Gree Change Premium GWH12KF K3DNA radi kao start stop

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
sandokan
_
_
Pridružio se: 25 Jan 2016, 12:42

Gree Change Premium GWH12KF K3DNA radi kao start stop

Postod sandokan » 25 Jan 2016, 13:09

Uzeo sam dve inverter klime Gree Change Premium GWH12KF K3DNA prvenstveno zbog grejanja u prelaznom periodu i dokle moze zimi u minus.Znaci nebi ih forsirao ako nemoze neki veci minus,za to ukljucujem centralno.Radi se o spratu kuce,sprat nema izolaciju a zidan je sljaka blokovima sa 4 komore i obicna bavalit fasada preko.Prozori su pvc petokomorni.Jedna klima greje 18 kvadrata a druga sa kojom imam problem 12 kvadrata.Ove klime rade kao start stop do nekih 4 stepena a ispod rade kao invertori.E sad je problem sto sam primetio da je nocu kad su bili ovi minusi od -12 do -18 da ova klima u manjoj sobi radi kao start stop ispod -10.Znaci stane pa se posle ukljuci i vuce 1300-1400 wati pa opet stane pa opet ponovo :shock: .Pre dve veceri sam primetio da iz invertorskog rada u start stop prelazi vec ispod -8,iznervirao sam se pa iskljucio obe.Sad ne znam sta da radim klime su uzete u avgustu i dobro hlade ali mi nije jasno ovo za grejanje?Situacija se bitnije ne menja ni kad otvorim vrata i grejem predsoblje i tako povecam zapreminu grejnog prostora.Moze neko objasnjenje?

Korisnikov avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 23 Sep 2014, 21:26
Kontakt osoba: aleksandar
Fiksni telefon: 00015391770

Re: Gree Change Premium GWH12KF K3DNA radi kao start stop

Postod septembar » 25 Jan 2016, 13:56

Jel znas mozda dali su vakumirane pri ugradnji??Dal nije bilo izmaglice napolju kada se to desavalo,pa zato cesto idu u defrost(otapanje)?
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

sandokan
_
_

Postod sandokan » 25 Jan 2016, 16:02

Montirane su bile u avgustu vreme je bilo suncano i suvo,radio je ovlasteni servis i nisu vakumirane pre pustanja u rad.Obicno ispod -6 retko da idu u defrost koji i inace traje 3-5 minuta kad je temperatura oko nule i malo ispod.Tada kad pocne da zeza na -9 ode u defrost i onda krene start stop mada ne cujem da kaplje voda sa tacne klime.Tad oko -10 je vazduh bio suv bilo je nocu i nisam gledao napolje dali je bilo izmaglice.

Korisnikov avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika

Postod septembar » 25 Jan 2016, 16:34

Strasno,sta reci. Zovi taj ovlasceni servis na reklamaciju da obave posao do kraja kako treba, po propisima i pravilima.Sto znaci minimalno 15 min vakumiranje dvostepenom vakum pumpom.. .. :uca:

sandokan
_
_

Postod sandokan » 25 Jan 2016, 16:59

To sam i mislio a i isao sam u servis samo je majstor bio na terenu.Cisto sam pitao da znam sta me ocekuje.Obicno u upustvu sve marke traze da se sistem vakumira mada sam citao da moze da se i pusti malo freona da on izbaci vlagu.Kad sam pitao koliko kosta montaza dobio sam odgovor 5000 din po klimi i cekao je reakciju da se odusevim sa cenom.Ja sam spremio vecu lovu i ocekivao da uradi sve kako treba.Al' nema veze sad cu ja platiti i za izvlacenje ,vaganje freona ,vakumiranje...a mozda i kompresor ima posledica od toga.Jos plus znam radnike koji su radili a i gazdinu familiju.Gledao sam po forumima da nema neko slicne simptome nepravilnog rada i nisam nasao, cisto da znam na cemu sam ,sad bi uzeo cekic i polupao klime i onako su komsije pricale neces se ti ogrejati na to.I bili su u pravu.

