih nekako pokusao da suzim gde bi mogao da bude problem. Prvo bih probao sa kondenzatorima na power board-u jer su mi najsumnjiviji.

Hteo sam da nosim tv na servis na dijagnostiku al me je ovaj majstor ubedio da to ne radim. Kaze da je jako tesko naci kvar kad tv prakticno posle 10 sekundi radi potpuno normalno.

nec
gxu
gxu
Kontakt:

Post napisao nec » 15 Okt 2015, 13:31

katamaran je napisao:Sto da menjam majstora?

.
Time si sve rekao :lala:

katamaran
_
_

Post napisao katamaran » 15 Okt 2015, 14:07

Bas ti hvala, mnogo si mi pomogao...

Ne dao bog da potrosis neku rec na pojasnjenje gde je problem sa majstorom, sta bi moglo biti sa televizorom...

nec
gxu
gxu
Kontakt:

Post napisao nec » 15 Okt 2015, 15:02

Neznam cime se bavis, ali ako nisi primetio ovo je forum Profesionalnih SERVISERA (citaj=ljudi koji zive od ovoga) kako vidim (po pisanju) ti nisi u ovoj struci i time je sve receno... pozdrav

katamaran
_
_

Post napisao katamaran » 15 Okt 2015, 15:29

Nisam u struci

Zato sam pitanje i postavio u sekciji "Forum Za Krajnje Potrošače" a ne u serviserskom delu...

pozdrav...

Nadam se da ce se naci neko drugi ko ce moci da odvoji 20 sekundi da mi kaze sta bi moglo da bude sa tv-om, kolko je ozbiljan kvar...

Bilo koja korisna informacija.

edit:
Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
edit 2: ne nameravam sam da pokusavam popravku...

vlatkocopa
gx
gx
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Post napisao vlatkocopa » 15 Okt 2015, 16:14

Kolega NEC je lepo odgovorio,mozda mreza,mozda MB...Potrebno je da se stvarno MAJSTOR pozabavi oko problema.
:pivopije:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

katamaran
_
_

Post napisao katamaran » 15 Okt 2015, 16:32

Naravno da ce ga majstor raditi al pretpostavljam da na osnovu simptoma moze da se zakljuci gde bi najpre mogao da bude problem. Po simptomima najvise lici na problem sa kondenzatorom al mi ovaj majstor koji ga je pogledao (manje od 5 minuta) kaze da nije bas skroz isto...

U servis mi se ne zuri jer imam jezivo iskustvo sa vrlo jakim servisom.

edit: a ono cvrcanje/zujanje sto sam pominjao jel ukazuje na nesto? To se desava jako dugo kod paljenja i uvek prestane posle par minuta rada tv-a. Sad kad se desi da nece da upali cuje se jos jace. Po svemu sudeci problem je do toga sto cvrci a pretpostavljam da profesionalni majstor moze da pretpostavi sta bi moglo da cvrci :)

edit 2: sad ga zagrejanog palim i gasim bez ikakvog problema (cak i bez tog cvrcanja) Ocigledno da je u televizoru neka komponenta sto zeza kad je hladna a proradi cim malo dobije temperaturu.

Hladan lem negde?

ELKING
_
_
Warranty service: Samsung LG
Contact person: Elvis

Post napisao ELKING » 16 Dec 2015, 23:25

Problem je xxxxxx

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 17 Dec 2015, 10:57

Ovde se rešenja ne daju, u pitanju su KRAJNJI KORISNICI i tu se može pomagati oko korišćenja uređaja i nalaženja servisa.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Post napisao goranfri » 17 Dec 2015, 11:34

Džaba sva priča , moraš da odneses tv kod proverenog servisera da ti to sredi .

