Obaveštenje za Experte u vezi velikih fajlova na forumu
viewtopic.php?p=339038#p339038
.

Samsung klima SH 12ZWHD - Rešeno

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
nsnemanja
_
_
Specialty: consumer

Samsung klima SH 12ZWHD - Rešeno

Post napisao nsnemanja » 15 Jul 2020, 12:55

Dobar dan svima...
Da li mi neko moze pomoći?
Iz Novog Sada sam...pre neki dan pokušamo da upalimo klima uredjaj - ne radi nikako ,ni na daljinski ni na dugme na unutrašnjoj jedinici. Proverim, ima struje u uticnici. Jedan majstor,drugi majstor,ne vredi u guzvu su.
Skinem deo kucista ,proverim ispitivanjem napona na ulazima ima struje. Mora da je elektronika...skinem je ,vidim izgoreo neki deo. Kupujem-prodajem ,nadjem ,kaze prodavac ista samo drugi raspored ulaza. Stigla, ja sve spojim a KLIMA SAMO GREJE, I NE RADI DALJINSKI.
Kako imam isti klima uredjaj u gornjem delu stana ,poskidam sve, prepakujem - ISTI PROBLEM.
Nazovem prodavca elektronike,on posalje drugu bez problema,sve prespojim ponovo DANAS - ISTI PROBLEM KLIMA SAMO GREJE I NE RADI DALJINSKI.
Nazovem prodavca elektronike ponovo,ON ZABORAVIO DA MI KAZE DA MORAM KODIRATI KLIMU.
Evo ja sada trazim taj postupak po netu i naletim na ovaj forum.
Podaci sa unutrašnje jedinice su
Samsung SH 12ZWHD
3,5/3,8 kw
DB 98 - 24667l
CODE NO: DB 98- 25120A

_dzo.ni_
_
_

Re: Samsung klima SH 12ZWHD

Post napisao _dzo.ni_ » 15 Jul 2020, 14:03

Probaj potražiti dublje po forumu u delu Bela Tehnika>Klima uređaji u starijim temama.. ne sećam se baš kako idu kodovi ali znam da se kodira putem kombinacije dugmadi na daljinskom.

nsnemanja
_
_

Post napisao nsnemanja » 15 Jul 2020, 18:13

Hvala,trazim ...našao sam način kodiranja ali ne i kod za moj tip klime. Valjda će neko pomoći.

vlajkosdb
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao vlajkosdb » 15 Jul 2020, 22:46

Jedna od kombinacija - SH12ZWH 25 02 57 03 40

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 15 Jul 2020, 23:24

Nema to veze sa kodiranjem,da je do toga ne bi mogao nista da uradis dok ne uneses kod,a ne da klima samo greje(kako si vec napisao).Kad je kod u pitanju klima je mrtva ....nista ne moze pa ni rucno da se ukljuci...
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Post napisao sim » 16 Jul 2020, 00:55

Moguce da ti to nisi lepo povezao.
Kad ukljucis klimu da hladi da li radi ventilator napolju?
SIMkom

srleboj
gx
gx
Contact person: spasoje
Phone number: 003810112515373
Specialty: tv

Post napisao srleboj » 16 Jul 2020, 07:51

menjao si elektroniku klime nekom univerzalnom elektronikom
koji daljinski si koristio
srdjan

