Programator veš mašine Primat PS15E, potrebna pomoć ili majstor

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Gadjan
_
_

Programator veš mašine Primat PS15E, potrebna pomoć ili majstor

Post napisao Gadjan » 15 Avg 2019, 18:34

U pitanju je indrustrijska mašina Primat, 15 kg. Majstor koji održava mašinu godinama nije elektroničar, rasturili smo programator, u njemu je pojeden jedan plastični zupčanik pa preskače mada nije ni 100% da je to jedini kvar u njemu. Ne znam da li je to rešivo, popravljivo (ne verujem), a odavno se i ne proizvode i teško se ili nikako nalaze. I da imam isti zupčanik pitanje da li bismo umeli da ga sastavimo : )
Programator u pitanju je Rudi Čajavec EMP 351. Video sam na par mesta na forumu da se pominje da su loši ti programatori i da su Gorenje kompatibilni i bolji, navodno modeli 501 i 1300 ?

Potreban mi je serviser u Beogradu koji bi ugradio neki kompatibilan programator pa ako je neko voljan neka se javi na pp ili mail. Ili mi preporučite neki pouzdani servis koga da zovem.
Može i pomoć oko ugradnje ako nije mnogo komplikovano, pošto šemu tog čajaveca 351 nemam, niti nas dvojica znamo na mašini koja je koja žica, sve su jednake i crne...
Zadnja izmena: Gadjan, dana 20 Avg 2019, 13:41, ukupno menjano 2 puta.

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mica
Specialty: whitegoods

Re: Programator veš mašine, potrebna pomoć ili majstor

Post napisao bimba1958 » 16 Avg 2019, 08:47

IMG_20190816_085644.jpg
To je masina PS15E-frontalni pralni stroj.stavi u naslovu da admin ne obrise post.Ja sam umesto njih ugradjivao PG 701-01,sa termostatom 40No-80NC,i dugmetom-brojcanikom za PG 0701=01.Neznam dali jos postoji servis Frigotherm ,Kneza Mutimira BGD,vlasnik je Sava Milas,on je nekada radio za Primat ,probaj na ovaj Broj 063221142,0113470850,3470623 i pozovi se namene Reci Mica iz Donjeg Milanovca ,hotel Lepenski Vir. :pivopije:
IMG_20190816_090930.jpg
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Gadjan
_
_

Re: Programator veš mašine Primat PS15E, potrebna pomoć ili majstor

Post napisao Gadjan » 20 Avg 2019, 13:18

Hvala na pomoći, sorry što kasnim s odgovorom, čuo sam se s čovekom još pre vikenda i ostalo je da će mi javiti kad bude u servisu preciznije šta kako koliko, a i bilo je još par opcija pa nisam ništa hteo da pišem dok ne rešim. Ima na njuškalo oglasima nov originalni Čajavac 351 pg za 160 eur pa sam mislio da probam to nekako da dobavim jer je jednostavnije, mogli bi sami da zamenimo, ali sam čitajući forum i iskustva s tim mašinama i programatorima (ne znam zašto) shvatio da prepravka na Gorenje pg nije naročito komplikovna i da je bolje rešenje jer su navodno ti Čajavaci loši i crkavaju. Ali ako je Gorenje pg 50 eur a ruke još 6 puta toliko onda to uopšte nije jednostavno : )
Ali ispostavilo se u međuvremenu da onih novih čajavaca u Zagrebu nema, rasprodato, ne znam što čovek uopše obnavlja oglas.. tako da ostaje ili opcija prepravke, ili polovan ispravan 351 koji sam našao za 120 eur pa ću videti šta reši i odluči vlasnik mašine. Ja sam samo logistika :)
Šta vi mislite šta je pametnije?
Zadnja izmena: Gadjan, dana 20 Avg 2019, 13:43, ukupno menjano 2 puta.

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 20 Avg 2019, 13:27

Po mom misljenju bolji je pg jer je dugotrajniji i laksi za popravku. Emp programatori se nisu dobro pokazali u praksi.
SIMkom

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bimba1958 » 20 Avg 2019, 14:22

Licno sam ugradjivao PG0701-01 kako sam vec gore napisao i to radi i dan danas a bilo je pre 20 godina.na njemu moze samo spulna motorcica da izgori,i da dodje do zamaranja materijala nekog kontakta koji opet mozes da zamenis ,ali mislim da tesko dodje i do toga posto peko kontakta idu vrlo male struje koje vuku spulne kontaktora.Te Cajevcove programatore je gorenje jedno vreme stalno ugradjivalo,ali su go q,a posle su ubacili ovaj PG0701-01 po licenci Krouzet-Milano,a pravila ih je Iskra Kranj ,kao i PG:501 ,900 1300 i ....ova verzija koju sam opisao ti u potpunosti zadovoljava ono sto je radio i MP,drugi programatori su ti komplikovaniji, imaju plus stop rele i treba vise termostata.ako se odlucis za moju verziju koristi plavu semu,po njoj je radjena prevravka i sve je obelezeno.Dali si probao da kontaktiras Frigotherm u BGD. :pivopije:

