Pitanje u vezi kupovine nove ves masine ?

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderatori: goranfri, nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Pridružio se: 28 Okt 2008, 20:21
Kontakt osoba: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Pitanje u vezi kupovine nove ves masine ?

Postod Ribery » 20 Nov 2017, 16:55

Prijatelj me je pitao koju novu ves masinu da kupi a posto nisam u toku koji je model i marka najbolja, postavljam pitanje ovde serviserima da mi pomognu. Masina treba da bude u cenovnom rangu oko 250e i da ima rezervnih delova. Treba da bude neka varijanta masine da mogu normalno da se zamene lezajevi na bubnju, da moze i bubanj da servisira a ne kad otkazu lezajevi da mora da se kupuje nova masina. Hvala svima na pomoci unapred :pivopije:.
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

Korisnikov avatar
Proko
gx
gx
Pridružio se: 14 Avg 2006, 23:33
Fiksni telefon: 38122310545

Re: Pitanje u vezi kupovine nove ves masine ?

Postod Proko » 20 Nov 2017, 17:34

Sad ću se zameriti mnogim serviserima, ali...

Ne kupuju se aparati da se popravljaju, već da rade!
Imam Candy koja još uvek radi (već 5 godina). Pre toga sam imao isto Candy, koja je radila 15 godina. A pre toga sam imao Gorenje, koja je radila 17 godina, i sa popravkama me je koštala više od od ove dve.
U čemu je poenta, da se ne rastaješ od "kućnog ljubimca" kojeg stalno popravljaš, ili da kući dolaziš bez straha da će ti žena reći "mašina opet ne radi..."

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 20 Nov 2017, 17:55

Proko napisao:Ne kupuju se aparati da se popravljaju, već da rade!

Slazem u potpunosti se ali opet gledam da coveku preporucim nesto da ne mora posle 5 godina garancije da kupuje opet novu masinu jer serviser ne moze da zameni lezajeve u bubnju zato sto je bubanj zaliven ili da ne moze da se nadje elektronika jer je neki model za koji nema delova nigde. Cisto informativno pitam ljude koji su u toku sa novim ves masinama :pivopije:.
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

vlada69
gx
gx
Pridružio se: 14 Okt 2012, 13:40

Postod vlada69 » 20 Nov 2017, 18:27

Na skoro svim novim veš mašinama su sada plastične kade lepljene. Do skoro su na gorenje mašinama bile kade sa poklopcom koji je šrafljen ali i oni su počeli da ubacuju lepljene. Kada dođe vreme za zamenu ležajeva kupuješ novu ili sečeš staru kadu pa je sastaviš vijcima i navrtkama (šrafovima). Cilj proizvođača je da naprave mašinu da izdrži garantni rok a posle toga da se kvari . Eto Proka ti je rekao da je on zadovoljan sa candy mašinom . Moje mišljenje je da kupiš sa što dužom garancijom . Za tu sumu možda i može da s kupi neki jeftiniji candy model .

Korisnikov avatar
miodrag popovic
gx
gx
Pridružio se: 08 Nov 2006, 21:08
Fiksni telefon: 013/353-463
Specialty: tv

Postod miodrag popovic » 20 Nov 2017, 18:46

Moje mišljenje je da NIKAKO ne preporučuješ prijateljima,rodbini i strankama šta da kupe.Kad god i šta god da se pokvari bićeš grbav,preporučio si bla bla...
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 12 Avg 2006, 23:35

Postod Stolle » 20 Nov 2017, 18:48

To ti je najpametnije. :tooo:

Korisnikov avatar
alexa_pg
gxu
gxu
Pridružio se: 22 Avg 2006, 08:10

Postod alexa_pg » 20 Nov 2017, 20:07

miodrag popovic napisao:Moje mišljenje je da NIKAKO ne preporučuješ prijateljima,rodbini i strankama šta da kupe...

Istog sam misljenja.
Alexa

Korisnikov avatar
cubica
gx
gx
Pridružio se: 15 Nov 2006, 11:23

Postod cubica » 20 Nov 2017, 22:00

100% Miodrag u pravu..ne vredi ni da im objasnjavas kakva je situacija i da nema ustvari preporuke...ako samo pomenes neko ime..eto ih, cim se pokvari, reci ce, ona sto nam ti rece da uzmemo..nema veze uopste koliko je dugo radila.
Evo kako ja kazem..''sve je najjobicnje smece..sta god da uzmes-nemam preporuku''. A nisam ni pogresio.
cuby
PROSONIC is the best!

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 20 Nov 2017, 23:11

Oni hoce da uzmu neku BEKO masinu pa neka uzmu onda to. Nisam imao iskustva sa BEKO ves masinama ali neka uzmu onda to pa imaju 5 godina garancije. Sto kazu ovde neke kolege, ne vredi da preporucujem neki model pa posle iz dobre namere da me neko proziva, neka hvala :-). Znaci nema neke velike razlike u kvalitetu u tom cenovnom rangu?

Korisnikov avatar
sim
gxu
gxu
Pridružio se: 09 Jul 2009, 21:43
Kontakt osoba: Ivan
Fiksni telefon: 0038162303936
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Postod sim » 20 Nov 2017, 23:24

Beko, whirlpool, candy.
Sve su onebolje od gorenja.
Jedina mala prednost kod gorenja je brza nabavljivost delova u i van garancije.
U sustini za te pare da radi 5 godina pa vajda.
SIMkom

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 21 Nov 2017, 12:42

Pa dobro, posto vidim da u tom cenovnom rangu nema neke preterane razlike u kvalitetu neka uzmu masinu koja im se svidi sa 5 godina garancije ( BEKO ili koju su vec hteli posto je Candy skiplja) pa neka odluce sami na kraju koji ce model. Mislim da je tako najpametnije. Hvala svima na pomoci i savetima :pivopije: .

Korisnikov avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 19 Apr 2014, 12:49
Kontakt osoba: Igor
Specialty: whitegoods

Postod bracans » 23 Nov 2017, 14:34

Ne bih rekao da su sve bolje od gorenja kao sto kaze Sim, po meni, iz tema koje sam citao, za nase uslove najbolje bi bio da kupis neku koja prati nase niske standarde zastite zivotne okoline, od kvaliteta vode, napona, prenaponske zastite, preko praska, omeksivaca, tkanina, znaci bez tih "fensi" ekoloskih dodataka. Ostale masine koje su cenovno skupe i imaju hrpu elektronskih pomagala u cilju zastite zivotne sredine kod nas ne piju vodu. Po meni iskreno najbolje je da Gorenje vrati Olimpik seriju masina, 30, 40 godina radnog veka, pa ti vidi, aj sad uzdravlje. 01ziveli
PS Mozes kupiti spejs satl ves masinu ali za njega u Srbiji neces naci gorivo, znaci, po meni najjeftinija ves masina i cepaj, sve hvali ali gorenja se drzi lolzi
Sve ovo je informativnog karaktera.

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 24 Nov 2017, 00:24

Prijatelj je uzeo danas BEKO model WRE7512XWW. Lepo masina izgleda, ima display veliki i 5 godina garancije. Sto se tice masina za ves po meni je bila ubedljivo najbolja Gorenje PS306BM sa programatorom PG1300. Ta masina je mogla da se popravlja sve dok joj limarija valja. Delovi jeftini i uvek ih ima a traje dugo kad se namesti kako treba i lepo je prala. Po meni je bila najbolja masina ikada napravljena :pivopije: .

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”