Set top box Velteh 600 T2 kasni sat

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Kole
_
_

Set top box Velteh 600 T2 kasni sat

Post napisao Kole » 30 Dec 2019, 09:46

Moj set top box Velteh 600 T2 je u poslednje vreme počeo povremeno da kasni oko 2 minuta.

To nije stalna pojava, nego se dešava s vremena na vreme, a povremeno je i tačan. Ima li još neko sličan problem?

Pošto se nedovoljno razumem - pretpostavljam da vreme zavisi od signala koji prima sa predajnika, s obzirom da u meniju mogu da biram samo vremensku zonu, a ne i da podešavam vreme na sate i minute, kao što na primer mogu na VHS rekorderu.

Međutim, ako je to neki kvar na mom uređaju, onda bih trebao da napravim reklamaciju, jer je još pod garancijom. Tako da bi mi bilo korisno vaše mišljenje.

Želim svima srećne praznike.

Hvala i pozdrav,

Kole

Kole
_
_

Re: Set top box Velteh 600 T2 kasni

Post napisao Kole » 31 Dec 2019, 08:35

Juče je opet kasnio, nekad da, a nekad ne, to je malo zeznuto kod snimanja programa na USB, moram onda da računam da može da kasni, pa da podesim svako snimanje da počne ranije. Nemam pojma zašto se to događa.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 31 Dec 2019, 10:06

Kao prvo, osnovno pravilo, nikad ne kupuj najjeftinije.
U podešavanjima obično ima da se sat sinhronizuje sa programima.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Kole
_
_

Post napisao Kole » 31 Dec 2019, 11:04

Odabrao sam ga jer ima RF modulator, jer imam u selu TV Grundig koji ima samo RF ulaz (nema SCART). Koštao je 2500 dinara.

Ovo sa kašnjenjem se dešava u poslednja 2 meseca, sve ostalo funkcioniše dobro. Ako sam te dobro shvatio, smatraš da je do uređaja? Da probam da ga resetujem - vratim na fabrička podešenja? Ili da ga dam na servis i pozovem se na garanciju?

KASA1
gxu
gxu
Specialty: tv-multimedia

Post napisao KASA1 » 31 Dec 2019, 11:21

Probaj reset, ništa te ne košta,... ako nema promjene vozi na reklamaciju dok još možeš.
Nisi napisao u kom periodu zakasni po 2 min. (na sat, dan, tjedan,..) :?:

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 31 Dec 2019, 12:02

To liči kao da nema oscilator već koristi frekfenciju mreže. :?:
U korisničkom meniju bi trebalo da imaš opciju sinhronizacije vremena. Stavi sliku tog dela menija ako možeš.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Kole
_
_

Post napisao Kole » 31 Dec 2019, 13:15

Nema pravila, nekada se kašnjenje dešava i više puta u toku dana, pa se ispravi, ali uvek po 2 minuta. A nekad se ne desi uopšte. Kad ga isključim i uključim nekad se ispravi, a nekada ne.

Videću da slikam taj meni kad mogu pa da okačim ovde, a do tada ću da probam sa resetovanjem.

Hvala puno na savetima.

Kole

Kole
_
_

Post napisao Kole » 06 Jan 2020, 08:12

Sada sam siguran da se vreme sinhronizuje sa mrežom, a evo zašto - isključio sam set top box iz struje, a potom isključio sobnu antenu i uključio set top box ponovo i on se potpuno dezorjentisao i pokazivao 13:00, a bilo je oko 18h. Kad sam uključio antenu ponovo on je uhvatio njegovo "tačno" vreme - sa 2 minuta kašnjenja. A kada uđem u teletekst raznih televizija prikazuje se tačno vreme. Probaću sa reklamacijom.

alexa_pg
gxu
gxu

Re: Set top box Velteh 600 T2 kasni sat

Post napisao alexa_pg » 06 Jan 2020, 11:59

Ne znam za taj model, ali neki modeli dobijaju vrijeme od TV kuce tj. tv kanala koji gledas. Po ovome sto pises, rekao bih da je i na tom modelu tako.
Pretpostavka, ako gledas npr. RTS1, vrijeme je tacno. Ako pebacis na neku lok. TV kucu kojoj sat nije tacan, tvoj risiver se podesi na njihovo vrijeme (netacno).
Obrati paznju na to.
Alexa

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Post napisao sim » 06 Jan 2020, 20:32

Ili mozda koristi sat sa predajnika sinhronizuje se sa njim.
Ne mora da znaci da je to bas tako, ali predpostavljam.
SIMkom

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 07 Jan 2020, 07:08

Dzabe mi ovo sve prepiramo, nabavi drugi od komsije i prbaj da li i on kasni posto meni sve ovo lici da predajnik salje lose vreme.

Kole
_
_

Post napisao Kole » 09 Jan 2020, 07:54

Kobac, bio si u pravu. Svaka čast. Pozajmio sam set top box Horizons i on kasni 2 minuta.

Ono što je izgledalo neverovatno istina je. Predajnik Avala, koji pokriva glavni grad Beograd, južni deo Srema i Banata, kao i Šumadiju, šalje pogrešno vreme već dva meseca i niko povodom toga ništa ne preduzima.

Spasao si me nepotrebnih troškova, jer u garanciji piše da u slučaju neosnovane reklamacije, troškove pregleda snosi kupac. Sigurno bi mi uzeli pare, tako da puno ti hvala.

Odgovori

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”