PS4 Slim nema analog audio out, rešenja

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
ajet0
_
_
Pridružio se: 01 Feb 2013, 20:38
Specialty: tv-multimedia

PS4 Slim nema analog audio out, rešenja

Postod ajet0 » 01 Jan 2017, 22:17

Poštovanje za cenjeni forum i Srećna Nova Godina!

Kako da na Sony Playstation PS4 Slim izvučem audio out do stereo pojačala koje nema hdmi in?
Ako niste znali, prva verzija ove konzole je imala optical out kao i analog rca out, ova druga - nema. :-(
Kako kontam, imam 3 načina:

1. Najskuplji, da kupim pojačalo sa hdmi. Dodatna nevolja je i što bi uvek moralo da bude uključeno zbog pass-through.

2. Da kupim konverter https://www.aliexpress.com/item/2016-Newest-1080P-HDMI-to-HDMI-Optical-SPDIF-Suppport-5-1-RCA-L-R-Audio-Video/32751416261.html sa Aliexpressa, koji sa jedne strane ima hdmi in, a sa druge hdmi out + optical out + rca analog out. Cena je niska, ali pitanje kakva se dac konverzija tu dešava i koliko je kvalitetna, pored toga što i adapter mora non stop da bude uključen u struju.

Slika

3. Da izvučem sa TV-a sa scart out prikljućka rca, ima kabl takav sa jedne strane scart priključak sa prekidačem in/out a sa druge 2 audio činča i jedan žuti za video out (koji mi ne treba).

Slika

Moje pitanje je - da li bi TV dao analogni audio izlaz na tom scartu ako je ulaz hdmi? Znam sigurno da daje zvuk sa tunera svog, ali ne znam za hdmi. Inače vremešna plasma Philips 42pfp5332/10 http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=42PFP5332/10&scy=gb&slg=en je u pitanju i montirana je na nosač za zid, da bih probao moram svakakve akrobacije da radim jer je scart baš na poleđini i udara u zid sada. :shock: Zato i pitam da se prištedim muka ko neko odmah zna da ne može. 8)

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Pridružio se: 28 Okt 2008, 20:21
Kontakt osoba: Darko
Kontakt:

Re: PS4 Slim nema analog audio out, rešenja

Postod Ribery » 02 Jan 2017, 19:48

Ako imas scart na TV-u to ti je najbolje da iskoristis i ujedno najjeftinije resenje.
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 02 Avg 2006, 06:41
Fiksni telefon: 0038121781575

Postod fanzo » 03 Jan 2017, 14:16

Ako dovedeš signal sa spoljašnjeg uređaja na HDMI ulaz TV-a, na analognom izlazu (skart) iz tv-a nećeš imati ništa.
Signal se ne prosleđuje. Ni slika, ni ton.
Samo signal sa tjunera izlazi na analogni izlaz. Slika + ton.

Takođe izlazi samo analogni audio signal (u ovom slučaju) sa bilo kog ulaza (HDMI, RGB itd) ako TV ima izlaz (2 činča) na spoljašnje pojačalo.
U ovom slučaju pojačavanjem nivoa zvuka sa daljinskim od tv-a, pojačava se i nivo zvuka na činčevima.
Ako TV nema AUDIO OUT (činčeve) možda ima izlaz za slušalice. Taj izlaz se tada može iskoristiti i vezati na eksterno audio pojačalo. S tim da se zvuk više neće čuti na zvučnicima od tv-a, nego sav ton (sa svih ulaza) ide na slušalice i nivo se može regulisati daljinskim upravljačem.

Ovo su standardne opcije na tv uređajima, osim ako nije drugačije navedeno, a to onda spada u ekstra dodatke.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

ajet0
_
_
Pridružio se: 01 Feb 2013, 20:38

Postod ajet0 » 11 Mar 2017, 23:24

Samo da javim da mi redi kako sam želeo preko scartout na 2 činča u pojačalo.

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Pridružio se: 28 Okt 2008, 20:21
Kontakt osoba: Darko
Kontakt:

Postod Ribery » 13 Mar 2017, 16:30

Super, samo neka te lepo sluzi :pivopije:
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”