CyberPower surge protektori

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Filipenko
_
_

CyberPower surge protektori

Post napisao Filipenko » 14 Dec 2015, 01:51

Treba mi misljenje iz prve ruke, da li ovi uredjaji vrse svoj posao. Relativno su jeftini, a meni treba produzni kabl sa osnovnim zastitama za neke kucne aparate tipa telefon, TV, stub, frizider, mikrotalasnu i sl.

http://www.cyberpower-eu.com/products/surge.htm

Hvala

alexa_pg
gxu
gxu

Re: CyberPower surge protektori

Post napisao alexa_pg » 14 Dec 2015, 10:25

Imao sam prilike da vidim kako izgleda taj produzni kabal i uredjaji prikljuceni na njega nakon udara groma.
Sve se razletelo u paramparcad.

Bez obzira na to sta sam vidio, misljenja sam da je bolje imati bilo kakvu zastitu nego nemati nista.
Jedina vakcina
samodisciplina.
Ostani doma

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 14 Dec 2015, 14:26

Obzirom da je jeftino, znači da ne vredi ništa.
Unutra su verovatno samo varistori, a oni služe za fino peglanje. U svakom uređaju toga već ima i nema potrebe za još jednim.

Da bi apsolutno bila dobra protekcija unutra moraju biti gasni varničari 600V/10kA. Jedan gasni varničar firme EPCOS bi mogao da košta oko 5€. Unutra moraju biti najmanje 2, a najčešće 3 komada.
Ovoga nema u jeftinim produžnim kablovima.
Produžni kabel za 5-6 rupa sa ovakvom zaštitom (gasni varničar+ varistori+filter) košta negde oko 50€ i to zaista štiti uređaje zakačene na njega.
Prilikom manjih strujnih udara unutra crkne osigurač. Njega se zameni i tera dalje. Osigurač se menja spolja i predviđen je za menjanje. Vrednost mu je 6,3AT.

Za grubu zaštitu komplet kućne isntalacije koristim OBO sistem. Montira se u razvodni orman i jedan ide na šinu, a za svaku fazu + jedan za nulu. Znači 4 komada. Drugi kraj se vezuje za uzemljenje. Jedan ovakav košta oko 50€. 4 komada 200€ + majstor električar. Sa ovime munja sa gradske električne mreže više ne prolazi u kućnu instalaciju.

Nakon ovoga idu produžni kablovi sa finom zaštitom, a koju sam opisao prvo, iznad.

Tek ovako su uređaji apsolutno zaštićeni od udara iz gradske električne mreže. Sada munja može da prođe samo preko kablova kablovske, kablova od telefona i sličnih drugih instalacija ili direktno sa neba,a za ove druge stvari opet treba neka druga zaštita.
Sva ostala jeftina rešenja ne rade posao do kraja, nego samo delimično, a to delimično ne znači ništa.
Produžni kabel sa zaštitom, a koji je iste cene kao i produžni bez zaštite, ne verujem da ima unutra ugrađeno ono šta je potrebno da bi zaštitio, a ne verujem ni onaj što je skuplji od običnog za samo 1-2€.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 19 Dec 2015, 15:45

Moj je najskuplji!

Trafostanica odmah do zgrade. Kabel do trafostanice i od nje u zemlji (niskonaponski i visokonaponski)! :uca: :fanzo:

Kad dođem u Sinj, čim zagrmi, sve radi na baterije ili spavam! :uca:
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

Odgovori

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”