Klima Gree - Misljenje

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Korisnikov avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 26 Jun 2008, 23:19

Klima Gree - Misljenje

Postod Kobac » 16 Mar 2017, 10:11

Moja stara klima cuvene marke Excel je posle 14 godina konacno zrela za zamenu pa sam razmisljao da uzmem neku invertorsku i za oko mi zapale Gree GWH12MA K3DNE2L COZY.
U pitanju je njihova najeftinija inveretr klima pa ako neko od kolega ima iskustva sa njima bilo bi lepo da ih podeli. :pivopije:

Ovo je jedan od linkova gde ih ima a ima je na dosta mesta:

Kod: Obeleži sve

http://www.acs-klime.rs/klima-uredjaj-inverter-gree-gwh12ma-k3dne2l.html

Korisnikov avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 11 Jun 2009, 14:42

Re: Klima Gree - Misljenje

Postod frigoservisbata » 16 Mar 2017, 13:14

Ja imam Gree change,treca godina...Klima radi super,malo je bucnija spoljna,ali se to da resiti gumenim podmetacima,inace zadovoljan sam..jako lepo greje, ima fabricki ugradjen grejac tacne i grejac kompresora...
http://www.gree.rs/change_premium.html
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Korisnikov avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Postod Kobac » 16 Mar 2017, 14:41

Gledao sam i nju ali mi malo izlazi iz finansijskih okvira... :roll:

Korisnikov avatar
vlatkocopa
gx
gx
Pridružio se: 04 Jun 2008, 22:41
Kontakt osoba: Vlado
Fiksni telefon: 0038931420808
Specialty: tv

Postod vlatkocopa » 16 Mar 2017, 16:05

Ja imam Gree Lomo 18,odradila Januar na -20 ko singerica,danju-nocu je nisam uopste gasio,odrzavala oko 22-23 stepeni i racun za struju dosao oko 120e...prezadovoljan :tooo:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Korisnikov avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Postod Kobac » 17 Mar 2017, 13:25

Kada smo vec tu zna li se u cemu je prednost te skuplje.

Kod: Obeleži sve

http://www.coolshop.rs/gree-inverter-klima-uredjaj-gwh12ma-k3dne2l
http://www.coolshop.rs/gree-change-premium-gwh12kf-k3dnb2g

Ovde imaju neke osnovne karakteristike obe i osim sto skuplja ima jonizator ne vidim neku znacajnu razliku osim ako nisu same komponente kvalitetnije?

miksontije
_
_
Pridružio se: 31 Okt 2016, 19:57
Specialty: consumer

Postod miksontije » 30 Mar 2017, 20:17

ja sam svoju simbio staru 12 godina zamenio sa gree change premium 12-ticom. sto se tice grejanja mogu ti reci sledece. stan 54 kvadrata,klima postavljena u dnevnoj sobi,duva u hodnik i odatle se toplota rasipa u ostale dve sobe. zgrada je od cigala,prozori i vrata drveni lose dihtuju.
tokom zime radila je 24h,od novembra do kraja februara i na njoj je bila podesena temperatura od 24-25 stepeni. u januaru dok je bio onaj hladan talas sa temperaturama i do -20, u stanu je bilo u rasponu od 23 u sobi gde je klima do 20 u ostalim sobama,malo sam se dogrevao i na plin. mislim da ne moze da nagura mnogo vise preko iako je nasviras na 30 stepeni.
potrosnja klime u najhladnijem periodu je bila oko 5500 dinara(jeftina+skupa struja), imam merac pa sam tacno izmerio. klima je u najhladnijem periodu sto se tice potrosnje isla od 900 - 1100 vati,dnevni prosek po jednom satu. kada je dnevna temperatura u plusu( primer od 5 do 7 stepeni spolja),ume da se spusti i na 400w potrosnje na sat.da je bolja izolacija stana i da ne grejem ceo, ove brojke bi bile sigurno manje.
moja jedina zamerka na nju je sto pri niskim temperaturama moze da bude JAKO BUCNA, i moze da se desi da cujes vibracije koje prenosi zid,da ti zvoni soba,hodnik zgrade itd. predpostavljam da je uzrok nakupljen led u kondenzatoru,kada klima oteza i losi tj kruti amortizeri kompresora,pa se vibracije prenose na kuciste,zid,zgradu... napominjem da prilikom montaze nije pogodjena armatura,vec je klima jednostavno takva.
resenje: prilikom montaze postaviti gumene vibracione gume,ali ne one koje idu uz neke modele klima vec koje cete kupiti sami. to je moj predlog za sve koji zele na klimu da se greju,nebitno da le je klima gree. vibracione gume koje su vezane sa 2 brezona,koji su uliveni u njih. imate ih na kp za 500 dindzi komplet,majstori ih ne ugradjuju uglavnom.
ja sam ih ugradio i svi problemi vezani za buku i vibracije su nestali istog trenutka.

sto se tice ove dve klime i razlike,pogledaj u specifikaciji(skini gree pdf sa svim modelima), mislim da skuplja ima grejac kompresora i da ide u minus daleko iznad ove jeftinije.
pozdrav

Korisnikov avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 02 Avg 2006, 06:41
Fiksni telefon: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia

Postod fanzo » 31 Mar 2017, 15:06

miksontije napisao:...................
moja jedina zamerka na nju je sto pri niskim temperaturama moze da bude JAKO BUCNA, i moze da se desi da cujes vibracije koje prenosi zid,da ti zvoni soba,hodnik zgrade itd. predpostavljam da je uzrok nakupljen led u kondenzatoru,kada klima oteza i losi tj kruti amortizeri kompresora,pa se vibracije prenose na kuciste,zid,zgradu... napominjem da prilikom montaze nije pogodjena armatura,vec je klima jednostavno takva................

To neće popraviti bolji amortizeri.
kada je popriično hladno napolju, kućište spoljašnje jedinice jednostavno počne celo da zvoni... vibrira i neznam šta... plastike osciluju i zvone..., a onda ujutro kada malko otopli prestane zvonjava.. To se dešava kada je baš hladno napolju.. Ja imam neku drugu klimu i to se dešava kao i kod tebe.. kućište je od tanjeg lima.. ma kućište nije dobro rešeno/napravljeno i tačka.

Inače spoljašnja mi je tiša od unutrašnje, kada radi na nižim obrtajima.. ne kažem da unutrašnja zvoni i tandrče, nego se čuje šum strujanja vazduha.

Imam i još jednu klimu, jaču i 4-5x skuplju... zanimljivo njeno kućište ne vibrira ni kada je najhladnije napolju...jbg.. ali duva ko mlazni avion :mrgreen:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”