Samsung AQ18FEN problem

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
vdeki
_
_

Samsung AQ18FEN problem

Post napisao vdeki » 27 Jan 2016, 22:40

Pozdrav,
Problem se ocitava u tome sto ventilator unutrasnje jedinice nece da se iskljuci gasenjem klime na daljincu ili rucno i trepce zelena led lampica. Funkcije klime rade tipa grejanje, hladjenje, krilca, tajmer itd, sem brzine ventilatora koja je uvek na max brzini.
Uvek kada zelim da iskljucim klimu moram cupati kabel iz stekera.

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Re: Samsung AQ18FEN problem

Post napisao goranfri » 28 Jan 2016, 13:14

Da li ste merili neke napone , vrednost sondi itd ?

vdeki
_
_

Post napisao vdeki » 28 Jan 2016, 14:01

Nisam nista merio, posto nisam neki elektronicar da se razumemo. Skinuo sam napojnu plocu i tamo sam video jedan naduvan kondenzator od 1000uF 35v koji sam zamenio ali nazalost nista se nije promenilo. Kuckao sam releje da nisu mozda ostali blokirani i nesto merio zujalicom ali mi ta ploca deluje ok. Sonda unutrasnje temperature radi posto sam menjao temperaturu od 24-28c. Relej kompresora takodje radi ukljucuje-iskljucuje ga. E sad to se desilo kad su bile one magle u decembru. I primetio sam da je bilo jako puno kondenzata koji je curio iz sp.jedinice. Zelena dioda trepce kad se ukljuci kabel u zid. A kad se pritsne on na daljincu ostaje da svetli kao da klima normalno radi. Ostaje mi mozda jos solucija da vidim senzor ventilatora i ta plocica sa komandama.
Da li mozda znate koliki bi trbali biti naponi ili neke struje da eliminisem problem napojne ploce?
Hvala!

septembar
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770

Post napisao septembar » 28 Jan 2016, 16:08

Ispitaj i triak i hal senzor..Jel reaguje na promene brzina izduvavanja?Releji nemaju veze sa unutrasnjom jedan ti je od kompresora,drugi od spoljnog ventilatora.
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

vdeki
_
_

Post napisao vdeki » 28 Jan 2016, 17:03

Neznam kako se to radi...da li mora da se odlemi ili moze direktno sa ploce?

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 28 Jan 2016, 20:00

Mislim da je najpametnije da pozovete nekog servisera,jer koliko sam razumeo Vi se bas i ne razumete u klima uredjaje.Tesko je uz Vas opis kvara stvoriti sliku sta se tu desava,najbolje bi bilo da se pogleda na licu mesta..
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

vdeki
_
_

Post napisao vdeki » 28 Jan 2016, 21:19

U pravu ste, ne razumem se u klima uredjaje. Mislio sam da je neko mozda imao ovakav ili slican problem pa da ga resim sam ako mogu. A sto se tice kvara stvarno neznam kako da Vam drugacije objasnim.

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 28 Jan 2016, 23:31

Pa kad kazete da Vam blinka zelena lampica ja ne znam koja,jer na toj klimi ima dve zelene lampice.Ventilator radi stalno i kada je samo ukljucena klima u struju ili kada je u rezimu grejanja?Kako se ponasa kad se prebaci na hladjenje?Kako radi u rezimu samo ventilator,da li tada menja brzine?Blinkanje zelene lampice od (run) signalizacije je normalno kad se prvi put ukljuci u struju dok se ne pusti rad preko daljinskog,posle toga,ako ne dodje do nestanka struje ona treba da bude ugasena pri normalnom iskljucenju sa daljinskim.Druga zelena lampica(timer) ako blinka kvar moze da bude nesto drugo.Ventilator kada je klima u rezimu grejanja ima zadrsku prilikom gasenja uredjaja da bi rashladila isparivac i to moze da potraje par minuta,zato mi nisu bas najjasnija objasnjenja iz prvog posta.Spominjali ste da ste ispitivali sonde i da menjaju temperaturu!Gde menjaju temperaturu na daljinskom ili ?Ako menja na daljinskom to nema veze sa ispitivanjem sondi?

Edit:Vidim da Vam pise da ste iz Subotice te Vam preporucujem da pozovete kolegu koji je ovde registrovan i koji ce Vam verovatno resiti problem...

memberlist.php?mode=viewprofile&u=3880

vdeki
_
_

Post napisao vdeki » 29 Jan 2016, 17:12

Lampica koja blinka je prva od gore - OPERATION i to samo kad ustekam u zid a kad pritisnem ON na daljincu ostane da svetli- ne blinka i to je OK.
Ukljucio sam u struju, ventilator ODMAH radi nekom brzinom, lampica operation blinka, cekam par minuta da se ugasi i palim klimu i onda se pojaca brzina ventilatora na max.brzinu.
Probam dugme TURBO- svetli crveno a ventilator ne reaguje i radi i dalje na max.
Probam dugme BRZINA VENTILATORA isto ne reaguje radi na max.
Ventilator un.jedinice radi uvek cim ustekam u struju.On odmah radi bez obzira na rezim rada i ne reaguje na komande za povecanje ili smanjenje brzine.
Ugasim klimu, gasi se zelena lampica, smanji se brzina ventilatora ali i dalje radi.
Podesavanje temperature grejanja radi preko daljinca.
Nisam ispitivao sonde.Neznam!!! Ima jedna crna koja je mislim sobna i druga je prikacena za isparivac ali ja to necu dirati.
Hvala u svakom slucaju, pozvacu u ponedeljak servis.

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 29 Jan 2016, 19:09

Sad je jasno..Problem je do elektronike i verovatno treba ploca da se zameni....

vdeki
_
_

Post napisao vdeki » 29 Jan 2016, 20:25

Da li mozda znate cenu ploce i gde bi se mogla nabaviti? Moze i na PP. Hvala!

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 29 Jan 2016, 22:43

Ja sam prosle godine nabavljao oko 50 evra je bila..Pozovite neki servis oni znaju gde moze da se nabavi,a i kad se postavi nova treba odgovarajuci kod da se ukuca da bi mogla da radi.U svakom slucaju morate servis neki da pronadjete da bi bilo sigurno to sto sam Vam ja napisao..Mozda moze ta vasa ploca da se namesti...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”