Italijanska i francuska bela tehnika i kucni aparati

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Filipenko
_
_

Italijanska i francuska bela tehnika i kucni aparati

Post napisao Filipenko » 05 Nov 2015, 22:53

Molio bih za vase misljenje o kvalitetu. Naime, cine mi se malo skupljim od nepoznatih brendova koji poticu sa istoka a vecina daje 5 godina garancije.

Recimo Candy za mikrotalasnu, sporet, aspirator, frizider i ves masinu sto se italijanskog tice a Tefal recimo za rostilj, toster, peglu, mikser i slicno? Nesto se od ovoga pravi u Kini a nesto stvarno u Italiji i Francuskoj. Nemci i skandinavci (Siemens, Bosch, Miele, Electrolux) su mnogo skuplji a ovo gore je sve sa cenom kao i Gorenje.

Hvala

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Re: Italijanska i francuska bela tehnika i kucni aparati

Post napisao goranfri » 07 Nov 2015, 16:48

U današnje vreme je veoma nezahvalno bilo šta preporučivati jer se više ništa ne zna . Sve je to roba koja nije kvalitet kao nekada i najskuplji frižider će trajati 5-10 god i ćao.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 10 Nov 2015, 05:39

Tako je .. teško je predlagati bilo šta u zadnjih nekoliko godina .. sve je teški šit.
Pre 7-8 gdina kupim Gorenje veš mašinu. Cene su bile od 19.000.din pa do 100.000. Ja kupim mašinu za 43 ..44 hiljade .. tu negde .. i posle 5 godina sam morao menjati kazan jer se raspala osovina... a sve ide samo zajedno. Šta reći .. hoćeš da kupiš nešto malko kvalitetnije, a ono ćorak .. jedino šta dobiješ više su neke ekstra funkcije na uređaju, a kvalitet najo.. Od tih ekstra funkcija su display, tiša mašina (unutra ima oblogu od 1cm neke vune kao zvučna izolacija), neki senzori čistoće vode za uštedu i bolje pranje, više programa ...

Eto ti primer veće cene.
Naravno pritom nisam mislio da je bolje kupiti Beko ili Vox, Fox, Vivax .. tek to je teški šit .. ako želiš nešto normalnije. Eno kod šogora zamrzivač Beko: nikad se skoro ne gasi, bruji ko traktor .. ma smeće od uređaja...

Letos sam morao obnoviti još neke stare uređaje u kući pa ti mogu napisati da jedino nešto što priliči našim tankim džepovima su možda Whirlpool uređaji. Za cenu koju se nude daju najviše od konkurencije .. od tih ekstra fukncija. Pa kada budeš razgledao obrati malo pažnju na njih.

Ako hoćeš da kupiš dobar uređaj, koji će štedeti struju, raditi posao kako treba i kako je u opisu uređaja i koji će da traje ..onda gledaj samo uređaje preko 100.000.din. Toliko su i nekada koštali obični kućni aparati.
Ili porazgledaj malo po oglasima šta se nudi iz inostranstva od polovne tehnike, a koja je kao nova koštala preko 1000€ !!! Možeš da kupiš uređaj u trećinu cene i da izgleda kao nov. Ja sam proletos-letos za 320€ kupio AEG ugradnu polovnu rernu koja izgleda bukvalno kao nova , a u tehnomaniji ista takva košta čini mi se nešto preko 1000€.

Kuda ide ovaj svet ... :roll:
Da imam tolike novce kupio bih je novu jer zaista vredi svaki paru, nema šta ne može da uradi ...100 definisanih recepata .. može i da kuva i da peče.. .. bolje drži temperaturu nego weller lemilica lolzi :lala: .. kada nestane struja, ne zaboravi naštelovan sat :lala: ... pre nego se jelo završi, par minuta ranije pogasi grejače-štedi struju ... unutra pravi debeli i kvalitetan emajl ... a ne ove nove za 200€ imaju unutra običan crni lim..