Korisnikov avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika

Postod septembar » 25 Jan 2016, 18:41

Pa pojedince koje mrze da nose vakum pumpu ili je nemaju oni tako i rade, odvrnu ventil na potisnoj strani a na usisnoj drze servisni ventil otvoren i to nazivaju vakumiranjem. :oklagija ako su tako radili i kod tebe, morace i punjenje da urade jel su inverter klime osetljive,na manjak gasa. Dovoljno je da fali 20-30 grama i vise to nije to, odmah brljavi na grejanju

sandokan
_
_

Postod sandokan » 25 Jan 2016, 18:57

Hvala na odgovoru,znaci ako ima manjak gasa onda ne radi automatika kako treba,bas tako je i radila.Inace imao je vakum pumpu bila je u kombiju ali je nije vadio ni prikljucivao (to je pumpa koju pogoni el motor http://www.infozonet.rs/members/_new_sh ... 9fc9/0.jpg ).U svakom slucaju hvala na odgovoru,a majstora kad vidim pitacu da vidim sta ce da mi kaze a za dalje ne znam zbog garancije koga bi angazovao da mi to uradi kako treba.

Korisnikov avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika

Postod septembar » 25 Jan 2016, 20:35

Da, to je ta puma. Zasto bi placao bilo sta, oni su duzni da to odrade o svom trosku. Zovi ih na reklamaciju

Korisnikov avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 20 Jun 2011, 16:03
Kontakt osoba: Mica
Specialty: whitegoods

Postod bimba1958 » 26 Jan 2016, 14:45

uvek ista stvar,montaza klime i pustanje u rad bez vakumiranja,pusti malo gas da izduva vazduh iz sistem pritegni holender i zdravo,naplate dobro, a kad se desi nesto ovako onda ih nema ili tada pocinje prodavanje magle musteriji.A sto je najgore kad do]e pravi majstor on tek onda nezna nista zato sto hoce da krene i uradi sve iz pocetka naravno po svim propisima i kako treba.Naravno to stranki-musteriji ne odgovara jer su predhoni majstor imali tako dobru zvaku pricajuci im Grimove bajke i ubedili ih da su oni upravu i tada pravi majstor se fakticki bruka.Dosta smo pisali i komentarisali i ovakve teme,ali na zalost.Stranke uvek hoce da prodju jeftinije,a posle daj pomgaj klima ne radi.Neznam sta da kazem,ako ti dodju ponovo isti garantovano nece nista postigniti.Nije fora imati hilti ,alat za pertlovanje cevi i postati majstor za klima uredjaje ,99,99 posto njih i nezna ni princip rada same klime ,a pojedini neznaju sta je Vakuum pumpa i cemu ona sluzi.Moj savet ti je nadji pravog i ovlascenog servisera,ili pisi propalo....nisi jedini i prvi koji je tako prosao. :uca: :pivopije: :pivopije:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

sandokan
_
_

Postod sandokan » 26 Jan 2016, 15:53

Da ne navodim ime servisa oni su i ovlasteni srvis ne samo za gree vec i za japance,lg ,mide-e itd.Znaci ja sam njih i angazovao zato sto su ovlasteni servis.Bez alata nema ni zanata,neko moze imati i najskuplji i najsavremeniji alat a opet nece biti majstor.Oko cene ugradnje se nisam pogadjao to sam i u postovima iznad naveo, kad sam dao 112,000 dinara za klime sad treba da se cicijasim za 10,000.Ako ima vlage u cevima za freon kompresor ce mnogo pre da pregori posebno ako se klima koristi za grejanje.Vlagu iz sistema nemoze da izbaci freon pod pritiskom vec ce vlaga da se zaledi i kasnije otopi.Ovo je isto kao kad odes kod auto mehanicara i kazes mu zameni ulje on uzme pare kaze da je zamenio i sve je u redu i tebi posle zariba motor.Za sta sam ja onda njega platio?

Korisnikov avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika

Postod bimba1958 » 26 Jan 2016, 17:56

pa ipak ne bi da idem puno u dubiozu-nema motaze i pustanja klime u rad bez obaveznog vakuumiranja,(Nike bi puno vise i studioznije o tome pisao)ali ako je ovlasceni servis,on treba da overi i garantni list posle montaze klime,a i pored toga danas ima imnogo ovlascenih servisa pa evo sta se dogadja .Sami ste napisali da klima nije vakumirana pre pustanja(tada ste trebali da reagujete)niste trebali da platite montazu, i........????????????? :pivopije:

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu
Pridružio se: 21 Mar 2010, 11:35
Kontakt osoba: NIKE

Postod nike » 26 Jan 2016, 23:33

Vakumirali ili ne, ta klima neće da radi na -10 i niže!
Znači vako, instalateri su zasarali, ali svejedno, ta klima neće da grije kad je vani -10!
Razlog je..... Malen izmjenjivač! Nema žetve na njemu, nada, njente... :roll: :roll: :roll:
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!

