Obaveštenje za Experte u vezi velikih fajlova na forumu
viewtopic.php?p=339038#p339038
.

VOX ugradna ploca sa ringlama

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
esteta
_
_
Specialty: whitegoods

VOX ugradna ploca sa ringlama

Post napisao esteta » 24 Avg 2020, 14:45

Radim novu kuhinju i potrebna mi je ugradna ploca sa klasicnim ringlama sto je jako tesko pronaci. Nekad je Zanussi imao odlicnu takvu plocu ali vise nije u ponudi. Nema vise ni Candy, ni Beko ... jedine dve koje nalazim u prodavnicama su Gorenje i Vox sa 4 ringle. Gorenje mi se ne svidja jer su dugmici na prednjoj frontalnoj strani i nezgodni su jer ce serpe da mi se kace i zaplicu na tu dugmad. Vox ima lepo i normalno dugmice sa desne strane kako je i logicno da bude jer tu ne smetaju.

To je ovaj model https://www.voxelectronics.com/rs/ugrad ... bx-400-eix

E sad mi treba vasa pomoc, znam da Vox nije neka klasa, a i cena ploce oko 10 000 din odgovara tom kvalitetu verovatno. Ima garanciju 5 godina.

Mene zanima da li neko ima iskustva da mi kaze kako se pokazala ova ploca, da li rdjaju ringle i da li u tom slucaju vazi reklamacija. Negde sam videla da se neko zali na klasican Vox sporet sa ringlama da su zardjale i da to ne ulazi u garanciju.

Ili ako imate neku preporuku za drugu plocu sa 4 ringle a da dugmici budu desno? Mada ja drugu nisam nasla.

Hvala unapred.

Kole
_
_

Re: VOX ugradna ploca sa ringlama

Post napisao Kole » 24 Avg 2020, 15:15

Pa mislim da su klasične ringle mudra odluka, jer su se dokazale u prethodnim decenijama kao dugotrajne i pouzdane.

Gorenje je svakako marka prema VOX-u, s obzirom na tradiciju, rasprostranjenost servisne mreže i dostupnost delova, mada danas ime ne garantuje kvalitet.

U slučaju pojave korozije na ringlama, to se rešava šmirglanjem ringle, i premazivanjem uljem, pa se zatim uključi ringla i pusti da obgori (neko vreme zasmrdi, ali se stvori crni film na ringli koji je štiti od dalje korozije).

E sad ja kad bih pravio kuhinju razmislio bih o tome da uzmem kombinovanu ugradnu ploču (struja sa klasičnim ringlama i plin). Iz nekoliko razloga: ova korona kriza pogoduje jeftinijim cenama naftnih derivata, pa time i butana, što omogućuje bolju isplativost kuvanja. Zatim, cena kuvanja plinom je u svako doba dana ista - dok kod struje postoje jeftinija i skuplja tarifa, pa se čovek oseća slobodnije i rasterećenije kad nije ograničen tim vremenom. Najzad, plin daje i sigurnost da se može kuvati i u slučaju nestanka struje, nekog kvara itd.

esteta
_
_

Post napisao esteta » 24 Avg 2020, 15:35

Hvala na odgovoru, ali plin ne volim ni u upaljacu :))))

Samo stare dobre ringle. Ne zelim da budem rob staklenih ploca.

Zaboravih da pitam, verovatno ne moze, ali da li se ta Gorenje sa dugmicima napred moze okrenuti za 90 stepeni ?

https://www.dudico.com/files/product_pi ... esized.jpg

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 24 Avg 2020, 16:12

Osim estetike nema razloga da ne moze.
Okreci je ukrug kako zelis!
SIMkom

esteta
_
_

Post napisao esteta » 24 Avg 2020, 22:08

Aaa, nisam znala da moze da se okrece. Mada sad kad sam je okrenula smesno izgleda, nekako naopako zato sto ringle nisu ravnomerno postavljanje po toj cetvrtki :(. Da je bar dimenzija ploce kvadrat pa jos i nekako ali nije, pa bas bode oci kad se okrene.
Bas bezveze, stvarno ne znam kako im je palo na pamet da stave dugmad napred, zar niko nije primetio da tu smetaju. To mora da su smislili oni koji nista ne kuvaju pa nemaju osecaj za realnost ;(

esteta
_
_

Post napisao esteta » 25 Avg 2020, 14:49

Da li to sto se niko od servisera ne javlja znaci da ova VOX ploca ne dolazi na servis, tj. dobra se pokazala :)

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 25 Avg 2020, 15:57

Vox verovatno turski.
Nema tu mnogo sto sta da se pokvari i da bude tesko za popravku.
Ringle i prekidaci.
SIMkom

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”