Fujitsu ASYG35LLCR, često radi defrost

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderators: goranfri, nike

Forum rules
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Post Reply
vandeo
_
_

Fujitsu ASYG35LLCR, često radi defrost

Post by vandeo » 28 Nov 2017, 18:13

U kući su postavljena dva invertera 12-ice, jedna pre dve godine a druga pred ovu zimu u drugi deo kuće. Greju otprilike isti broj kvadrata. Ono što me muči je da klima koja je od pre dve godine (Fujitsu ASYG35LLCR) ulazi u defrost često, još od 3-4 stepena iznad nule, i na temperaturama ispod 5-6 je spoljni izmenjivač uglavnom prekriven injem. Drugi inverter (GREE Change Premium GWH12KF) ni jednom do sada nije ušao u defrost i spoljni izmenjivač je uvek čist. Zašto Fujitsu ulazi u defrost tako rano (mislim na temperaturnu vrednost) a Gree ne?
Takođe (a možda ima veze) na Fujitsu sam primetio iz cevi(postoji vertikala kroz kuću jer je spoljna jedinica ispod ploče), a pri modu kada inverter radi u slabijem režimu (recimo, održava postojeću temperaturu) dolazi zvuk kao da "žbrćka" fluid. Zaista ne znam kako da objasnim zvuk, možda kao da ima vazduha?
Last edited by vandeo on 28 Nov 2017, 18:29, edited 2 times in total.

sim
gxu
gxu
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Fujitsu ASYG35LLCR, često radi defrost

Post by sim » 28 Nov 2017, 23:37

Da li si zapazio da li je prilikom montaze klima vakuumirana?
Da li je klima za sve te godine redovno ciscena i odrzavana?
Da li je bilo nekakvih intervencija i popravki?
To sto je taj spoljasnji izmenjivac prekrivn ledom na temperaturi od +5-6C bas i nije dobro.
Kako si zadovoljan kako greje ta klima?
SIMkom

vandeo
_
_

Re: Fujitsu ASYG35LLCR, često radi defrost

Post by vandeo » 29 Nov 2017, 08:27

Klima je vakuumirana prilikom montaže.
Unutrašnja jeste, ovog leta je dolazio serviser,rasklapao je i detaljno očistio, spoljna nije dirana.
Nije bilo nikakvih intervencija osim navedene.
Pretpostavio sam, zato i pitam.
Klima je do sada grejala odlično, jer sam do sada koristio samo tu Fujitsu za prelazni period, a sada obe koristim non stop za grejanje celog stambenog prostora, dodatno grejanje nisam koristio, međutim, na niskoj temperaturi se oseti kada klima uđe u defrost i prestane da greje.

---------- Sre Nov 29, 2017 08:32 ----------
A ovo je zvuk koji se čuje iz cevi...
https://www.youtube.com/watch?v=e9GeYNV0PpE
Last edited by alexa_pg on 29 Nov 2017, 16:34, edited 1 time in total.
Reason: Spojena dva uzastopna posta u jedan

Post Reply
  • Similar Topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”