sandokan
_
_

Postod sandokan » 27 Jan 2016, 09:15

A kako se manifestuje granica upotrebljivosti klime pri grejanju?Jel' duva mlak vazduh i nemoze da odrzava temperaturu ili nesto drugo problemi u radi i sl?U sustini ona meni vrsi posao i do -5 ,a na nekih -10 ova u vecoj sobi je vukla 1000-1100 wati a u manjoj 800-900 vati.Drugo, oni su u specifikacijama naveli da moze da greje do -20 a hladi do -15 podrazumeva se dobro izolovane kvadrature koje su takodje naveli u specifikacijama.Na primer Rusi za 12-ice za grejanje preporucuju do 20 kvadrata.Velicina spoljnje jedinice je 31 kg znaci nista manje od ostalih u klasi i klasi iznad,ima elektro ekspanzioni ventil ,invertorski motor kompresora ne sa neodmijumskim magnetima ali to nije A+++ klima.Mene buni zasto na -12 radi kao start stop,ukljuci poweca potrosnju na 1300-1500 wati i onda iskljuci i posle opet.Na vecem minusu nije pozeljno svaki cas da pali i gasi kompresor?

Korisnikov avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika

Postod septembar » 27 Jan 2016, 16:19

Bas tako,mnogo slabiji ucinak grejanja(duva mlako)!Po meni su gree klime ok i pouzdane su..Nelogicno je da nece da radi do -20 kao sto je navedeno u sertifikatu.Ja sam kod mog gazde u firmi ugradio letos 6 gri klima obicni splitovi 4 na r410 i 2 na 407 sve su 18000 buta i sad po ovim minusima su grejale normalo,bez ikakvih problema,nagruvaju u pogonima temp 25-26s. Ja sve mislim da je to do nekvalitetne ugradnje bez vakumiranja a i 99% zbog manjka freona...Jesi je probao na turbo da radi ili sa max zadatom temperaturom?sta se onda desava,dal radi kompresor punom snagom

sandokan
_
_

Postod sandokan » 27 Jan 2016, 22:20

Turbo mod sam samo jednom ukljucivao i jedino sto sam primetio da jako duva ventilator unutrasnje jedinice i temperatura vazduha nije bila nista veca.Cini mi se da u upustvu pise da da se pritiskom na turbo mod samo pojacava brzina ventilatora.Sto se tice grejanja one greju i na -10, -18 zadatih 20 stepeni ali me buni ovaj on-of rad invreter klime na takvom minusu.Posto je ovde kod mene kasno nocu bilo ispod -10 nisam najbilje ispratio rad jer sam spavao.Problem je sto vec od 1200 wati potrosnje klime, prenose se prilicno vibracije na zid tako da budi i ne da normalno spavati.Posebno iritira taj on-of rad.Gumice nisu stavljene na nosac, majstor me nije ni pitao da li da ugradi ni uz doplatu.Cujem komentare da te gumice brzo propadaju od suncevog zracenja a da ako se montiraju ne prenose vibracije na zid ali se onda vise trese spoljna jedinica pa se vise cuje.

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu

Postod nike » 29 Jan 2016, 07:54

gree.JPG

Trgovci uvijek seru!

Korisnikov avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika

Postod bimba1958 » 29 Jan 2016, 11:12

dijagram sve kaze(ko ga zna procitati). :uca: :pivopije:

sandokan
_
_

Postod sandokan » 11 Feb 2016, 17:28

Ovo je klima do -20,ta za -15 je za zemlje sa toplijom klimom od nase.
Prikačeni fajlovi

Change_9-12K KLIMA.bmp [ 208.4 KiB | Pogledano 2463 puta ]

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu

Postod nike » 12 Feb 2016, 08:10

Ne znam odakle ti taj diagaram. Ovaj moj je iz service manuala za model koji je u naslovu teme!

Kod: Obeleži sve

http://resource.comfortup.com/is/content/Watscocom/Gemaire/article_1365692167303_en_sm.pdf?fmt=pdf

vasicmi
_
_
Pridružio se: 01 Okt 2008, 18:15
Kontakt osoba: Milenko Vasic

Postod vasicmi » 06 Apr 2016, 23:24

Kasnim za ovaj post.Bio sam privremeno odsutan,pa ako nije problem da pitam:
1.Jesu li ili nisu ipustali freon?,
2.Kolika je duzina instalacije?
3.Proslo je dosta vremena od tvog problema pa jesi li nesto uradio ili nisi nista?

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”