Borce Vasilev
gx
gx
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Samsung,LG,Panasonic,Sony,TCL,Electrolux,Zanusi,Rowenta,Moulinex,Tefal,Crups,Braun,Indesit
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916

Post napisao Borce Vasilev » 17 Dec 2015, 23:16

Taj dijalog ne vodi nikuda jer da bi se nasao problem mora se meriti napone ispitavaju komponente razumjeti rad TV-a i to osnovni princip rada itd itd da bi dobio odogor kakav bi htio moras prije da meris na kraj ima i pravila kako bi teme trebale biti postavljeni i elektronika nije Grijanje-Hladenje i nasumicavo pogadjane sta bi moglo da bude.Najsigurnie resenie i dobronamerni savjet je da se taj TV ured odnese kod profesionalnog servisera koj to radi profesionalno svaki dan.Pozz
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

katamaran
_
_

Post napisao katamaran » 22 Dec 2015, 23:56

U medjuvremenu sam fenom nasao tacno mesto na ploci koje je vec lemljeno i kad njega zagrejem tv upali bez problema. Danas sam se tek setio da izguglam problematicni deo i izgleda da je to regulator voltaze

https://www.encompassparts.com/item/684 ... _Regulator

da li simptomi odgovaraju problemu sa regulatorom voltage?

inace je tv vec dva dana u servisu al majstor zbog bolesti ne dolazi na posao...

u svakom slucaju bih voleo da znam koliko je verovatno da je do ovog regulatora voltaze. Koliko god ne voleli da odgovarate nama obicnim smrtnicima sto ne servisiramo televizore nadam se da cete napraviti izuzetak :)

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mića

Post napisao bimba1958 » 23 Dec 2015, 07:27

sta reci?Do sad-koliko vidim su ti odgovorili sve experti.Zanat se ne uci preko noci i preko foruma. :pivopije:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Damiru
___
___
Contact person: Damir
Kontakt:

Post napisao Damiru » 24 Dec 2015, 12:49

Pomoć krajnjim korisnicima je po mom iskustvu namenjeno da umesto da zovete servisera da vam podesi kanale, okrene antenu i slično - iste molbe i pitanja postavite ovde. Servisiranje napajanja uređaja koji rade na gradskoj mreži (230 V AC, 50 Hz) može da bude veoma bolno iskustvo, nekad i sa fatalnim ishodom.
U svakom slučaju, srećno...
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

BD-electronic
gx
gx
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 24 Dec 2015, 17:35

I bolje da si odnio TV u servis dok nije stao skroz jer bi time vjerovatno napravio još veći kvar.

katamaran
_
_

Post napisao katamaran » 24 Dec 2015, 17:48

Kao sto vec rekoh tv je vec danima u servisu. Cekam da majstor ozdravi i da ga pregleda.

Naravno da nisam nameravao sam da ga popravljam. Pitam zato sto me zanima koliko bi bila realna cena popravke.

Osim tog problema sa hladnim ukljucivanjem tv radi savrseno. Kada fenom zagrejem pominjani sumnjivi lem (regulator voltaze?) onda i paljenje prodje bez problema.

edit: i opet da napomenem da sumnjivi lem nije fabricki vec je naknadno lemljeno...

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 24 Dec 2015, 22:29

katamaran je napisao:...Pitam zato sto me zanima koliko bi bila realna cena popravke...
Da li ti to hoces da sam vrednujes popravku "sumnjivog lema (regulator voltaze?)" ili onoliko koliko ti kazu na internetu pa da toliko platis popravku. Vise vjerujes meni u Pg nego svom serviseru kome si ponio TV.

Da sam kojim slucajem taj tvoj majstor i da znam, kao sto znam, da ti provjeravas koliko treba da kosta popravka, nema tih para za koje bih ti popravljao nesto.

Takodje, da se ja nesto pitam, ova tema bi odavno bila obrisana. Ako ne obrisana, ono bar zakljucana.
Jedina vakcina
samodisciplina.
Ostani doma

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 24 Dec 2015, 23:29

Znači kvar je izgleda lociran , majstor će uskoro ozdraviti i početi da radi i srediće taj regulator napona .

Zaključano
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”