Kopernikus tv

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
marsha
_
_
Specialty: consumer

Kopernikus tv

Post napisao marsha » 01 Okt 2019, 02:02

POzdrav svima. Posto mi je ovo prva poruka nadam se da necu slucajno da prekrisim neka pravila foruma.
Uglavnom imam neki stari krs : crt Koperenikus Na dalijincu je oznaka kex1d-c3. Ugoavom da ne duzi, ne mogu da aktiviram opciju automatske pretrage kanala jer mi stalno trazi sifru. Otvori se novi ekran sa opcijama a i b kanala plus u gornjem levom uglu pise hotel , i na strani imaju polja za sifru koju ja ne znam Nije proslo sa svim osmicama, nulama i slicno. Da li moza znate koji njegov fabricki kod (ne mogu o ovim televizrima da nandjem nista sem par oglasa) ili da li poseduje neka opcija da resetujem sva podesavanja i krenem od nule. Hvala vam

alexa_pg
gxu
gxu

Re: Kopernikus tv

Post napisao alexa_pg » 01 Okt 2019, 07:31

Od kad imas taj TV?
Konkretno, interesuje me da li je prije radio kod tebe normalno i kad ti se pojavio taj kvar, ili si ga sad kupio polovnog sa tim kvarom.
Alexa

marsha
_
_

Post napisao marsha » 01 Okt 2019, 10:29

Taj tv sam dobiLA :D Ima on preko 10 godina sigurno. Lepo je radio kod mene sto se tice toga (boje vise nisu kakve bi trebale da budu ali to je druga prica) Imam ga kod mene oko godinu dana. Lepo sam ga na pocetku nastelovala,bez problema i do sada se nikada nije desilo da se izgube podesavanja i ako je nestajala struja. Uglavnom nije mi ni to porolem. nastelovacu ga opet kad budem uspela da otvorim tu soluciju. Moze da se podesi sve ostalo (tipa osvetljenje, boja.bioritam.) sem solucije automatske pretrage kanala.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 01 Okt 2019, 10:58

Model koji je?
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

marsha
_
_

Post napisao marsha » 01 Okt 2019, 11:08

Na pozadini pise Model NO 14C99
Racunam da je to to.
Dobro bi mi doslao ili kod ili uputvo. Ili cekic.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 01 Okt 2019, 13:00

Probaj 8888.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

marsha
_
_

Post napisao marsha » 01 Okt 2019, 15:30

Probla nece. Ni to ni jos neke kominacije. Zar nema neka fora kao sa ves masinama da se drze neki dugmici na samom tv pritisnuti zajedno pa da se sve vrati na fabricko podesavnje. POgotovo sto kod moze samo sa daljincem da se upise.

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao Ribery » 02 Okt 2019, 14:56

Mislim da je to dobra sasija i da nije krs od TV-a kao sto ste rekli ako je ekran dijagonale 51 ili 55. Mnogo veci krsevi su danasnji novi LED televizori sto se prodaju za 200e. One koje sam ja popravljao su uglavnom imali kontakt gresku u napajanju i tada zna da pobrljavi memorija. Nekad sam uspevao da vratim sve ulazeci u servisni meni, nekad sam menjao dump ali uglavnom moze da se to sredi. Najbolje je da se obratite nekom strucnom licu.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

marsha
_
_

Post napisao marsha » 02 Okt 2019, 16:24

E evo noviteta.... Drzala sam ga ga 24 sati bez napajanja... Iscupala sam ga iz struje dok je bio ukljcen. Uglavnom probala sam da vidim sta se deseava i opcija "trazilo" je ovaj put krenulo da radi bez da trazi sifru.

Uglavom da se zahvalim svima koji su imali dobru volju da pomomgu..

Da ovi starijii su zilaviji.
Mali je ekran. strcnjacima cu da poverim sony jedan stari.. ima ton nema sliku rad ..
Hvala svima. :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”