Resiver za digitalne kanale Synaps TSD-2840

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
zar099
_
_

Resiver za digitalne kanale Synaps TSD-2840

Post napisao zar099 » 04 svi 2016, 01:44

Radio je ranije prilicno dobro,jes malo kocila slika povremeno na svim kanalima a vec su bili memorisani,kad sam odlucio ponovo memorisati kanale,izbriso je stare i poslje nemoze ni jedan kanal naci :lala: mislio sam da je do antene ali danas bio TV sa ugradjenim digitalnim prijemnikom slika na digitalnim kanalima iz susjedne HR odlicna,imate neki savjet sta bi mogao uraditi s njim inace ima i USB prikljucak? :pivopije: pozzz hvala

vlada69
gx
gx
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Resiver za digitalne kanale Synaps TSD-2840

Post napisao vlada69 » 04 svi 2016, 07:28

Kada slika koči obično bude zbog lošeg-slabog signala . Svaki risiver ima u opciji manuelne pretrage kanala informaciju o jačini i kvalitetu signala . Staviš na UHF kanale i ukucaš kanal ali moraš da znaš na kojim kanalima se kod vas emituju digitalni signali . U Srbiji se na 22 kanalu emituju sa Avale a na 24 kanalu sa Čota. Ako ne znaš na kojim kanalima onda kreni od 22 kanala pa prebacuj po jedan na više ali polako sa pauzom od 3-4 sukunde. Na nekom bi trebalo da se pojavi signal ako kažeš da sa drugim televizorom hvatas kanale . Gde se pojavi signal preko 50% pusti ga da nadje kanale. Pogledaj u meniju kako je podešen , koje kanale da skenira. Taj drugi televizor možda ima bolji prijemnik pa je pohvatao kanale i ako ti je salab signal na anteni. Ako nigde ne nadješ signal-ni na jednom kanalu onda ti je ne ispravan risiver.

zar099
_
_

Post napisao zar099 » 04 svi 2016, 20:29

Nesto neide probo sam podesit po svaki kanal posebno pa trazit ima opcija samo FTA ili NE sta bi trebalo biti probo sam i sa i bez ?Ispise neke kanala pri pretrazi tipa 21,22,23, u istom redu s njima ispisuje brojeve na pr 842000,858000 i sl i u istom redu ispisuje Failed...

vlada69
gx
gx

Post napisao vlada69 » 04 svi 2016, 21:37

Moguće je da ti je ne ispravan risiver . Ako imaš da pozajmiš od komšije ili prijatelja ispravan risiver ili da odneseš taj risiver pa da ga probaš na nihovu antenu tako ćeš biti siguran da li je u pitanju antena ili risiver . Ja imam jedan risiver koji nosim sa sobom pa gde nisam siguran stavim njega i vidim do čega je . Ovako izgleda na mom risiveru .
slika .jpg

zar099
_
_

Post napisao zar099 » 07 svi 2016, 01:50

Probo svasta,na Ruskom podrucju uhvati dva kanala al skroz deformisana slika,to sam radio kao na slici izaberem 23 ili 39-ti kanal pokazuje 80 % intenzitet,kvalitet 25 %,mozda je ipak preslab probacu kod prijatelja ima digitalnu antenu sa pojacalom,pa javim...Hvala pozdrav

vlada69
gx
gx

Post napisao vlada69 » 07 svi 2016, 07:30

Kvalitet signala ti je slab . Mora biti bar 50% jer ako je manje ili ne uhvatiš kanale ili i ako uhvati slika se zamrzava i secka . Problem ti ja na anteni ili eventualno na ant. kablu ili ant. utikaču .

zar099
_
_

Post napisao zar099 » 12 svi 2016, 00:27

Probo sam kod prijatelja ima kvalitetnu digitalnu antenu i pojacalo antensko uhvatio je sve kanale kod njega je kvalitet signala dosta bolji,malo koci i kod njega povremeno na nekim kanalima,vjerovatno je ovo jedan od jeftinijih resivera.Potrudicu se oko antene.Hvala na pomoci.Pozzz

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”