Gree Change Premium GWH12KF K3DNA radi kao start stop

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
sandokan
_
_
Pridružio se: 25 Jan 2016, 12:42

Re: Gree Change Premium GWH12KF K3DNA radi kao start stop

Postod sandokan » 13 Okt 2016, 10:12

Duzina instalacije je 1m, nisu ispustali freon.Nije vakumirana vakum pumpom pre pustanja u pogon.Kada hladi leti prilikom pustanja cuje se pisak kao da nabija veliki pritisak i tom prilikom vibriraju cevi.To se desava na pocetku kad pustam klimu da hladi.Nisam uradio nista,Sad klima ,ova koja zeza, posle dva sata pustanja da greje radi kao start stop i na 9 stepeni.Proslu zimu sam iskljucio klime i pustio grejanje na gas na 15 stepeni,jbg za vise se nema para.Stvarno nije u redu da mi brisete dijagram na kojem se lepo vidi koji je tip i na koliko stepeni radi i pod kojim kapacitetom.Ko god me bude pitao da ugradi klime za grejanje imam da ih odgovorim da ne bacaju pare uz vetar.Bolje da ih potrose u kockarnici.

vasicmi
_
_
Pridružio se: 01 Okt 2008, 18:15
Kontakt osoba: Milenko Vasic

Postod vasicmi » 13 Okt 2016, 13:39

Minimalna dužina 3 metra.
Vakumiranje OBAVEZNO.
Sada ih bar naterajte da montiraju na 3 metra o njihovom trosku.Ako neće pozovite Uvoznika.
Pozdrav.

sandokan
_
_
Pridružio se: 25 Jan 2016, 12:42

Postod sandokan » 10 Feb 2017, 18:04

U medjuvremenu sam zvao servisera rashladnih uredjaja koji mi je ranije popravio frizider i zamrzivac,nisam znao da montira klime.Dogovorili se i dosao ispustio freon vakumirao vakum pumpom i izmerio i pustio novi freon u obe klime.Od tada nemam problema sa radom klime znaci greje i radi normalno i na -14 su radile bez problema.Bilo je nocu vecih minusa do -19 ali sam tad grejao na plin.Serviser kaze da obavezno ugradjuje gumice na nosace klime i da mu nije jasno zasto kolega pre njega iz drugog servisa nije ugradio.Zidovi su tanki zidani od sljakablokova jedan red pa se vibracija rada kompresora prenosi i jos nisu montirane gumice koje su bile u kompletu klime.Zato nocu pred spavanje gasim klime jer imam lak san.
Uglavnom to je to, problem rada klime resen vakumiranjem koje nije izvrseno pri ugradnji.Sa gumicama necu da se zezam, dok spavamo pustim gas a na manjoj temperaturi racuni nisu veliki i prijatnije mi je da spavam gde nije vrucina.

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 02 Avg 2006, 06:41
Fiksni telefon: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia

Postod fanzo » 10 Feb 2017, 18:50

Na temperaturama ispod 0°C nije preporučljivo klimu vaditi iz struje ako ćeš se grejati na nju.
U uputstvu za montažu bi trebalo da piše za minimalnu i maksimalnu dužinu instalacije.

Za grejanje na klimu, odvodno crevo treba skinuti, jer se sa njime sve zaledi. Odvod rešiti većim profilima cevi.

Obzirom da imaš garanciju na uređaj 24 meseca (po slovu zakona) i da je ugradnju izvršilo stručno lice registovano za takve poslove, prvo si trebao priložiti reklamaciju servisu koji je uslugu montaže izvršio. Ako sa njima ne možeš da se dogovoriš, onda prijava kod tržišne inspekcije. Zatim svaki dan zoveš tržišnu inspekciju da proveriš stanje tvoje prijave.

Ne smeš ovde javno da imenuješ nikoga ko je po tvom mišljenju loše izvršio posao, osim ako nemaš čvrstih i uverljivih dokaza za to.
Takođe ne smeš ni da imenuješ nikoga ko je dobro uradio posao.
Zbog zloupotreba.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

vasicmi
_
_
Pridružio se: 01 Okt 2008, 18:15
Kontakt osoba: Milenko Vasic

Postod vasicmi » 10 Feb 2017, 20:03

Jel i dalje mislis ono za kockarnicu Sandokane?

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”