Kupovina novog vertikalnog zamrzivaca

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderatori: goranfri, nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
hilti
_
_
Pridružio se: 11 Feb 2018, 11:34
Specialty: consumer

Kupovina novog vertikalnog zamrzivaca

Postod hilti » 11 Feb 2018, 12:53

Pozdrav svima,
imam potrebu za kupovinu novog zamrzivaca visne do 150 cm (+/- cm gore dole).
Izbor je relativno mali, pa me interesuje sta mislite o Beku (cenovno mi odgovara).
Ne znam koje kompresore koristi fabrika i kako su u fizickom smislu uradjeni zamrzivaci (izolacija plastika...).
https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/vertikalni-zamrzivaci/beko-zamrzivac-rfsa-240-m21-w.html

skoro 100% skuplje radi Liebherr
https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/vertikalni-zamrzivaci/liebherr-zamrzivac-gp-2433.html
https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/vertikalni-zamrzivaci/liebherr-zamrzivac-gn-2323.html
Sada ja ne znam kakav je Liebherr po kvalitetu izrade kompresora i elektronike.
Ono sto mogu da vidim po papirima da ima deblju izolaciju, bolje su mu plasticne fioke, duze drzi kada nema struje...medjutim cena je znacajno veca.
Cini mi se da Liebherr koristi Embraco kompresore (video na slici na oglasima kod jednog modela).

Da li Beko uopste i moze da se napravi da bude trajan za cca 28k dinara.

Meni je problem da ako otkaze friz a ja to ne primetim ode mi roba u njemu vise vredna nego sam friz (domace suvo meso i slicno), tako da mi otkaz ne igra ulogu bez obzira na servis, tako da u izboru imam ozbiljnu zeblju.

p.s

Da dopunim da mi inace friz stoji u prostoriji gde je slabo provetrena a temperatura leti ide i do 35-40 C, da li bi se Beko izborio sa tim ?

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu
Pridružio se: 21 Mar 2010, 11:35
Kontakt osoba: NIKE
Specialty: whitegoods

Re: Kupovina novog vertikalnog zamrzivaca

Postod nike » 11 Feb 2018, 13:17

OFF TOPIC:Suvo meso se suši da se ne bi smrzavalo tj, da se konzervacija hrane provede smanjenjem vlage u mesu na razinu da se ne kvari, a ne snižavanjem temperature! Zato je potpuno besmisleno zamrzavati suvo (ispravno osušeno) meso. Može se jedino iskomadati i blago vakuumirati i držati na nižoj temperaturi (5-10°C) kako bi duže trajalo i manje se sušilo.

Na temu: Svi se frižideri rade danas od sličnih komponenti i sličnim postupcima i svi su sranje (jer smo mi potrošači tako htjeli)! Ostalo je kozmetika i brendiranje. Ostatak zaključite sami!
Na 35-40°C neće ni jedan da pjeva!
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!

Korisnikov avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 09 Jul 2009, 13:06
Kontakt osoba: ivan
Fiksni telefon: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Postod dodig » 11 Feb 2018, 14:53

Gorenje je puno kvalitetniji zamrzivač od Beka

hilti
_
_

Postod hilti » 12 Feb 2018, 08:59

nike napisao:OFF TOPIC: Zato je potpuno besmisleno zamrzavati suvo (ispravno osušeno) meso.

Na temu: Svi se frižideri rade danas od sličnih komponenti i sličnim postupcima i svi su sranje (jer smo mi potrošači tako htjeli)! Ostalo je kozmetika i brendiranje. Ostatak zaključite sami!
Na 35-40°C neće ni jedan da pjeva!

