Tadiran elektronika - problem

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
koming
_
_
Pridružio se: 28 Sep 2013, 17:32
Specialty: consumer

Tadiran elektronika - problem

Postod koming » 07 Okt 2016, 04:58

Pozdrav svima,
Nov sam na forumu i nisam serviser klima (masinske sam struke), pa bih vas molio da probate da pogledate ovu plocu na kojoj sam ja napravio problem.
Radi se o Tadiran klimi 12, staroj 10 godina(onaj model sto je ista kao Midea). Uredjaj je ugradjen u stanu mog oca i on je uredno non stop zvao kojekakve servisere da mu ociste klimu, menjaju kondenzator, senzore.. Uglavnom, svaki koji je rasklapao unutrasnju jedinicu, ponesto je slomio(lamele turbine, nosac kontrolnih lampica, žabice kucista). Ovo poslednje me je nateralo da pogledam zasto je kuciste zinulo sa gornje strane i prilikom otvaranja otpadne mi panel sa lampicama i spadne limeni poklopac sa elektonike. Vidim da su slomljene žabice kucista i da se tu nista ne moze, namestim nekako panel sa lampicama, a limeni poklopac elektronike se stalno otvarao. Jedva ga nekako namestim, gomila zica se "uskopistila" i upalim je da vidim da li ce to sad da radi. Pali se, okrece se turbina, ali nesto ne duva. Gledam 10-ak sekundi, ne kapiram kako ne osecam duvanje, kad odjednom pojavi se varnica iz elektonike, stade ventilator, pisti biper isprekidano, trepcu lampice(sad, od silnog čuda nisam zapamtio koje su treptale). To sto nisam oseto duvanje, a radio je ventilator, pada mi napamet da je mozda vrteo u suprotnom smeru. Iskljucim iz struje, pocnem da izvlacim elektroniku i shvatim da taj limeni poklopac nije dobro legao i da je usao malo sa zadnje strane stampane ploce i prespojio nesto. Vidim da je pocrneo osigurac, a sa zadnje strane nagorelo gde je bio spoj. Sta li se sve desilo sa elektronikom? Kako vam ovo izgleda?
P.S Nemojte da se cudite sto nema onih buksni pored osiguraca - kad sam skidao, izgleda da je bilo lose zalemljeno, jer mi je kompletno ostalo u ruci.
Prikačeni fajlovi
Nova fascikla.rar
(7.64 MiB) Preuzet 53 puta

vlada69
gx
gx
Pridružio se: 14 Okt 2012, 13:40
Specialty: tv-multimedia

Re: Tadiran elektronika - problem

Postod vlada69 » 07 Okt 2016, 07:02

Odnesi elektroniku nekom elektroničaru ili TV servisu da ti je popravi .

Korisnikov avatar
alexa_pg
gxu
gxu
Pridružio se: 22 Avg 2006, 08:10

Postod alexa_pg » 07 Okt 2016, 11:29

Nista strasno. Kako ti elektronika nije specijalnost predlazem isto sto i kolega @vlada69
Alexa

koming
_
_

Postod koming » 07 Okt 2016, 15:06

Znaci, ima smisla popravljati - ne moram da kupujem drugu?

Korisnikov avatar
goranfri
gxu
gxu
Pridružio se: 02 Sep 2008, 01:16

Postod goranfri » 07 Okt 2016, 22:19

Ako majstor uspe da je opravi onda nećeš morati da kupuješ drugu .
Da li se piše odvojeno kao uvod u pitanje a dali se piše spojeno kad je u pitanju radni glagolski pridev od glagola dati , sumljam ili sumnjam

koming
_
_

Postod koming » 13 Okt 2016, 03:43

Sredjeno, bio samo osigurac.
Hvala svima.

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”