nsnemanja
_
_

Post napisao nsnemanja » 16 Jul 2020, 09:33

Probao sam kodove 25 02 57 02 40 i 05 01 00 13 51. Nakon što sam uneo prvu ili drugu grupu kodova ,treba da se pritisne START na daljinskom upravljaču (imam originalni) NE CUJEM triput bip signal kako je neko naveo i nekom od postova.
ELEKTRONIKU koju sam kupio je 99.9% ista kao moja na izgled,jedino se razlikuje raspored konektora.
Konektori su različite boje i veličine ,a mogu se ubaciti samo na jedan način,tako da mislim da sam ih dobro povezao.
Povezivanje radim kada je utikač od klime van utičnice. Kada sve povezem ubacim utikač u uticnicu i ČUJE SE ZVUK da je klima primila struju ,ZATVORE SE A ZATIM I OTBORE KRILCA ZA VAZDUH,čuje se da radi i posle 1-2 min upali se SPOLJA KOMPRESOR I ONA KRENE DA GREJE. Za svo to vreme ona NE PRIMA KOMANDE SA DALJINSKOG,NE RADI JOJ DUGME ZA MANUELNO GASENJE(PALJENJE) i NE BLINKA JOJ NISTA OD 3 LAMPICE KOJE SU pored dugmeta za paljenje.
Znači kako je povezem sa strujom odmah je u MODU GREJANJA i jedino je zaustavim tako što izvadim utikač iz utičnice.

nsnemanja
_
_

Post napisao nsnemanja » 16 Jul 2020, 09:41

Levo je NOVA ,desno STARA elektronika.

nsnemanja
_
_

Post napisao nsnemanja » 16 Jul 2020, 10:39

IMG_20200716_103713_5.jpg

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 16 Jul 2020, 10:44

Odlično. Jesu li to masne bojice ili akvarel? :?
U današnje vreme ne postoji ni jedan aparat koji bi napravio ovakve "slike".
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 16 Jul 2020, 11:09

nsnemanja je napisao:
16 Jul 2020, 09:33
ELEKTRONIKU koju sam kupio je 99.9% ista kao moja na izgled,jedino se razlikuje raspored konektora.
Konektori su različite boje i veličine
,a mogu se ubaciti samo na jedan način,tako da mislim da sam ih dobro povezao.
Na ovim nazovi slikama na kojima se nista ne vidi, jedino se vidi da te elektronike uopste nisu iste.
Mislis da si dobro povezao ili si siguran da jesi?

I sa jedne i sa druge ploce prepisi oznake sa stampe i nalepnica. To sto su obe za samsung ne znace da mogu obe da koriste isti daljinski upravljac.
SIMkom

nsnemanja
_
_

Post napisao nsnemanja » 16 Jul 2020, 11:37

Fotografija je originalno bila 5,1MB,morao sam je "cropovati" i smanjiti na 0.6MB da bih je mogao postaviti...
Povezano je dobro,sigurno,postoji samo jedan način...

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 16 Jul 2020, 12:49

nsnemanja je napisao:
16 Jul 2020, 10:39
IMG_20200716_103713_5.jpg
Jel ima tu jos neka ploca?Tu gde su diode?!Treba jedna manja da ima i ta je u problemu a ne ova sto si slikao...

Kada klima izgubi kod tada blinkaju sve tri diode na njoj!..Ne moze se nista raditi, ni sa daljinskim ni rucno,dok se ne ubaci kod..Ako tebi krene na grejanje,treba proveriti ozicenje,isklemovati zice pa probati sta salje unutrasnja jedinica ne izlazima..kada se to proveri onda treba proveriti ozicenje na spoljnoj jedinici da nesto nije u kratkom spoju....Povezati sve kako treba i mora da radi..Sto se tice daljinca to je druga prica i verovatno problem sa prijemnom jedinicom..Dakle,ne moze ti niko pomoci ako se ne potrudis sam malo vise...slike nikakve(neupotrebljive)Stavi ih na neki sajt pa posalji link da se vidi koja je ploca u pitanju....

Da zaboravio sam da napisem..ako ti ne radi daljinski ne mozes da kodiras klimu...znaci prvo to mora da se sredi...!

nsnemanja
_
_

Post napisao nsnemanja » 16 Jul 2020, 22:01

Što se tiče te druge( manje) ploče ,tu gde su diode ,RADI ONA SIGURNO, jer imam dva klima uređaja ( u prvom postu sam objasnio) prepakovai sam sve sa jednog na drugog,pa skontao da ta nova ploča nikako ne funkcioniše ni u jednoj kombinaciji. A što se tiče daljinskog,oba rade i na oba sam ukucavao 2 kombinacije kodova,ali nova ploča nikako da profunjcionise.

