Nov Gorenje frizider - buka  * REŠENO *

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
zoranNSD
_
_
Pridružio se: 16 Feb 2017, 17:16
Specialty: consumer

Nov Gorenje frizider - buka

Postod zoranNSD » 16 Feb 2017, 17:27

pre mesec dana sam kupio dva nova kombinovana frižidera Gorenje NRK6191 , No frost, Ion serija.

Postavio sam ih prema uputstvu, odvojene od zida pozadi, u libelu (mada nije lako jer se šteluju samo prednje nogice!) .

sprave rade Ok, ali me nervira buka , i to vrlo neobična!
Jer , za razliku od normalnog zvuka kompresora (tiho zujanje + šištanje cevi+ klokotanje i sl.) ovi imaju neki BRUM .

Zvuk je još najsličniji zvuku bušilice -čekićare koja buši zid , ali negde daleko u zgradi. Onako - prrrrrrr.

I prilično je iritantan.

Kad otvorim vrata, zvuk prestane.

Pretpostavljam da je to taj famozni ventilator, ali da li je moguće da to toliko bruji?

ili ga nisam dobro nivelisao ( mada po vaservagi je OK, a ni vrata ne padaju ni unutra ni napolje) .

ako može pom,oć, pre nego napravim reklamaciju.

Korisnikov avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 19 Apr 2014, 12:49
Kontakt osoba: Igor
Specialty: whitegoods

Re: nov gorenje frizoder-buka

Postod bracans » 16 Feb 2017, 17:33

verovatno se led skupio, kazi mi artikal broj tih frizidera, jel u oba isti problem?
Sve ovo je informativnog karaktera.

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 02 Avg 2006, 06:41
Fiksni telefon: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia

Re: nov gorenje frizoder-buka  * REŠENO *

Postod fanzo » 18 Feb 2017, 08:17

Ako otvoriš vrata i taj zvuk odmah prestane, to znači da je ventilator koji vrti vazduh u kućištu.
Kada zatvoriš vrata nakon par sekundi trebalo bi da krene opet.

Uređaji i ne moraju da se stave u potpuno ravan položaj, time jedino rizikuješ krivljenje karoserije i ništa više. Naravno, podrazumeva se da ima stabilnu podlogu, jer ako nema onda se javljaju pojačani rezonantni zvukovi.

ps.
-Pre 25 godina kupim frižider... radi savršeno ne primećujem da radi.
-Pre 15-tak godina kupim opet novi frižider ... pomalo me nerviraju povremeni šumovi i krckanje plastike.. ali se sve smirilo posle par godina rada (zanimljivo).
-Pre par meseci kupim opet novi frižider... sa svom savremenom tehnologijom ...blagi užas ... to krči, zuji, krcka, klokoće, brboće... a Bosch.. šit..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

gelevski
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 06 Mar 2011, 17:22
Kontakt osoba: Rade Gelevski

Postod gelevski » 18 Feb 2017, 19:37

Moguce je od leda, ali ako je za par meseca onda zovi servis.
Mozes da isklucic frizider da bi se otopio led pa posle ukluci frizider ako ne bruji to je to.
Reklamacija.

zoranNSD
_
_
Pridružio se: 16 Feb 2017, 17:16
Specialty: consumer

Postod zoranNSD » 19 Feb 2017, 12:27

fanzo

upravo se tako ponaša. čim otovrim vrata, prestane, čim ih zatvorim, počne odmah.

evo, malopre sam otvorio samo zamrzivački deo . ništa, ventilator ne reaguje, samo se , jeeeedva čujno uključio kompresor (što je i logično) .

galevski- nema leda.
em frižidr ne radi ni mesec dana (ganc novo!) em je to no frost model. ima na poledjini frižiderskog dela neku ploću, tu su neke rupice, ima i neko dugmence za jonizator. ne znam gde bi i pravio led.
ali, evo sad sam proverio- nema leda, nema inja, nema kondenza. što je i logično za nešto što je skroz novo.
nego tačno je taj ventilator. ako sam dobro shvatio, ovaj tip (NRK 6191 GX) frižiderski deo hladi tako što uduvava vazduh iz zamrzivača? ako je to, e baš ga uduvava.

ništa, čekam još nedelju-dve pa zovem servis. ako ništa , bar će ga oni nivelisati . nije se lako tući s mrcinom od 1,9 visine !

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 02 Avg 2006, 06:41
Fiksni telefon: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia

Re: Nov Gorenje frizider - buka

Postod fanzo » 20 Feb 2017, 02:49

Da, takav je princip rada.
Kroz zamrzivač provlači vazduh i tako hladi frižider.

Kada su ti kolege savetovale da pogledaš da li ima leda, nisu ti do kraja napisali. LED se i dalje stvara, ali iza plastike (na zadnjem zidu) i ti ga ne vidiš.
E sada iza koje plastike se nalazi ventilator (gde je smešten), ja ne znam.

Princip rada je sličan kao i kod frižidera od pre 10-tak i više godina (prošle) generacije. Gde nije trebalo odleđivanje. Na ove NoFrost su dodali ventilator kao prinudno hlađenje i pregradu da ne vidiš led/kapljice.

Ventilator koji ima i u mom komb. frižideru je bučan. Baš su mogli staviti tiši. Radi kao da radi na benzin... ili dizel.. i tako radi od prvog dana.
Ako kod tebe nije tako bilo od početka, onda je ipak neki kvar. Ili, možda nisi primetio u početku. Ni ja nisam primetio svakakve zvukove koji dolaze iz njega.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Korisnikov avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 19 Apr 2014, 12:49
Kontakt osoba: Igor
Specialty: whitegoods

Postod bracans » 20 Feb 2017, 17:14

Posto nije dao artikal broj evo jedan od nacina eliminisanja buke za taj model.
Prikačeni fajlovi
buka.pdf
(505.07 KiB) Preuzet 53 puta
Sve ovo je informativnog karaktera.

Korisnikov avatar
Kole
_
_
Pridružio se: 19 Maj 2009, 11:42

Postod Kole » 22 Feb 2017, 11:15

Da ne idem u offtopic, ali meni je uvek smesno kad se ljudi zale na zvuk frizidera. Valjda zato sto imam sovjetski zamrzivac Minsk-18. Kakav je to silan kompresor i mocan zvuk! U trecoj prostoriji se cuje, i pored ukljucenog televizora. I takav je bio i kao nov. Ko da imam helikopter u kuci.

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”