Pomoc oko izbora aparata za zavarivanje...

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Korisnikov avatar
MbyLegend
_
_
Pridružio se: 13 Okt 2012, 22:26
Kontakt osoba: Milan
Specialty: computers

Pomoc oko izbora aparata za zavarivanje...

Postod MbyLegend » 22 Okt 2016, 15:57

Dakle, kao sto naslov kaze potrebna mi je pomoc oko izbora aparata za zavarivanje. Ne treba mi ni za kakavu profesionalnu upotrebu, nego povremeno tu i tamo po koji var, za oko kuce. Izbor mi se sveo na dva aparata u pitanju su Villager VWM-200 i Varstroj VAREX 162. Prvi je navodno jacine do 180A, a drugi 140A. Iskreno ne vjerujem u specifikacije ni jednog ni drugog. Koliko mi je poznato prije je Varstroj proizvodilo Gorenje jer imam jedan takav neispravan aparat, ko ga sad proizvodi nemam pojma, a ovaj Villager je cini mi se kinez. Od marke Villager korisim jedino trimer za travu vec par godina i nema nikakvih problema s njim tako da mi se i ne cini losa marka. Volio bih da cujem vasa iskustva. Hvala unaprijed :pivopije:
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Korisnikov avatar
spagagz
gx
gx
Pridružio se: 29 Dec 2008, 21:47
Specialty: tv-multimedia

Re: Pomoc oko izbora aparata za zavarivanje...

Postod spagagz » 22 Okt 2016, 22:09

Sta god da uzmeš,ako ne pucaš duuuge varove trajaće.

vlada69
gx
gx
Pridružio se: 14 Okt 2012, 13:40
Specialty: tv-multimedia

Postod vlada69 » 23 Okt 2016, 21:30

Razlika od 40A nije mala .Popravljao sam nekoliko Varstroj aparata , na njemu ako piše 140A onda toliko i ima . Mislim da je bolja varijanta da kupiš Viliger iz razloga što je po amperaži jači (mada za njega ne znam da li ima amperažu kao što piše na njemu). Da su iste amperaže moj glas bi bio za Varstroj.

Korisnikov avatar
MbyLegend
_
_
Pridružio se: 13 Okt 2012, 22:26
Kontakt osoba: Milan
Specialty: computers

Postod MbyLegend » 23 Okt 2016, 21:38

Hvala na odgovorima, i ja sam misljenja da je bolje za vecom amperazom samo ne znam koliko je kvalitetna marka villager. Nisam primjetio da se ljudi zale kao na Einhell.
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Korisnikov avatar
goranfri
gxu
gxu
Pridružio se: 02 Sep 2008, 01:16

Postod goranfri » 23 Okt 2016, 23:53

Ma uzmi Villager.
Da li se piše odvojeno kao uvod u pitanje a dali se piše spojeno kad je u pitanju radni glagolski pridev od glagola dati , sumljam ili sumnjam

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”