LCD LG 32LD465

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderator: goranfri

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Mixa90
_
_
Pridružio se: 11 Feb 2017, 06:16
Kontakt osoba: Milenko
Specialty: computers

LCD LG 32LD465

Postod Mixa90 » 01 Jun 2017, 21:44

LCD TV
FIRMA: LG
MODEL: 32LD465
MODEL DODATNO: ZA-BEUWLJP
CHASSIS:
MAINBOARD:
PANEL:
T-CON BOARD:
INVERTER:
SMPS:

SIMPTOMI:
Pali se i gasi sam od sebe

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Proverio sam da nije do daljinskog upravljaca , nije problem u tome , probao sam da ga iskljucim na dugme na samom tv-u ne radi , tj ili ja ne stignem da ga ugasim ili ne reaguje na to , jedino sta pomaze jeste da iskljucim skroz iz napajanja tv i to je to , cim prikljucim na napon on pocinje da se pali i gasi , naime pre nekog vremena mi se desavalo da samo nestane slika na 1 sekund i da se pojavi , i to jednom u 2 meseca , iz cista mira . Ne znam da li je to povezano ili ne ali ne mogu da resim problem , probao sam da vidim da nisu oscilacije u naponu mreze , ali uopste nemam nekih prevelikih oscilacije 228-230V . Ako moze neki savet ili pomoc ili ako ima neko ko moze da mi resi problem , nije problem uopste da mu donesem TV ako je u BG-u.
Poslednja izmena od Mixa90 u 03 Jun 2017, 05:55, izmenjeno samo 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
KASA1
gx
gx
Pridružio se: 14 Feb 2011, 10:28
Specialty: tv-multimedia

Re: LCD LG 35LD465

Postod KASA1 » 01 Jun 2017, 23:05

Ako nemaš nikakva elektronička iskustva svakako prepusti stvar stručnoj osobi (dosta je ovdje iskusnih kolega iz BG koji će ti rado izaći u susret i riješiti problem). Ukoliko pak nisi potpuni amater, posjeduješ alat i poznaješ osnove elektrotehnike (dovoljno da ne ugroziš sebe i svoje zdravlje) mogu ti ovako, bez podataka o izvršenim mjerenjima, preporučiti da pregledaš napajanje na hladne lemove i eventualno prelemiš sumnjiva lemna mjesta.

Edit: vidim da si napisao da je model 35LD,... teško da je tome tako (ili je 32" ili 37") ;)

Korisnikov avatar
alexa_pg
gxu
gxu
Pridružio se: 22 Avg 2006, 08:10

Re: LCD LG 35LD465

Postod alexa_pg » 02 Jun 2017, 00:00

Kvar je takve prirode da se ne može reći precizno šta je u pitanju.
Pretpostavljam da će se neko od kolega iz Bgd javiti i preuzeti aparat na popravku.

PS. Tema premještena u podforum "Pomoć krajnjim korisnicima"
Alexa

Mixa90
_
_

Re: LCD LG 32LD465

Postod Mixa90 » 02 Jun 2017, 22:15

imam dosta iskustva sa laptop , notebook i desktop racunarima , slabije se razumem u TV , LCD , Plasma ... Ali po svoj prilici bar iz mog hardware iskustva lici mi na pregrevanje , sad ako je neko od kolega imao iskustva sa tim neka se ukljuci u temu . Skinuo sam poklopac i ocistio sam sve , sada radi ok , vec pola sata se nista ne desava , videcu kako ce se ponasati sada .
Poslednja izmena od Mixa90 u 03 Jun 2017, 05:58, izmenjeno 1 put ukupno.

Mixa90
_
_

Re: LCD LG 32LD465

Postod Mixa90 » 02 Jun 2017, 22:17

Hvala Kasa1 za ispravku , mahinalno sam umesto 2 pritisnuo 5 a nisam posle ni pogledao post :)

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”