PHILIPS 20PT 1542/58S

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
batica
_
_

PHILIPS 20PT 1542/58S

Post napisao batica » 23 Apr 2016, 22:29

Televizor normalno radi kada je preko scarta uključen dvd ili sateliski reciver ali kada se priključi STB za prijem digitalne tv marke strong 8201 dobije se slika na sekundu dvei izgubi se Sa isljučivanjem stb-a i ponovnim uključivanjem javlja se isto (kao da je signal prejak i" ubija" sliku i ton . Reciver je 100 % ispravan priključivan na drugim televizorima . Šta raditi.Probani i drugi reciveri isto se ponaša .

Kole
_
_

Re: PHILIPS 20PT 1542/58S

Post napisao Kole » 28 Apr 2016, 16:26

Pre svega da naglasim da sam hobista, ali ja bih pokušao da priključim neki STB koji ima RF modulator, pa da vidim šta će biti. Ako nemaš takav STB, mislim da bi mogao da upotrebiš neki VHS video rikorder (oni nisu skupi, mnogi gledaju da ih se otarase), pa da priključiš STB na njegov SCART, a onda da probaš da se poslužiš njegovim RF modulatorom da bi doveo signal na televizor. Naravno da pri takvoj konstelaciji VHS rikorder prima samo jedan kanal od STB (i prosleđuje ga televizoru), tako da nije moguće istovremeno gledati jedan kanal, a VHS-om snimati neki drugi.

vlada69
gx
gx
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: PHILIPS 20PT 1542/58S

Post napisao vlada69 » 28 Apr 2016, 18:28

Imao sam sličnih problema na nekoliko TV-a sa nestabilnom sinhronizacijom . Problem sam rešio tako što sam na scart konektoru koji ide u TV otkačio žicu koja ide na kontakt br.8 to je kontakt za preklapanje AV . Televizor se neće sam prebacivati na AV pri uključivanju STB-a već će morati preko daljinca da se prebaci na AV . Eto probaj možda će i kod tebe to rešiti problem . :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”