Mišljenje stručnjaka - frižider Indesit BIAA 14PX

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
ajet0
_
_
Specialty: tv-multimedia

Mišljenje stručnjaka - frižider Indesit BIAA 14PX

Post napisao ajet0 » 15 Jan 2016, 21:52

Imam priliku da jeftino nabavim sledeći kombinovani frižider, Indesit BIAA 14PX.
To je model bez NoFrost tehnologije, inox boja, visina 200 cm.
Kakvo je generalno mišljenje o Indesit frižiderima, ili ako neko zna baš o ovom modelu? Koliko vidim, ima ga na svim Indesit sajtovima evropskim, reklo bi se model kao i za EU.
Zanima me da li konkretno ovaj model ima PURE WIND funkciju, na pdf uputstvu koje sam našao stoji * i sitnim slovima da zavisi od konkretnog modela, a uputstvo je naravno skoro generičko za celu seriju.
Šteta što nije u toku neka akcija za produženu garanciju, tako da važi samo 2 godine.

ajet0
_
_

Re: Mišljenje stručnjaka - frižider Indesit BIAA 14PX

Post napisao ajet0 » 16 Jan 2016, 18:07

Niko ništa...?
Mislim, znam da je savet da se uzme Total NoFrost, ali vredi li ovo uzimati za 34k ili ne?

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 17 Jan 2016, 09:00

Nema ko sta da kaze, sve je to slicno i generalni savet je da se uzme nesto sa sto duzom garancijom.

ajet0
_
_

Post napisao ajet0 » 17 Jan 2016, 10:36

Kakav bi konkretno bio ovaj nofrost model za buduće popravke, da li bi bile skupe, da li ima delova i sl...

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 17 Jan 2016, 11:14

Ja sa Indensitom no-frost nemam dobra iskustva.Problematicna je elektronika na njima i veoma skupi delovi.Obicni,(samootapajuci)nisu toliko zastupljeni kod nas,tj nemam puno iskustva sa tom markom.Nemoj samo Beko rashladne uredjaje da kupujes ni obicne ni no-frost.LG se dobro pokazao(no-frost),Samsung imali su problema sa grejacima itd.Nama majstorima nije lako da dajemo odgovore na pitanja sta da kupim zato sto kvalitet uredjaja vise nije na nivou starijih uredjaja,a ljudi su navikli da im ti uredjaji traju dugi niz godina.Najbolje je da uzmes uredjaj koji ima garanciju 5 godina i da ima dobru servisnu podrsku kod nas,ostalo je sve lutrija.Ja licno bi gledao samo no-frost uredjaje,jer i ako dodje do kvara na njemu moze da se popravi,sto nije slucaj kod samootapajucih uredjaja.Mislim konkretno na curenje isparivaca,sto je inace najcesci kvar kod njih....
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Post napisao goranfri » 17 Jan 2016, 22:35

Ja ne kapiram šta bi ti voleo da čuješ ?
Sva bela tehnika u zadnjih 15 god je kratkog veka, niti jedan neće raditi 20-30 god kao nekada što je bio slučaj.

Traju 7-8 god i to ako imaš sreće i ćao.

Za opravke su svi manje više skupi , skupi u odnosu na cenu novog uređaja. Nekada je frižider neki veći strani koštao 1500-2000 DM i opravka od 300 DM nije bila skupa.

Danas fružider košta 200-300 eu i sve je skupo .

Što duža garancija je bitna stvar po meni. Ja sam kupio uređaje koji imaju 5 god Garancije i to su bili u tom momentu Gorenje i Candy.
Potrefile se akcijske cene i garancija 5 god.

Eto , nadam se da sam ti pomogao i svima budućim koji pitaju šta je dobro , šta da kupim i slično.

ajet0
_
_

Post napisao ajet0 » 18 Jan 2016, 21:18

Hvala svima na odgovorima, pomogli ste mi, mirujem za sada, čekam povoljnu cenu + 5 godina garancije...

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 19 Jan 2016, 18:49

Frigoservisbata e al si me sad zamislio :shock: Ja sam pre neko vreme pazario Beko frižider kombinovani i jedan od ona dva dela za zamrzavanje se pretvara u dio za održavanje-ćime se dobije najveci prostor za održavanje od svih postojećih frižidera na našem tržištu.Koštao je ko neki manji auto a i toliko je velik :mrgreen: Dobio sam 5 godine garancije i ako ide bar još toliko onda je to uredu...
-će izginemo ki Mančester

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 19 Jan 2016, 20:01

Bio sam njihov ovlascen serviser tako da ne pricam na pamet.Nek ti je sa srecom...Doduse nisam nekih godinu dana ovlascen,jer sam raskinuo ugovor zbog silnih reklamacijsa,a placaju jadno...U 70-80%slucaja sam pisao nalog za zamenu,jer se ne moze popraviti.Kombinovani uredjaji pustaju isparivaci,zamrzivaci sanducari,curi izolacija,no-frost crkava elektronika itd...Ima uredjaja koji rade ali vecina ne radi kako treba.Cak i termostati crkavaju na njima,mislim na obicne kombinovane....
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 19 Jan 2016, 20:50

Filka, bacaj ga pre nego se pokvari. :mrgreen: Samo ga napuni pivom pre bacanja.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 24 Jan 2016, 13:39

Filka, ja doniram dvorište za tvoj bačeni frižider ako ga napuniš pivom! :mrgreen:
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

septembar
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770

Post napisao septembar » 25 Jan 2016, 14:10

Nema vise uredjaja kao nekada,ovo sad je propast,najgore od svega je sto se uredjaji kvare u garantnom roku,pa eto kakvi su nam proizvodjaci uredjaja!Savijaju tankozidne cevi,te se brzo isposte i eto ti problema a ni kompresori vise nisu kao nekad...Sad motaju namotaje od recikliranog koje kakvog bakra.Nemas vise ni cestit kompresor da kupis da sluzi bar 10god. :oklagija Po meni su najgori uredjaji na r600 sto se tice propustanja gasa..oni najpre popuste na cevima isparivaca.A,popravka se ne isplati. :m:
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”