Meso koje kupujem od domacina je odlicnog kvaliteta, ali zbog slabe zime i ne bas dobrih uslova, polu suvo je, tako da zamrzavanje pa kasnije przenje ne gine.
Sto se tice izbora, sve je slicno, ali uvek ima suptilnih razila.
Ja sam pitao za Beko cisto zbog para mozda je pristojan, medjutim juce smo odledjivali stari friz u kome se nakupilo mnogo leda (i da nema kvalitetne cevi i izolaciju verujem da bi se sve raspalo kod nekog novog-jer naravno malo je radila i lopatica da ide brze).
Zakljucak je definitivno da treba da se uzme nofrost, i tu je izbor pao na onaj skuplji model Liebherr.
Baska sto ne mrzne, primetio sam sledece prednosti:
bolja plastika, drasticno bolja izolacija, mnogo bolje fioke (kvalitet plastike), krstena firma kompresora, kompresor manje trosi .To je sa mehanickog aspekta.
Potencijalni problem je postojanje senzora i elektronike, taj deo ne volim NIKAKO, samo da se prekrstim da ce sve biti ok.
Prosto je neverovatno da covek treba da da znacajne pare za tehniku, i treba da se trese zbog 100 stvari.
Da ga donesu bez tumbanja i udara, da stvari radi , da su vrata fabricki dobro zadihtovana, ko servisira, pravi uslovi garancije...stvarno za ne poverovati.

btw,
inace mi kao kupci se ne pitamo nista i nikada i nismo, ako neko hoce custom made, napise na papircetu sta zeli odvoji 10x vise para nego sto nesto kosta komercijalno i dobije bolje (naravno u celoj prici ispadnes opet budala jel te neko opet tesko odrao za stvar koja je sasvim periferna u zivotu).

Korisnikov avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 20 Jun 2011, 16:03
Kontakt osoba: Mica

Postod bimba1958 » 12 Feb 2018, 09:21

Pa sta reci?Nike ti je dao odgovor,a isam si isto zakljucio.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

hilti
_
_

Postod hilti » 12 Feb 2018, 11:04

Rad sam uvek da potvrdim misljenje sa nekim iz struke :)
Elem jutrost odem do radnje i trazim Liebherr i naravno nema dugo se ceka (jasna stvar cena velika i slabo ide), i zagledam sta ima.
Ima Beko, Gorenje, Elin i Vox.
Sto se tice spoljasnje izrade Beko je za nijansu najslabiji (to kada se pod lupom gleda zavrsna obrada),
medjutim u saradnji sa prodavcem dodjem u poziciju da pomerim Vox i Elin i da vidim sta ima ispod haube (e tu bi mi znacilo misljenje).
Sto se tice Elina vrlo je solidno uradjen tacno duplo jeftiniji od Liebherrera, malo guglanja i pomoc fotografije (sto je retko da kupac u radnji ima mesta da pomera ovako velike stvari i zagleda), snimim kompresor od Vox-a prvo...
xexe kako sad da postavim sliku ???
Prikačeni fajlovi
Slika100801.jpg
Slika100821.jpg
Poslednja izmena od hilti u 12 Feb 2018, 11:09, izmenjeno samo 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Stolle
Site Admin
Site Admin
Pridružio se: 12 Avg 2006, 23:35

Postod Stolle » 12 Feb 2018, 11:06

Kad pišeš, imaš dole PRIKAČENI FAJLOVI pa onda ideš na DODAJ FAJLOVE.

hilti
_
_

Postod hilti » 12 Feb 2018, 11:15

Stolle napisao:Kad pišeš, imaš dole PRIKAČENI FAJLOVI pa onda ideš na DODAJ FAJLOVE.

Istina :),
znaci prvi je Vox a drugi je Elin.
Guglanjem vidim da je Elin u stvari
https://www.atlant.by/en/holding.atlant.by/enterprice_today/corporate_structure/mzh/
odnosno
https://www.atlant.by/en/bt.atlant.by/catalog/freezers/detail.php?ID=7523
odnosno sto sam ja gledao
https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/vertikalni-zamrzivaci/elin-zamrzivac-mm-184_22797.html
i Vox
https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/vertikalni-zamrzivaci/vox-zamrzivac-vf-2500.html
Poobarase im cene za sve pare...naravno da sam u nedoumici (mada problem leda mi visi nad glavom, sto jes jes).
Kako vam Elin deluje, meni u mehanickom smisli sasvim dobar, ne znam samo ko ima radi kompresor, jel tu usko grlo ?

p.s

Kod Атланта kompresor jos frisak, nije se ni ohladio po datumu proizvodnje.

