Pokretna-mobilna klima

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
vlada69
gx
gx
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Pokretna-mobilna klima

Post napisao vlada69 » 05 Jun 2016, 19:15

Zanima me koliko je bučna ova vrsta klima uređaja . Pročitao sam da stvara buku od oko 60dB ali ne znam koliko je to , da treba otvor u zidu ili prozoru za odvod toplog vazduha i da mora da se prazni kondenz. Koju veličinu treba uzeti za sobu površine15m2 ?

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463
Specialty: tv

Re: Pokretna-mobilna klima

Post napisao miodrag popovic » 05 Jun 2016, 21:10

Ja je imam nekoliko godina u servisu.viewtopic.php?p=166851#p166851
Za servis je OK,ne cuje se da radi.Medjutim svakako nije za spavacu sobu ipak kompresor i ventilator stvaraju buku.Buku bih opisao kao dva upaljena racunara.Ili kao turbo rerna.Ili kao ves-masina na ispiranju.Odvod toplog vazduha mora da ima,a ako izbaciva topli negdje i da uzima hladni,ja recimo drzim otvoren mali prozor na severnoj strani.Ova moja ima posudu za kondenz od 5 litara i kada napuni javi [blinka lampica],duva ali vise ne ladi,mada ima izvod-crevce da se provede negdje van,crevce je 5cm iznad nivoa poda.Kod mene je devetka za 36 kvadrata,nemoze da postigne zadatu temperaturu kad je najvruce ali zadovoljava.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 05 Jun 2016, 21:17

60db je 20 puta bučnije od 30db!
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

vlada69
gx
gx

Post napisao vlada69 » 06 Jun 2016, 07:34

Za spavaću sobu je . Zato i pitam da li je bučna , da li od njene buke može da se spava :?:

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 06 Jun 2016, 08:21

Zavisi koliko si umoran, moze i pored aerodroma da se spava kada se naviknes. ;)

Imao sam ja nekada davno sat sa kukavicom koji se oglasavao svakih pola sata. Svi su se cudili kako mogu tu da spavam ali ja je nisam uopste konstatovao.
U prevodu - nije to za spavacu sobu ali ako nema drugog resenja (split sistem) razmisli da li bi se navikao na buku koju pravi.

vlada69
gx
gx

Post napisao vlada69 » 06 Jun 2016, 09:14

Svestan sam ja toga da nekom smeta a nekom ne smeta buka ali sam pitao onako realno koliko je bučnija od split sistema odnosno buke koju pravi ventilator unutrašnje jedinice :?:

cubica
gx
gx
Warranty service: Profitech, ERG, Planet House, Vimport..

Post napisao cubica » 06 Jun 2016, 10:43

ja sam ih ugradjivao u trafike, manje lokale, kancelarije...nikada u spavacoj sobi. Zasto ne stavis klasicnu klimu? Nema spoljnjeg zida ili je daleko? ..nije ni to problem, mogu da se provuku bakarne cevi i 10 i vise metara, valjda ima mesta negde u sobi za unutarnju cak iako je soba u potkrovlju?

cuby
PROSONIC is the best!

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 06 Jun 2016, 20:03

vlada69 je napisao:Svestan sam ja toga da nekom smeta a nekom ne smeta buka ali sam pitao onako realno koliko je bučnija od split sistema odnosno buke koju pravi ventilator unutrašnje jedinice :?:
Realno 20 puta! Lijepo sam ti napisao!
slika

slika
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

vlada69
gx
gx

Post napisao vlada69 » 06 Jun 2016, 20:38

Razumeo sam , u principu pokretna klima gde ne može klasična .Hvala vam na odgovorima. Pozdrav :pivopije:

samuki
_
_
Specialty: computers

Post napisao samuki » 09 Jun 2016, 16:00

Imam pokretnu klimu iz Bire, i mogu reci da je bucna stoji mi u hodniku u stanu i po danu radi ali da zaspim sa njom nema sanse!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”