CyberPower surge protektori

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Filipenko
_
_

CyberPower surge protektori

Post napisao Filipenko » 14 Dec 2015, 01:51

Treba mi misljenje iz prve ruke, da li ovi uredjaji vrse svoj posao. Relativno su jeftini, a meni treba produzni kabl sa osnovnim zastitama za neke kucne aparate tipa telefon, TV, stub, frizider, mikrotalasnu i sl.

http://www.cyberpower-eu.com/products/surge.htm

Hvala

alexa_pg
gxu
gxu

Re: CyberPower surge protektori

Post napisao alexa_pg » 14 Dec 2015, 10:25

Imao sam prilike da vidim kako izgleda taj produzni kabal i uredjaji prikljuceni na njega nakon udara groma.
Sve se razletelo u paramparcad.

Bez obzira na to sta sam vidio, misljenja sam da je bolje imati bilo kakvu zastitu nego nemati nista.
Alexa

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 14 Dec 2015, 14:26

Obzirom da je jeftino, znači da ne vredi ništa.
Unutra su verovatno samo varistori, a oni služe za fino peglanje. U svakom uređaju toga već ima i nema potrebe za još jednim.

Da bi apsolutno bila dobra protekcija unutra moraju biti gasni varničari 600V/10kA. Jedan gasni varničar firme EPCOS bi mogao da košta oko 5€. Unutra moraju biti najmanje 2, a najčešće 3 komada.
Ovoga nema u jeftinim produžnim kablovima.
Produžni kabel za 5-6 rupa sa ovakvom zaštitom (gasni varničar+ varistori+filter) košta negde oko 50€ i to zaista štiti uređaje zakačene na njega.
Prilikom manjih strujnih udara unutra crkne osigurač. Njega se zameni i tera dalje. Osigurač se menja spolja i predviđen je za menjanje. Vrednost mu je 6,3AT.

Za grubu zaštitu komplet kućne isntalacije koristim OBO sistem. Montira se u razvodni orman i jedan ide na šinu, a za svaku fazu + jedan za nulu. Znači 4 komada. Drugi kraj se vezuje za uzemljenje. Jedan ovakav košta oko 50€. 4 komada 200€ + majstor električar. Sa ovime munja sa gradske električne mreže više ne prolazi u kućnu instalaciju.

Nakon ovoga idu produžni kablovi sa finom zaštitom, a koju sam opisao prvo, iznad.

Tek ovako su uređaji apsolutno zaštićeni od udara iz gradske električne mreže. Sada munja može da prođe samo preko kablova kablovske, kablova od telefona i sličnih drugih instalacija ili direktno sa neba,a za ove druge stvari opet treba neka druga zaštita.
Sva ostala jeftina rešenja ne rade posao do kraja, nego samo delimično, a to delimično ne znači ništa.
Produžni kabel sa zaštitom, a koji je iste cene kao i produžni bez zaštite, ne verujem da ima unutra ugrađeno ono šta je potrebno da bi zaštitio, a ne verujem ni onaj što je skuplji od običnog za samo 1-2€.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 19 Dec 2015, 15:45

Moj je najskuplji!

Trafostanica odmah do zgrade. Kabel do trafostanice i od nje u zemlji (niskonaponski i visokonaponski)! :uca: :fanzo:

Kad dođem u Sinj, čim zagrmi, sve radi na baterije ili spavam! :uca:
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

Odgovori

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”