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 16 Jul 2020, 22:17

nsnemanja je napisao:
15 Jul 2020, 12:55
Skinem deo kucista ,proverim ispitivanjem napona na ulazima ima struje. Mora da je elektronika...skinem je ,vidim izgoreo neki deo. Kupujem-prodajem ,nadjem ,kaze prodavac ista samo drugi raspored ulaza. Stigla, ja sve spojim a KLIMA SAMO GREJE, I NE RADI DALJINSKI.
Kako imam isti klima uredjaj u gornjem delu stana ,poskidam sve, prepakujem - ISTI PROBLEM.
Nazovem prodavca elektronike,on posalje drugu bez problema,sve prespojim ponovo DANAS - ISTI PROBLEM KLIMA SAMO GREJE I NE RADI DALJINSKI.
Ovde pise da ne radi daljinski,posle si napisao da ne prima komande,ja ti kazem da ako ne prima komande ne mozes da je programiras!!Mislim da ces morati nekog majstora da nadjes!!!Nista nisi napisao od mojih saveta sta si uradio....Kako mislis da ti se pomogne?

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 18 Jul 2020, 00:34

Kažeš da imaš isti uređaj koji radi i iz njega si uzeo ploču i ubacio i klima ne radi ?

Znači nije do ploče.

nsnemanja
_
_

Post napisao nsnemanja » 18 Jul 2020, 10:48

Ajd polako....
Oba daljinska rade,probao sam I JEDAN I DRUGI DALJINSKI na uređaju sa novom pločom.Kodovi se ispisuju na displeju DALJINSKOG ali kada pritisne START dugme na kraju NE CUJE SE NIKAKAV ZVUK( uspeo sam da nadjem u stanu uputstvo za upotrebu sa kodom i postupkom kodiranja). Nisam se dobro izrazio..(jeste napisao sam NE RADI DALJINSKI ,a trebao UREDJAJ SA NOVOM PLOČOM NE PRIMA KOMANDE SA DALJINSKOG.(odgovor za drugo servis BATA)

nsnemanja
_
_

Post napisao nsnemanja » 18 Jul 2020, 11:03

A za GORAN FRI
Staru elektroniku sam prepakovao sa gornje na donju klimu i sada donja RADI. A kada sam rekao da imam isti problem,odnosio se da sam novu elektroniku ubacio u gornju klimu i ISTI JE PROBLEM - SAMO GREJE.
Znači u bilo kojoj kombinaciji sa novom elektronikom ni gornja ni donja klima ne rade. Odnosno RADE OBA KLIMA UREDJAJA AKO IMAJU STARU ELEKTRONIKU.
Verovatno NOVA elektronika ne odgovara mom aparatu.
Da li neko zna nekog ELEKTRONICARA u NS koji bi pogledao staru elektroniku i probao da je popravi?
Misleci da će mi biti lakše,brže, ja sam samo naručio novi deo ali izgleda ne odgovara.

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 18 Jul 2020, 13:20

nsnemanja je napisao:
18 Jul 2020, 10:48
Ajd polako....
Oba daljinska rade,probao sam I JEDAN I DRUGI DALJINSKI na uređaju sa novom pločom.Kodovi se ispisuju na displeju DALJINSKOG ali kada pritisne START dugme na kraju NE CUJE SE NIKAKAV ZVUK( uspeo sam da nadjem u stanu uputstvo za upotrebu sa kodom i postupkom kodiranja). Nisam se dobro izrazio..(jeste napisao sam NE RADI DALJINSKI ,a trebao UREDJAJ SA NOVOM PLOČOM NE PRIMA KOMANDE SA DALJINSKOG.(odgovor za drugo servis BATA)
I ja sam ti napisao da ako ne prima komande ne moze da se kodira isto vazi i za daljinski.Znaci prvo prijemna jedinica da se sredi pa posle da se vidi sta je dalje..Koje napone salje kad se isklemuje kabal?Procitaj ceo post moj ne samo delimicno!!Ne znam nikog u NS koji bi mogao da ti pomogne..Zameni one ploce na kojoj su diode pa probaj sta se desava..

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”