Problem sa infra roštiljem AKA Electric G 2000 fs

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Kole
_
_

Problem sa infra roštiljem AKA Electric G 2000 fs

Post napisao Kole » 22 Feb 2016, 15:11

Imam problem sa ovim električnim roštiljem AKA Electric G 2000 fs iz bivše Istočne Nemačke (DDR). Ovaj roštilj super peče meso, a naročito piliće mnogo bolje nego u običnoj rerni.

Ali kad sam prošli put pekao pile, iz nekog razloga u jednom trenutku ražanj je prestao da se okreće, a grejači su naravno nastavili da greju, i dok sam ja primetio da se ne okreće, pile mi je izgorelo sa jedne strane (srećom samo kožica).

Ja sam krenuo mehanički da vrtim ražanj levo desno, začulo se pucketanje i on je ponovo počeo da se okreće, i ispekao pile do kraja. Tako da je on proradio, ali se brinem dokle, i moraću da ga kontrolišem stalno da ne stane opet i spali mi pile, to jest ako se to desi da ga odmah isključim.

Imate li vi iskustva sa ovakvim problemom? Da li je oslabio elektromotor ili je reč o prenosu? Meni se prenos čini verovatnijim (pomislio sam da je prezubio), jer pretpostavljam ako je motor da ne bi više proradio? Da li da ga otvorim i podmažem, ili da ne diram ništa pošto je proradio?

Nažalost, kakav god da je problem, gotovo 100% da deo ne bih mogao da pronađem, tako da samo mogu da probam nešto da improvizujem, pa dok radi radi.

Hvala i pozdrav.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Problem sa infra roštiljem AKA Electric G 2000 fs

Post napisao jaro » 22 Feb 2016, 19:44

Ja mislim da u bg ima majstora koji to mogu da srede :pivopije:
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

vlada69
gx
gx
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Post napisao vlada69 » 22 Feb 2016, 20:16

Skini poklopac gde je motor i prenos pa ga uključi i kad stane da vrti pogledaj da li ti motor vrti ili negde proklizava u prenosu .

Kole
_
_

Post napisao Kole » 23 Feb 2016, 09:34

Ovo je dobra ideja, skinuću poklopac pa ću da uključim. Ako stane, videću šta je problem, ako ne stane, i to je u redu.

A taman mogu i da ispečem neko pilence za nedeljni ručak.

Pozdrav,

Kole

Kole
_
_

Post napisao Kole » 29 Feb 2016, 08:49

Ovaj put nije stao. Zaključujem da je prošli put verovatno proklizao u prenosu. Odlučio sam da za sad ništa ne diram, pa ako se proklizavanje ponovi, videću za dalje.

Pozdrav,

Kole

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”