Imam jos neku sliku...
prva Vox pa Elin
Prikačeni fajlovi
Vox.jpg
Elin.jpg
Elin1.jpg

Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu
Pridružio se: 21 Mar 2010, 11:35
Kontakt osoba: NIKE

Postod nike » 12 Feb 2018, 15:56

Prvo izabereš one što imaju najdužu garanciju, a onda između njih najjeftiniji!

Kompresori nisu nikakav kriterij! Samo karika u lancu! Lanac je jak koliko najslabija karika. Ima tu puno slabijih karika od kompresora koje ti ne možeš znati ni vidjeti!
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!

Korisnikov avatar
goranfri
gxu
gxu
Pridružio se: 02 Sep 2008, 01:16

Postod goranfri » 13 Feb 2018, 12:34

Sve su to krševi za istočno tržište tako da nemoj da se zanosiš da je neki kao bolji znatno od drugog , gledaj što dužu garanciju i ostalo je sreća.
Da li se piše odvojeno kao uvod u pitanje a dali se piše spojeno kad je u pitanju radni glagolski pridev od glagola dati , sumljam ili sumnjam

Korisnikov avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 20 Jun 2011, 16:03
Kontakt osoba: Mica

Postod bimba1958 » 13 Feb 2018, 21:16

Gledam ovu zadnju sliku,kapilara smotana izguzvana dole kod susaca kao da ga deca radila na OTO.Nista cudno ima ionih sa zvucnim imenima maraka koja nista nisu bolji od ovog,lepoje Goran reko:za nase rtziste,biraj kako je Nike rekao,ja bih uzeo Gorenje9garancija 5 godina) ,mada i oni imaju neke Jiaksipera kompresore.Mada i za kompresor Danfos-Sekop neznam sta danas da kazem,vec je Nisa rekao.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

hilti
_
_

Postod hilti » 15 Feb 2018, 22:06

Sto se tice garancije danas skoro svi daju 5 godina garancije;Gorenje, Vox,Elin, Beko,Liebherr...to nije vise neka posebna premisa.
Zadnja slika sto je kolega prokomentarisao je bas od friza koji mi se u mehanickom smislu svidja ELIN, problem kod Gorenja je sto ima od farbane pleteno varene zice kosare i same police, koje kada se zalede nece se moci roba izvaditi ni sekirom.Kod drugih modela frizova kadice su od plastike sto je kud i kamo bolje.
Inace kada su kompresori u pitanju kakvi su po kvalitetu Lunite, ne vidim da se ugradjuju u komercijalne uredjaje.Po nabavnoj ceni su medju najskupljima.

Korisnikov avatar
goranfri
gxu
gxu
Pridružio se: 02 Sep 2008, 01:16

Postod goranfri » 16 Feb 2018, 00:31

Moraš bolje da gledaš , ugrađuju se i te kako . Lunite je dobra marka.
Da li se piše odvojeno kao uvod u pitanje a dali se piše spojeno kad je u pitanju radni glagolski pridev od glagola dati , sumljam ili sumnjam

Korisnikov avatar
sim
gxu
gxu
Pridružio se: 09 Jul 2009, 21:43
Kontakt osoba: Ivan
Fiksni telefon: 0038162303936
Kontakt:

Postod sim » 16 Feb 2018, 12:43

L'unite je bolja od prehvaljenog danfosa 100%..
Ako imas novca kupi liebherr sigurno neces da pogresis. Od vox - fox- neo - bira-gorenje - elin itd itd biras samo kako ce da se zove. Sve je to 90% isti uredjaji. Trajace i radice oniliko koliko imas srece.
Mozda ce raditi 15 godina bez ikakve popravke a mozda ce se pokvariti i 3 puta dok je jos u garanciji.
SIMkom

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”