Fujitsu ASYG35LLCR, često radi defrost

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderatori: goranfri, nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
vandeo
_
_
Pridružio se: 04 Jan 2014, 16:58

Fujitsu ASYG35LLCR, često radi defrost

Postod vandeo » 28 Nov 2017, 18:13

U kući su postavljena dva invertera 12-ice, jedna pre dve godine a druga pred ovu zimu u drugi deo kuće. Greju otprilike isti broj kvadrata. Ono što me muči je da klima koja je od pre dve godine (Fujitsu ASYG35LLCR) ulazi u defrost često, još od 3-4 stepena iznad nule, i na temperaturama ispod 5-6 je spoljni izmenjivač uglavnom prekriven injem. Drugi inverter (GREE Change Premium GWH12KF) ni jednom do sada nije ušao u defrost i spoljni izmenjivač je uvek čist. Zašto Fujitsu ulazi u defrost tako rano (mislim na temperaturnu vrednost) a Gree ne?
Takođe (a možda ima veze) na Fujitsu sam primetio iz cevi(postoji vertikala kroz kuću jer je spoljna jedinica ispod ploče), a pri modu kada inverter radi u slabijem režimu (recimo, održava postojeću temperaturu) dolazi zvuk kao da "žbrćka" fluid. Zaista ne znam kako da objasnim zvuk, možda kao da ima vazduha?
Poslednja izmena od vandeo u 28 Nov 2017, 18:29, izmenjeno samo 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
sim
gxu
gxu
Pridružio se: 09 Jul 2009, 21:43
Kontakt osoba: Ivan
Fiksni telefon: 0038162303936
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Re: Fujitsu ASYG35LLCR, često radi defrost

Postod sim » 28 Nov 2017, 23:37

Da li si zapazio da li je prilikom montaze klima vakuumirana?
Da li je klima za sve te godine redovno ciscena i odrzavana?
Da li je bilo nekakvih intervencija i popravki?
To sto je taj spoljasnji izmenjivac prekrivn ledom na temperaturi od +5-6C bas i nije dobro.
Kako si zadovoljan kako greje ta klima?
SIMkom

vandeo
_
_
Pridružio se: 04 Jan 2014, 16:58

Re: Fujitsu ASYG35LLCR, često radi defrost

Postod vandeo » 29 Nov 2017, 08:27

Klima je vakuumirana prilikom montaže.
Unutrašnja jeste, ovog leta je dolazio serviser,rasklapao je i detaljno očistio, spoljna nije dirana.
Nije bilo nikakvih intervencija osim navedene.
Pretpostavio sam, zato i pitam.
Klima je do sada grejala odlično, jer sam do sada koristio samo tu Fujitsu za prelazni period, a sada obe koristim non stop za grejanje celog stambenog prostora, dodatno grejanje nisam koristio, međutim, na niskoj temperaturi se oseti kada klima uđe u defrost i prestane da greje.

---------- Sre Nov 29, 2017 08:32 ----------
A ovo je zvuk koji se čuje iz cevi...
https://www.youtube.com/watch?v=e9GeYNV0PpE
Poslednja izmena od alexa_pg u 29 Nov 2017, 16:34, izmenjeno 1 put ukupno.
Razlog: Spojena dva uzastopna posta u jedan

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”