Pa danas ne možeš kupiti ni wc šolju sa kvalitetnim finišem .. gledam onu kod mojih staru 40 godina kako se sija ,a moja stara cirka par godina samo što se nije već raspala .. :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 10 Nov 2015, 11:34

Dugo i teško razmišljaš na njoj, zato je tako. lolzi :lala:
Nije ni Whirlpool nešto, barem za te nešto niže cene. Komšija ima mašinu za pranje, od oko 400€, od samog početka se trese na sve strane, ima je već nekoliko godina, moli Boga da crkne, a ona neće kao za inat. :mrgreen: Pa je ozidao ciglama okolo, nalepio pločice i uglavio stirodurom da ne pobegne. lolzi Cirkus. Naravno, nije blokada u pitanju, nego su nešto promašili sa centriranjem bubnja.
Moj Beko, smrdljivi šporet da i ne pominjem. Kad bi parfemi bili ot takvog nekakvog sastava, trajali bi večno. :roll:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 12 Nov 2015, 22:29

Tebi onaj beko još džibri?
lolzi lolzi :lala:

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 12 Nov 2015, 22:31

Ne pitaj. lolzi
Nije kao što je bilo, ali je prepoznatljiv. :fanzo:

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 12 Nov 2015, 22:47

Pratio sam jednu mašinu za sudove AEG .. trebala mi je baš takva :lala: jer je imala istu masku kao rerna .. cena bila oko 600€ ... kad ... jedan dan pala cena na 500 ... sutra odem u radnju da je kupim .. kažu oni to je izložbeni model i treba da dođu neki majstori iz AEG-a da je raskače.... a to će potrajati ko zna kada će doći, a mašina se nalazi u beogradu, a da li je izgrebana ili slično, prodavci u N.S. nemaju pojma ... ufff ... bila i žena sa mnom, opcija za neku drugu je postojala .. i jbg .. sad kad smo već tu, kupili smo whirlpool za 400, sasvim ok mašina .. tiha, pere dobro, a dokle će ...
Uglavnom ja se razočarao .. :lala:
treba mi jš frižider, jer mi stari ne pasuje sada uz novi kuhinjski enterijer .. jedino šta sam pametno našao je upravo whirlpool ..

Slede putešestvije... šta je bilo ranije..
Najgore od svega je što sam imao prvo pre svega whirlpool indukcionu ploču kupljenu baš za renoviranje kuhinje .. i posle nje naletim na AEG fantastičnu rernu koju sam gore opisao pre neki dan, a kojoj nisam mogao da odolim... i pritom još i fantastičan dizajn ima ... i kupim je .. i sada jede me iznutra .. :lala: .. budala ... .. naletim na AEG indukcionu ploču (prošireni model) kupim je.. veća od whirlpoola i .... prodam whirlpool indukcionu ... i gledam po netu i nađem u segedinu AEG mašinu za sudove .. cena solidna, dizajn isti .. samo treba otići tamo .. i posle par dana naletim i ovde kod nas na AEG sudomašinu isti dizajn koji meni fali .. jedan jedini model .. opcije koje ima ok.. cena prevelika ... posle mesec dana dok je renoviranje još bilo u toku .. popust na AEG .. e onda priča sledi iz prvog pasusa ovog posta.. i opet sam uprskao ... ženapopizdela i kaže ne idem kući dok ne kupim mašinu, jer znam da ako sada odemo ti nećeš više imati vremena ... i tako napravimo raspar ... ostade AEG indukciona i rerna sa whirlpool sudomašinom .. a frižider gorenje šljaka, ali ne pasuje boja ... sad da bi bilo pola-pola ... sledi whirlpool frižider .. nema druge .. raspar .. a za frižider nema više novaca i zadovoljni smo starim gorenjem lolzi lolzi lolzi lolzi lolzi :mrgreen:

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 13 Nov 2015, 01:51

100 predefinisanih recepata (automatsko kuvanje) + 20 svojih može da zapamti,
Troredni display sa karakterima i animiranom grafikom.
Oko 20-tak jezika, među njima hrvatski.
vrata rerne sa 4 debela stakla, a lagano se zatvaraju kao kod toyote .. vrata se skinu i rasklope za 10 sekundi
parno čišćenje rerne ..kuvanje na paru..
dve sijalice u rerni, jedna je sa strane (pametno) - kada se vrata otvore sijalica se pali .. gasi se na kašnjenje (vreme u zavisnosti od odabrane funkcije koju radi) ili ručno na tač.
tačno vreme u koje želite da jelo bude gotovo
sonda koja se bocka da bi se jelo peklo željenom temperaturom.
itd..itd..

