Samsung cz21h42t ne moze da se startuje

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
nesan
_
_
Pridružio se: 07 Feb 2017, 18:30
Specialty: consumer

Samsung cz21h42t ne moze da se startuje

Postod nesan » 08 Feb 2017, 01:21

CRT TV
FIRMA: SAMSUNG
MODEL:CZ21H42T
CHASSIS: KS1A21H4

SIMPTOMI
Televizor ne moze da se startuje, ne sija st-by lampica.

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Na mreznom kondenzatoru vrednosti 220 mF ocitavam vrednost napona 339V.
Moze li mi neko dati smernice u kojim tackama i koje vrednosti napona da merim nebi li mogao resiti problem?

Korisnikov avatar
alexa_pg
gxu
gxu
Pridružio se: 22 Avg 2006, 08:10

Re: Samsung cz21h42t ne moze da se startuje

Postod alexa_pg » 08 Feb 2017, 09:59

Postoje standardne procedure popravki takvih kvarova. Raskači se linijski izlaz, prikači vještačko opterećenje i uključi TV.
Ako se pojave naponi, grešku treba tražiti u linijkom izlazu. Ako opet nema napona, greška je u primarnom dijelu.
Semu za taj aparat, KS1A, možeš skinuti sa

Kod: Obeleži sve

https://elektrotanya.com/samsung_cb-14f12ts_zs_14y52tb_ts_20792ts_20f12ts_20f42ts_20h12ts_21h12ts_cf-20f42zs_ci-21f12ts_cz-14y52ts_20h32ts-ch.ks1a.pdf/download.html

Kako je ovo forum profesionalnih servisera, niko nema vremena da objašnjava kako popraviti TV. Ako baš želiš sam da popravljaš, uputstva ćeš naći na nekom od foruma. Predlažem da ipak aparat poneseš u neki od servisa.
Tema premještena u pomoć krajnjim korisnicima.
Alexa

nesan
_
_
Pridružio se: 07 Feb 2017, 18:30
Specialty: consumer

Re: Samsung cz21h42t ne moze da se startuje

Postod nesan » 08 Feb 2017, 22:13

Ok. hvala puno na razumevanju, savetu i linku.. servis kao opcija uvek postoji .. no ipak bih pokusao sam... oblast el.tehn. u kojoj ja radim vec 15 godina je automatika, ovo je nesto drugacije i kompleksnije, ali verujem da uz par smernica mogu doci do resenja. nadam se da mogu pronaci nekoga ko mi moze dati malo detaljnija uputstva.
plocu sam skinuo od tv-a. ne znam da li mogu nesto meriti samo sa napajanjem bez optetecenja? ili sta bih prvo i konkretno od elemenata moga da merim?

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”