Minipekara

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderators: goranfri, nike

Forum rules
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Post Reply
Stolle
Site Admin
Site Admin

Minipekara

Post by Stolle » 15 Mar 2016, 20:26

Ima li ko, koristi li, vredi li kupiti, pozitivne, negativne stvari?
Nisam nikad probao hleb iz minipekare. Pogledao sam par videa na you tube, ali najbolja je proba naravno. Da ne bude samo još jedan aparat koji je posle prve probe otišao u podrum i samo zauzima mesto.
Vidim da su Panasonic kao najbolje, a i najskuplje. Na akciji trenutno imam TEFAL PF3101 za oko 100€, ovde kod nas joj je cena od 14220 pa do 19490 din.
Kapacitet 1kg, 15 programa, Program za pecenje hleba ukljucujuci i hleb bez glutena, 3 odabira težine (500g, 750g i 1000g), Tri nivoa zapecenosti, Odloženi start 15h,Automatsko održavanje toplote nakon završetka pecenja: 1 sat
Neki moj zahtev, ako bih uopšte rešio da kupim, bio bi da ta posuda za pečenje ne bude sa teflonom. Ako to uopšte može da se bira. :?:

vlada69
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Re: Minipekara

Post by vlada69 » 15 Mar 2016, 21:36

Jeo sam hleb iz mini pekare od belog brašna i od integralnog . Meni je mnogo ukusniji od kupovnog. Što se tiče posuda ja sve koje sam video su aluminijumske presvučene iznutra teflonom. Taj teflon posle izvesnog vremena počne da se skida , ljušti i veoma lako se izgrebe . Usled korićenja se najviše pohaba bronzana biksna kroz koju prolazi osovina remenice i tada spadne kaiš-remen. To je moje iskustvo , do sada sam ih mnogo popravio.

Proko
gx
gx
Phone number: 38122310545

Post by Proko » 15 Mar 2016, 23:34

Od kako sam kupio takvu pekaru, nisam kupio hleb u prodavnici. Od tada je prošlo 25 godina.
Naravno, ta prva nije trajala svo vreme, iako je bila mnoogo kvalitetnija od sadašnjih. To je bila Sanyo i koštala je 800-900DM. Posle dosta godina je propao semering, pa sam stavljao gumeni za uljne dizne za automobil. Kada je na kraju propao i teflon i kaiš, nabavio sam drugu po deset puta manjoj ceni. Toliko i vredi! Između ostalog, i softwer je glupo napravljen tako da kada testo uskisne, on ga još jednom promeša, i nikad nije kao na onoj prvoj. Pošto je posuda nešto veća, uglavnom sredina upadne, a i ne ispeče se tako dobro, jer je znatno veća masa testa. Najbolje rezultate (kao nekad) supruga postiže tako što pekari "uzme" testo pre poslednjeg, fatalnog mešanja i stavi testo u dve modlice i pečenje završi u rerni.
Znači, ako kupuješ pekaru gledaj da posuda bude što manja.
Ateisti su obično ljudi koji o vašoj religiji znaju više od vas. Zato i jesu ateisti.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post by Stolle » 15 Mar 2016, 23:49

Nešto velika mi ne treba. Vidim da ih najviše ima za količine 0,5, 0,75 i 1kg. Panasonic je oko 250€, možda je dobra, ali to mi je previše. Ovde može da se nađe integralno, bražno od raži i heljda od ljudi koji sami to uzgajaju i samelju i to je najbolje. U brašnu koje se kupuje opet ima aditiva, ali i kao takvo je mnogo bolje nego hleb iz pekare koji je prepun svega.
A najgore od svega, ako ne gledamo sastav je gnjecav, kao testo hleb iz pekara i to često ne mogu da podnesem. Ako ga stavim u rernu da ga dopečem, mora da se skroz presuši, inače mu ukus nije nikakav. Presušen opet nije baš dobar.
A razmišljam o kupovini i zbog zdravlja naravno.
Vidim da ima sa jednom i sa dve mešalice. Kao i dvodelne posude. Neke imaju i posude za baget.
Znači, bolje je koristiti kao mešalicu, a ispeći u šporetu.

Proko
gx
gx

Post by Proko » 16 Mar 2016, 00:08

Stolle wrote:Znači, bolje je koristiti kao mešalicu, a ispeći u šporetu.
To nije važilo za onu Sanyo od pre 25 godina. I još nešto, osim što je supruga probala na početku, nikada nije koristila suvi kvasac, već uvek onaj klasični. I hleb samo od integralnog brašna nikada nije tako dobar kao kombinacija. Najbolje je probom doći do optimalnih srazmera.
I jedna mala tajna...stavi u testo (u brašno, pre mešanja) dve tri suve grožđice. To jeste puno hemije, ali je količina kontrolisana, a daje odlične rezultate...dugo ostaje svež hleb.
Ateisti su obično ljudi koji o vašoj religiji znaju više od vas. Zato i jesu ateisti.

vlada69
gx
gx

Post by vlada69 » 16 Mar 2016, 09:28

Posude sa jednim mešačem su manje i bolje ispeku a one veće imaju dva mešača . Dešavalo mi se da sredina hleba upadne ili da u sredini bude ne pečen ali to se sredi kada se nađe pravi odnos sastojaka . Mislim da od čistog integralnig ili heljdinog brašna ne može da se ispeče hleb u toj pekari nego mora da se pomeša sa belim brašnom . Uz pekaru se dobiju recepti za razne vrste hleba i kolača .

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post by Kobac » 16 Mar 2016, 10:27

Mi smo to koristili neko vreme i kako je zaista hleb divan posle nekog vremena kada smo shvatili da nas cetvoro za rucak pojedemo ceo hleb smo jednostavno odustali od daljeg pravljenja.
Najbolji je bajat hleb, najduze traje. :mrgreen:

dzafer
gx
gx

Post by dzafer » 16 Mar 2016, 10:38

Dali govorite o ovoj pekari stranka rece da to koristi dosta dugo i da je zadovoljna s tim..
viewtopic.php?p=281177#p281177
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Proko
gx
gx

Post by Proko » 16 Mar 2016, 17:35

Jedna slika od recepata, koje možete skinuti ovde: http://proko.rs/mamaBo/kuvar.php#
Hleb sa kestenom.
Kesten hleb.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post by Stolle » 16 Mar 2016, 19:23

Da, za takvu pekaru govorimo.

Ono što sam na brzinu video, tu ima jako lepih recepata. A i ono što je napravljeno na slikama fantastično izgleda.

Post Reply

Return to “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”