Rerna sa kojom bih i ja mogao da skuvam ili ispečem nešto jer .. evo primera:
Odaberem čišćenje rerne - na displeju ispiše nešto kao "sipaj 2dl vode i dve kašikice sirćeta u prednji otvor" i pritiski OK .. (i ne diraj ništa) .. kada se završi ona počne pip ..pip .. na svakih sekundu .. piše na displeju da je gotovo i da obrišeš krpom ostatke vode i isprazniš tacnu.

Hoću da pečem pile: odaberem iz menija pile, pa traži da utipkam koliko je jelo teško (nudi i opciju automatskog merenja, ali nisam čitao uputstvo šta mu to znači) i..bla..bla..., sve ostalo rerna podesi (temperaturu, vreme, grejače...) i ispiše parametre na displeju (ako hoću da promenim nešto od toga, onda mogu promeniti. Takođe nudi opciju da podesim vreme u koliko sati da bude gotovo) kada pritisnem OK onda počne da radi .. za neko vreme se čuje pip...pip....pip .. pogledam na displej a tamo piše "OKRENI PILE" i pipiče sve dok to ne uradim .. :lala: .. kada se završi opet obaveštava, a par minuta pre nego je gotovo isljuči grejače. Za svo vreme na displeju se vidi očitavanje temperature u rerni, koliko ima do kraja itd ... na kraju pita da li je dovoljno pečeno i ako odaberem NE onda ponudi da produžim vreme..
Ovakve nove rerne koštaju preko hiljadu €.

Možda sam malo naporan sa ovim pisanjem, ali hteo sam da i vi vidite do kakvih se perverzija ide .. jer retko ko od nas gleda karakteristike uređaja preko soma evra :lala:

Evo slike ispod
slika

Evo kako izgleda meni na displeju (ima i na hrvatskom) Pokazao je samo jedan deo menija lolzi ..3,5 minute..

Na linku ispod kako se vrata zatvaraju - malo slabiji model: .. šta reći. sve na njoj je tako..
https://youtu.be/7fBOrzT1aEY?t=103

Evo primer ukomponovane kuhinje
aeg.jpg
Evo i primera nakon grubih radova :lala: .. i nakon montiranja ručki i sklanjanja alata ... ima još posla .... kada ..završim za jedno 3 godine ... biće još slika lolzi
Tamo na mikrotalasnoj fale vrata ... nešto me kopka ... ima gornja prednja maska od AEG da se kupi kao rezervni deo, ali košta 95€ :mrgreen: ... pa je majstor za vrata ostao na stby...
20150610_112229.jpg
Spremljeno mesto za novi frižider, ali i šupljina u novčaniku lolzi
20150610_112326.jpg
Prilog
20150610_112256.jpg

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 13 Nov 2015, 02:02

Za te novce mogao sam da kupim potpuno novu Vox ugradnu sa 3 led diode ..od 5mm koga zovu LED DISPLAY ! ... sa čak 5 godina garancije :lala:

slika

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 13 Nov 2015, 02:32

A možda bi mi ostalo i za jedan POTPUNO novi (a već crko) 32" LED LCD TV
To je najejftinija triesdvojka danas u prodaju .. malko je falična, ali prodavac kaže da je ispravan ... ima ih još dosta takvih na akciji .. a tek dvbT2 risivera .. ihahaaajjj .. tek to što je dobro (čitaj crkava) :mrgreen:
Prilog
32-fals-tv.jpg

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 13 Nov 2015, 13:28

Kujna ti je kao iz časopisa. :tooo: Samo još da sad malo uvežbaš te recepte. :lala: :klopa:
Jesi li skinuo dampove od rerne? :lala:

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 13 Nov 2015, 17:41

Nisam se setio da skinem damp :shock: :mrgreen: