pomoć kolega

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
adoni
_
_
Contact person: adnan

pomoć kolega

Post napisao adoni » 25 Dec 2015, 18:56

pozdrav ,molio bi jedan savjet kolega ,majstora za računare imam kompjuter u servisu do sada mi je radio bez problema ,nije neka klasa a meni treba samo za internet i učenje nekih stvari za servis ,molim vas kako da poboljšam komp . htio bi da kupim komponente i da zamjenim koja ,kakva grafička .hard disc, procesor memorija ili nešto drugo ,pošto to neradim i to je za moju upotrebu ništa posebno i skupo hvala unaprijed

Stolle
Site Admin
Site Admin

Re: pomoć kolega

Post napisao Stolle » 25 Dec 2015, 19:01

Misliš da imamo vidovnjake ovde?
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

adoni
_
_

Post napisao adoni » 25 Dec 2015, 19:21

mislio sam na osnovu iskustva koje su karakteristike prosječnog komp. nism imao namjeru da se zezam netrebaš odmah tako reagovati pozz

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 25 Dec 2015, 19:25

Pa kako da ti odgovore kad nema nijednog jedinog podatka kakvu konfiguraciju imaš i na šta hoćeš da promeniš?

vlatkocopa
gx
gx
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Post napisao vlatkocopa » 25 Dec 2015, 19:45

Po meni nadogradnja starijih PC uvek izadje skuplja nego da se uzme neka bolja polovna masina :pivopije:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 25 Dec 2015, 21:07

Nakon 3-5 godina od nabave kompjutera više nema smisla nadograđivati isti jer uglavnom se nove komponente ne slažu previše sa starim, ni u pogledu prikključaka ni u pogledu taktova, i sl.. Osim možda periferijskih dodataka!

Prema tome, jedino možeš nabaviti novi, gdje su komponente dobro usklađene ili toga nastaviti koristiti sa operativnim sistemom koji ga može u potpunosti iskoristiti.
Takvi OS su neke Linux derivacije poput Lubuntu, Lite, Pepermint OS, Elementary OS i Puppy i sl.

Ako ti isključivo treba za Windows programe kojih alternativa nema na Linuxu, onda si loše sreće!
Moji svi stari kompjuteri rade i dalje. Jedino je najnoviji laptop na Windowsima! :yeah:

Specificiraj svoj komp i koje ti aplikacije točno trebaju.
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 26 Dec 2015, 08:00

Kolege su ti vec sve rekle, ono sto se moze uciniti je dodati jos memorije ako ima slobodnih slotova a sve ostalo je neisplativo.

acoa
_
_

Post napisao acoa » 26 Dec 2015, 11:59

Jedino sto moze da znacajno poboljsa i ubrza racunare starije generacije je ugradnja ssd hard diska umesto postojeceg ako na ploci imas sata konektor, razlika i drasticno ubrzanje se odmah osete a dodavanjem memorije do recimo 4gb i svezom instalacijom win7 dobija se vrlo upotrebljiv racunar za manje zahtevne aplikacije

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 26 Dec 2015, 15:28

Tako je. Dodavanjem SSD diska računar se puno ubrza.
SSD se može montirati iako računar nema SATA konektor, jer se može koristiti SADA-IDE adapter. Ubrzanje je opet primetno, drastično.
Naravno i dodavanje memorije je apsolutno potrebno.

No, ima jedan mali veliki problem sa SSD na starije računare.
Poneki SSD diskovi na XP OS ne izdrže puno iako se sve podesi kako treba. Crknu u momentu kada računar treba da ode u slip mod. Računar ode u slip mod, ali se više nikada ne probudi.
Neki SSD rade duže, čak i više od godinu dana, a neki rade oko mesec dana.. Ovo je moje iskustvo sa 4 različita SSD diska na XP OS i sa različitim matičnim pločama.
Nakon popravke SSD diska i montiranje istog na win7 OS (na iste matične ploče) SSD rade bez problema.
Neki SSD diskovi se mogu popraviti, a neki ne.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Post napisao goranfri » 26 Dec 2015, 18:03

Kupuj Samsung SSD sa 5 god garancije :lala:

adoni
_
_

Post napisao adoni » 26 Dec 2015, 18:14

hvala svima tražio sam pomoć i dobio od stručnjaka ,sad mi je sve jasnije lijep pozdrav i hvala još jednom

Kole
_
_

Post napisao Kole » 29 Dec 2015, 08:32

I ja imam stari kompjuter i mislio sam da ga nadogradim, ali sam skapirao da je neisplativo pa sam odustao. Valjda danas nema ništa što brže zastareva od kompjutera. Čak se ne isplati kupovati ni nove komponente za stari kompjuter, bar ja tako mislim. Meni je recimo crkavala memorija dva - tri puta, ali sam našao polovne na pijaci i tako ga popravio. Ima dosta odbačenih kućišta, pa tako možeš doći do jeftinih delova.

Valjda će još da ti posluži, ako sam te razumeo ne tražiš ništa zahtevno, a posle gledaj neki bolji polovnjak...

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 29 Dec 2015, 15:51

Pa samo da surfuješ na netu ... treba 6 giga rama... i dual core.
Nekada su igrice bile zahtevne, e sada je to internet.. :mrgreen:

Sa starim računarom možeš na netu samo oglase da čitaš i to samo ako nema reklama sa strane lolzi
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 29 Dec 2015, 16:38

Uh, jeste. :-( I moj je već jako star. Ovako sve radi manje više dobro, ali net je već veliki zalogaj za njega i tu nastaju prave muke. Bez no scripta ili sličnih dva kod opere, No script i Stop Reclame, ne ide nikako. Ali tu su onda novi problemi. Ne otvara sve, pa treba odobravati, zabranjivati..... :? Onda stavim samo Stop Reclame i to je izgleda najbolje u ovakvom slučaju.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”