Polovni Liebherr CBNPes3956 - macka u dzaku ili...

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Moderatori: goranfri, nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Rendisha
_
_
Pridružio se: 23 Okt 2016, 16:21
Specialty: consumer

Polovni Liebherr CBNPes3956 - macka u dzaku ili...

Postod Rendisha » 01 Apr 2018, 15:51

Na pocetku ono glavno - da li bi ovo zadrzali ili?

Pre par dana sam uzeo ovaj kombi frizider preko oglasa "iz uvoza", izgledao je u odlicnom stanju i spolja i unutra, inox, nofrost, biofresh, blablabla... video nesto nesvakidasnje (ventil za dopunjavanje freona), ali mi mozak nije odreagovao. Kuci sam uzeo da ga detaljno ocistim i opazim na plafonu zamrzivaca nesto malo tamno kao budj, cadjavo... skinem plasticnu masku sa ledja i vidim da je radio brener unutra. Originalne cevi presecene, isparivac (stari ili mozda novi) vezan na neke novo-dovedene.

Spolja, pozadi, cev iz kondenzatora ide direktno do susaca, odatle kapilara koja se zavlaci pod ovu belu sundjerastu izolaciju sa slike 5 i ulazi negde u unutrasnjost. Sudeci po nekim slikama, izbacena je cela trasa koja vodi kroz unutrasnjost (vezana za sprecavanje kondenza po unutrasnjim stranicama ili...?), vidi se na slici 6, srebrna cev, presecena, isto i na drugom kraju, na koju bi trebalo da je vezan isparivac u originalnoj postavi. Takodje bela "kutija" na slici 4 je prazna, a tu je valjda trebalo da je ventil za razvod frizider/zamrzivac i odatle dve kapilare do unutrasnjosti. Kako to sada radi, nisam siguran, ali radi.

Gornja komora - frizider - isparivac, deluje netaknuto.

Sudeci po servisnom meniju, senzori temperature rade, cini mi se OK stanje, ventilatori rade, defrost probao i radi, kompresor kad se ukljuci zasebno za zamrzivac, zasebno za frizider - menja mu se zvuk.

Cetvrti sprat, bez lifta, on 100 kila a ja zanemocao :deda: Ne spusta mi se :-)
Prikačeni fajlovi
liebherr-1.jpg
liebherr-2.jpg
liebherr-3.jpg
liebherr-4.jpg
liebherr-5.jpg
liebherr-6.jpg
liebherr-7.jpg

Korisnikov avatar
goranfri
gxu
gxu
Pridružio se: 02 Sep 2008, 01:16

Re: Polovni Liebherr CBNPes3956 - macka u dzaku ili...

Postod goranfri » 01 Apr 2018, 19:33

Daj bože da ti ne pušta gas na isparivaču . Na poslednjoj slici sušač gasa stoji na gore a to je neispravno. Cevi koje greju lim gde naleže guma su izbačene , može da se desi da tu kondenzuje ali i ne mora. Verovatno na njima nije ni puštao gas.

Ovo je primer teškog fušeraja i majstora koji je težak fušer i prevarant.
Da li se piše odvojeno kao uvod u pitanje a dali se piše spojeno kad je u pitanju radni glagolski pridev od glagola dati , sumljam ili sumnjam

Korisnikov avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Pridružio se: 23 Sep 2014, 21:26
Kontakt osoba: aleksandar
Fiksni telefon: 00015391770

Postod septembar » 01 Apr 2018, 20:30

Što reče kolega goranfri teski fušeraj..mora da je stavio obe kapilare u sušač,posto nema ventila kao sto si primetio.sad plin gura(ako je uopšte plin unutra)ne kontrolisano u oba dela,tako da ima da mrzne sve.verovatno vrata od zamrzivaca neces moci da otvoris jer ce brzo da se gomila led.nailazio sam na dosta ovakvih uredjaja gde je ventil izbacen..brzo se skuplja led u oba dela i uredjaj tad gubi efikasnost u hladjenju.bolje to vrati ako vec možes.
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Rendisha
_
_

Postod Rendisha » 01 Apr 2018, 20:59

Samo jedna kapilara izlazi iz susaca, vidi se bolje na 3oj slici. To je ona sto se pojavljuje levo, kraj creva za odvod kondenza, pa se penje uz belo izolovanu cev. Nije mi jasno, ako gruva nekontrolisano u obe komore, (ako nije negde ispod zavucen novi ventil) kako frizider, koji brzo spusti temperaturu, istu odrzava, dok kompresor nastavlja da radi da spusti temperaturu u zamrzivacu, a treba mu poprilicno vremena za to?

Korisnikov avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika

Postod septembar » 01 Apr 2018, 21:18

Video sam da je ubodena jedna kapilara,ali me bune one dve dole ispod susača,nije mi jasno sta se tu desava?

Rendisha
_
_

Postod Rendisha » 01 Apr 2018, 21:51

Pa te dve su "originalne" koje su isle iz ventila a sad ne sluze nicemu. Evo ti jedna slika sa ruskog foruma, slican uredjaj, trebalo bi da je ovako nekako izgledalo pre skarabudza.
Prikačeni fajlovi
ruski_liebherr.jpg

Korisnikov avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika

Postod septembar » 01 Apr 2018, 22:15

Da ovako bi trebalo da izgleda sa dve kapilare.jedna za zamrzivac a druga za frizider.znaci treba dve kapilare da idu gore.a ventil povremeno da propusta gas u oba dela..gde mu elektronika diktira po zadatoj temperaturi.jedino ako u tom tvom uredjaju ima samo u zamrzivacu isparivac pa ventilator gura hladan vazduh u frizider,a sve regulise klapna koja se zatvori kada friz nabije zadatu temp.pa nastavi sa hladjenje mrza.onda ok jedna kapilara.

Rendisha
_
_

Postod Rendisha » 01 Apr 2018, 22:39

Zasebne su komore, zasebni isparivaci, u zamrzivacu nalik ovom http://www.ukwhitegoods.co.uk/forumsphp ... 87819.html a u frizideru onaj pljosnati "reljefni".

Korisnikov avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika

Postod septembar » 01 Apr 2018, 22:52

Pa onda i tvoj mora imati dve kapilare,kao sto sam rekao,jedna za friz,druga za mrz....mora da ih je negde iza kondezatora spojio obe u jednu posto na ovim slikama ventila nema nigde...sve je tu nesto smrsio,nije mi ni jasno sto je susac ovako stavio ako mu je kapilara pod armafleksom.logicno da mu onaj bakarni nastavak nije ni trebao.mogao je tu na kondezator direktno staviti susac.bila bi kapilara bliža

Rendisha
_
_

Postod Rendisha » 02 Apr 2018, 18:48

On je ceo premoscen spolja, cevima izmedju kondenzatora i ledja. Koliko sam uspeo da vidim, kapilara ulazi u mrz, a onda siroka cev iz mrza gore u friz i iz friza dole u kompresor. Detalj od frizidera.
Prikačeni fajlovi
liebherr-8.jpg

Povratak na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”