Gadjan
_
_

Post napisao Gadjan » 20 Avg 2019, 14:51

Jesam zvao sam Frigotherm, rekoh da sam se čuo s čovekom još pre vikenda, ali mi reče da mi je povoljnije da poručim onaj novi Čajavac EMP 351 iz Zagreba za 160 eur, međutim ispostavilo se da je to rasprodato (iako je oglas svež, nema na stanju). Reče mi da prepravka na Gorenje pg1300 košta 300 eura plus pdv. Drugo rešenje je polovan Čajavac za 120 eur, videću šta vlasnik reši.
Hvala za šemu, ali ja to ne umem čak ni sa njom, ali videću s ovim našim majstorom, mada teško da mi to možemo. Ipak će tu trebati serviser da dođe na lice mesta, ukoliko se ne odlučimo za onaj polovan identičan kao originalni, jedino bismo to mogli sami.

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 20 Avg 2019, 17:41

Mislim da je 300e mnogo visoka cena....
Ili gresim?
SIMkom

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bimba1958 » 20 Avg 2019, 18:26

pa i nije ako se tu racuna put Bgd-Banat i nazad,a i PG1300 je dosta skuplji od 701,razlikaje i prvi je sa 16 prpograma a drugi sa 12.Ali sasvim je dovolno 12,jer mislim da i njen 351 ima 12.Opet ponavljam :ja sam uspesno zavrsio posao sa PG0701-01.Svaki serviser zaves masine bi znao da ga poveze.Neznam dali bi se majstor Bata prihvatio tog posla????

Gadjan
_
_

Post napisao Gadjan » 20 Avg 2019, 20:04

Ma nije apdejtovan profil odavno od kad sam se registrovao ovde.. tada sam živeo u Banatu. Veš mašina je u Beogradu, napisah u prvom postu ali možda sam bio nejasan..
Ne znam da li su ovde dozvoljeni linkovi, ako ja dobro gledam taj PG1300 nije ni 50 eura, a i drugi programatori su svi tu negde ili manje. 50e je sitnica, šta znam, ali već 360 eur sa ugradnjom nam je mnogo. Programi nisu bitni, dovoljno je par programa, ma dovoljan je i jedan, samo da iskuvava belo na 90, to se jedino i koristi.
bimba1958 je napisao:
20 Avg 2019, 18:26
Svaki serviser za ves masine bi znao da ga poveze.Neznam dali bi se majstor Bata prihvatio tog posla????
E pa samo to je problem što ja ne znam nijednog : )
Ko je majstor Bata, ima li negde kontakt?

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bimba1958 » 20 Avg 2019, 22:16

pa bar u Beogradu imas servisera za belu tehniku koliko hoces.Ja ti preporucujemnaseg majstor Jaru .Potrazi ga na forumu(nadji ga u clanstvo) pa ga pitaj.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 20 Avg 2019, 22:19

Ma ja sam pored mojih obaveza i firme zaboravio kako masina izgleda.
Ovaj znam spolja kao izgleda.
Salim se, ali ove nedelje nema sanse, za sledecu videcemo.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bimba1958 » 20 Avg 2019, 22:22

Evoga Expert se javlja sam,sta oces vise??Dogovorite se.Mislim da je moja misija zavrsena?? :lala: 01ziveli

Gadjan
_
_

Post napisao Gadjan » 20 Avg 2019, 23:00

A pa čuo sam se ja već s Jarom :) samo videh da je iz Pazove pa nismo ništa konkretno
Hvala vam svima, rešićemo već nešto. Ovo je već malo i hitno jer već stoji neko vreme

Gadjan
_
_

Post napisao Gadjan » 05 Sep 2019, 20:45

Zaboravih da napišem, iako sam savetovao bratu da je prepravka bolje rešenje, pošto je bila žurba stavljen je ipak polovan originalni taj prastari programator, koštao je 120 eura pa dok radi radi. Posle ćemo videti. Ovaj je trajao 8 godina. Dobrih majstora ima jako malo i problem je sa slobodnim vremenom.. Čak sam i tog majstor Batu našao na sajtu i kontaktirao i reče da ne radi industrijske mašine. Nije to baš tako jednostavno kako rekoste, da u BG ima kolko hoćeš majstora i da bi svaki za belu tehniku znao da poveže, džabe i šema : )
Guglao sam i zvao sam gomilu servisa i svi čim čuju da je industrijska mašina odmah kažu da to ne rade. Rade verovatno one zahvate na običnim mašinama koje bih i ja umeo a nemam blage veze :-)

Tako da je ovo rešeno do daljnjeg, ako nekad rikne biće prepravka ako uopšte mašina bude u životu tada.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”