Gorenje W72Y2 curenje vode na elektroventilu

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
diksipiksi
_
_
Contact person: Marko
Specialty: computers

Gorenje W72Y2 curenje vode na elektroventilu

Post napisao diksipiksi » 11 Jan 2016, 01:20

Nov sam ovde, imam problem sa ves masinom Gorenje W72Y2 naime danas kada sam pustio vodu cuo sam kapljanje iste unutar ves masine. Posto sam predpostavio da to nije normalna stvar i da se do sada nije culo zatvorio sam vodu ali sam pre toga pogledao da li voda dolazi u posudu za prasak. Kasnije sam pustio masinu da pere i ispod masine se pojavila bara. Zanima me sta je kvar i da li da zovem servis jer je masina jos u garanciji kupljena je mozda pre 2 godine. Jedini je problem sto sam od najblizeg servisa udaljen oko 100km pa se plasim da mi ne naplate nesto jer nisam imao do sada iskustva sa istim ili pak ako je neki laksi problem moze da uradi neki drugi majstor a da ne izgubim garanciju. Pomozite molim Vas ostao sam bez gaca :D :fanzo:

septembar
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770

Re: Gorenje W72Y2 curenje vode na elektroventilu

Post napisao septembar » 11 Jan 2016, 04:22

Pozdrav, dobro dosao na forum. Za pocetak otvori gornji poklopac,pa pogledaj vizuelno dal nije doslo do pucanja nekih od creva, el. Magnetnog venila ili creva kada-dozirna posuda. Verujem da problem mozes resiti i sam ,a tu smo i mi pa cemo ti izaci u susret. I dok se curenje vode ne otkloni uticnicu dalje od stekera da nebih doslo do mnogo vecih problema oko elektronike!! Ako nisi rad da pokusas sam ondah se obrati najblizem ovlascenom servisu da dodju da otklone kvar kad ti je uredjaj vec pod garancijom!!
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Kole
_
_

Post napisao Kole » 11 Jan 2016, 08:50

Da mašina nije u garanciji, svakako bih ti savetovao da probas da utvrdiš gde je kvar i ako si u stanju i imaš odgovarajući alat, pokušaš da ga otkloniš.

I ja sam za mnogo što šta sam svoj majstor, a pomaže mi literatura i ovaj forum.

Ali pošto jeste, ja mislim da se može desiti da izgubiš pravo na garanciju, čak i ako otkloniš uspešno ovaj kvar, a desi se da nastupi neki drugi, možda i ozbiljniji da jednostavno skinu odgovornost sa sebe, tipa "to je otvarano, to su popravljala nestručna lica, ne priznajemo garanciju". A ti bi recimo imao još dve tri godine garancije.

Tako da sam na tvom mestu, ja bih zvao servis.

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mica
Specialty: whitegoods

Post napisao bimba1958 » 11 Jan 2016, 10:48

prvo nisi trebao nista da diras ako je u garanciji ,ne bi trebalo da ti naplate dolazak,to serviser resava sa firmom sa kojom ima ugovor o ovlascenom servisu,nije vazna kilometraza.Bar je nekad tako bilo,ja sam do pre 4 godine drzao garancije.A servisi su sada na najmanjoj udaljenosti od 50Km.Ali sve opet zavisi od servisera,ima nekih koji hoce preko leba pogacu,pa postoji mogucnost da ti trazi neke pare ,ali ti trazi racun obavezno!!!!!!!Spremi fiskalni racun i overeni garantni list sa koga ce serviser uzeti jedan kupon kako bi pravdao dolazak i popravku. :pivopije:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

diksipiksi
_
_

Post napisao diksipiksi » 11 Jan 2016, 13:13

Hvala i bolje Vas našao. Sada sam se čuo sa ovim iz servisa rekli su ako nešto ne ulazi u garanciju da ce mi naplatiti. Vrlo rado vih je ja sam popravio svi amo verujem ovde tj većina sami svoji majstori i to popravljanje bez majstora em je iskustvo em je osecaj divan :) Ne znam da li da skinem taj gornji poklopac da vidim sta je. Jer kako sam video pošto voda ne ide u posudu onda je uzrok ili elektroventil ili creva. Da li pomenuti podležu garanciji? :oklagija

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mica
Specialty: whitegoods

Post napisao bimba1958 » 11 Jan 2016, 15:13

ne otvaraj nista-neznas kakav ce serviser da dodje(ako je od ovih mladjih nadrndanih),obicno vole da treniraju strogocu,sve podleze garanciji.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

diksipiksi
_
_

Post napisao diksipiksi » 11 Jan 2016, 16:06

Hvala Bimba :tooo: videću kako ću proći pa javljam šta je bio problem i javljam Vam. Bolje pitati nego doći u neprijatnu situaciju. :) :lala:

diksipiksi
_
_

Post napisao diksipiksi » 15 Jan 2016, 21:10

Dolazili su iz servisa probem je bio u elektroventilu, na njemu je kapljala voda, iskrivio se nešto. Usput su promenili i grejač i onu kukicu na vrata. Nemam reči, sve o njihovom trošku i u brzom vremenskom roku. Hvala svima na pomoći.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”